Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám megszerettetni...

Hogyan tudnám megszerettetni a hittanos lányokkal a rózsafüzér mondását?

Figyelt kérdés

Arra kérnélek titeket , hogy ajánljatok olyan dolgokat ami álltak meg tudom szerettetni velük a rózsafüzérrel való imádkozást . (Lehet az egy mondat,film,játék,bármi)

Várom mindenkitől a normális és segítő válaszát !



2015. szept. 8. 15:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ne arra törekedj, hogy megszerettesd velük - egyszerűen csak ismertesd meg őket a rózsafüzérrel, aztán majd elválik, hogy megszeretik-e vagy sem.
2015. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne megszerettetni velük? Ha te szereted, csináld így. Miért nem mindegy neked, hogy mások hogyan imádkoznak? Ez egy privát, bensőséges dolog, beavatkozásnak helye nincs.
2015. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%
Miért akarsz rájuk erőltetni egy vallást? Nem lenne becsületesebb, ha ők választhatnának ha felnőnek?
2015. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem szabadna megszabni az imát. Az egy beszélgetés Istennel, nem pedig egy kötelezően elmondott pár mondat. :(
2015. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Te a hittantanáruk vagy?
2015. szept. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

Fűzzetek rózsafüzér karkötőt! Divatos, a fiatal lányok szívesen hordják, mindig kéznél van.


[link]


[link]

2015. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Nehéz ebben a korban megszerettetni, bevallom én 25 éves vagyok, de ritkán mondok rózsafüzért. A fiataloknak sokszor még túl monoton és unalmas.

A titkokat ismertesd meg velük, ahhoz lehet valami játékos-kreatív feladat, hogy rajzolják le az egyik titkot, a többieknek meg ki kell találni...

2015. szept. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szó nincs itt erőltetésről.Én szeretem mondani a rózsafüzért mert megtaláltam benne a lényeget.Viszont sok fiatalnak van a tulajdonában rózsafüzér és még se használja ,mert unalmasnak és monotonnak tűnik nekik.Na én pont ezen szeretnék változtatni , hogy ha már van nekik használják élvezettel .
2015. szept. 8. 17:07
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

#3

Nem erőltet rájuk vallást. A gyerekek (esetleg a szüleik) döntöttek úgy, hogy oda járjanak hittanra. Nem a kérdező erőlteti rájuk, hanem ők választották.


Mennyi idős lányokról van szó? Ha alsósok, akkor lehet, hogy pl. egy-egy színező meghozná a kedvüket. Mondjuk lenne egy kis "füzetecske", amiben mindegyik Szentolvasónak a titkai színezőként ki lennének nyomtatva, a titok a képek alá, fölé, vagy a másik oldalra lennének gépelve, és minden hittanórán egyet-egyet kiszíneznétek.

Andizsuzsi ötlete a karkötőfűzésről is tetszhet nekik, hiszen a lányok szeretik az ilyeneket. Kiskoromban én is fűztem mindenféle karkötőt, nyakláncot.


Bár szerintem nem elég, ha csak te próbálkozol, mert nekik is kell, hogy érdeklődjenek. Nehéz valakivel valamit megszerettetni. Minél többet foglalkozol azzal a témával (pl. rózsafüzér), ha nem érdekli őket, akkor annál kevésbé fogja őket érdekelni, és előbb-utóbb megutálhatják.

Tehát fontos, ha meg akarod velük szerettetni, csak mértékkel beszélj róla.

2015. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ! Végre egy olyan válasz amit feltudok használni a munkám során :)
2015. szept. 8. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!