Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez mennyire megengedett?

Ez mennyire megengedett?

Figyelt kérdés
Lányom 3 éves. Férjemmel válunk, ő ateista. Szeretném megkeresztelni a lányom. Megtehetem a hozzájárulása nélkül? Milyen jogi kötelességem van ezzel kapcsolatban? Tájékoztatnom kell? És ha megtudja mit tehet? Köszi a válaszokat!
2015. aug. 31. 21:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
51%
Miért nem várod meg,hogy a lányod felnőjön,és önállóan képes legyen erről dönteni,anélkül,hogy mások ráerőltetnék?
2015. aug. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez nem jogi kérdés. Megkeresztelheted - a keresztszülők legyenek hívők, ennyi a kitétel. Nem fog semmit sem szólni,nem hiszem, hogy érdekelné. Te hívő vagy, világos, hogy neked ez fontos.
2015. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
53%
Lehet,hogy neki fontos,de ha a lánya amúgy nem akarná?Az ő véleménye lenne fontosabb,hiszen róla van szó.Lehet,hogy később megbánná ezt.Sose lehet tudni.Ha fontos a lányod véleménye,akkor hagyd rá ezt a döntést majd.
2015. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Ha lehet, maradjunk a kérdésnél, a lányom meg lesz keresztelve.

A hasznos választ köszönöm.

Tehát azt sem kell elmondanom majd neki, hogy melyik felekezet? Jogilag akkor nem kötelezhet?

2015. aug. 31. 21:19
 5/36 anonim ***** válasza:
54%
Remek anya lehetsz,ha ilyet nem mondasz el a férjednek,ráadásul úgy erőltetsz valamit a gyerekedre,hogy az még gyakorlatilag nem is érti,mi történik vele,és miért.Szóval akkor a kérdésnél maradva,a helyedben mindenképp megemlíteném a dolgot.Csak ismeritek egymást annyira,hogy ilyet meg tudjatok beszélni.De nem kéne a háta mögött szervezkedni.
2015. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy pont ezért váltok, mert mindenben te akarsz dönteni és a másik véleménye nem számít?

Egyébként a papnak azt mondasz, amit akarsz, mert nem fog kérni házassági anyakönyvi kivonatot, neked kell ott lenned és a keresztszülőknek egy előzetes beszélgetésen. Kaptok időpontot és meg lehet tartani a keresztelőt.

De ilyen kérdést önhatalmúlag eldönteni nem szép dolog.

2015. aug. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
53%
Oh,elnézést,a válós részt valahogy nem láttam.Beismerem,az én hibám,azt hittem,még együtt éltek,bár a véleményem így se változik.Az ő lánya is,mindenképp jó lenne szólni neki,ez a becsületes lépés.De még mindig azt tartom a legfontosabbnak,hogy a lány mit gondol majd...Én is hagynám a gyerekem,hogy ilyen dolgokban ő döntsön,én nem kényszerítenék rá semmit.
2015. aug. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Vallásosan nevelni valakit erőltetésnek számít?

Ilyen alapon oviba, iskolába se írassuk a gyereket, mert mi van, ha nem akar menni.

A kérdésre várok választ, másra nem.

2015. aug. 31. 21:34
 9/36 anonim ***** válasza:
31%

ne törődj az ateista agitátorokkal, semmi keresnivalójuk itt, lövésük sincs az egészről, de mindenbe beleugatnak. Sajnálatos, nekik nincs I - marad ez a marxista-leninista agitáció.

Nem kell ezt megosztanod az elvált férjjel. Kérje egy beszélgetést a paptól/lelkésztől.

2015. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
59%

Egyféle vallásba belekényszeríteni igen,erőltetés.De ha csak én gondolom úgy,hogy inkább megismertetném a gyerekemmel a világ dolgait,tanítanám mindenre,csőlátás nélkül,és utána hagynám,higgyen,amiben ő szeretne,legyen saját világnézete,akkor elnézést.

További jó estét!

2015. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!