Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám megszerettetni...

Hogyan tudnám megszerettetni a hittanos lányokkal a rózsafüzér mondását?

Figyelt kérdés

Arra kérnélek titeket , hogy ajánljatok olyan dolgokat ami álltak meg tudom szerettetni velük a rózsafüzérrel való imádkozást . (Lehet az egy mondat,film,játék,bármi)

Várom mindenkitől a normális és segítő válaszát !



2015. szept. 8. 15:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%

Én ajándékoznék nekik egyet-egyet, ha anyagilag belefér. És egy óra keretében elmondanám nekik, hogy én mikor, miért használom. Vinnék be elmélkedéseket is meg ilyesmi. MEg kinyomtatnám a használatát.

Én is így kezdtem el először rózsafüzért használni. Mondjuk az nem hittanóra volt, hanem plébániai ifihittan.

Ez milyen korosztály egyébként?

2015. szept. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ez 4.-5. általános osztály. És plébániai hittan óra
2015. szept. 8. 20:37
 13/19 anonim ***** válasza:
6%

Ha Istent látjátok, menjetek oda szeressétek öleljétek!

Én vagyok az!

2015. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
22%
Mi az istennek kellene megszeretniük?
2015. szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
10. válaszoló voltam, szerintem ők még fiatalok ahhoz, hogy ezt rendesen felfogják.
2015. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Természetesen fiatalok , de úgy gondolom,hogy időben elő kell nekik adni a különböző imádkozási formákat (lehetőségeket) Idővel majd megértik szépségét és hasznát . Itt a rávezetésről szól a kérdés
2015. szept. 8. 21:22
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

4-5 osztályosokkal maximum egy tizedet imádkozzatok el közösen, egy Miatyánkkal kezdve és lezárva egy Dicsőséggel. Többet nem kell, mert csak meg fogják utálni.


Inkább játékos formában beszélgessetek a titkokról, meg a rózsafüzérrel kapcsolatos történetekről. Rajzolják le a titkokat, keressenek a titkokhoz kapcsolódó műalkotásokat, akár az interneten, stb...

2015. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
17%
Találja ki nyomós érveket a rózsafüzér mellett. Viszont ha ezek ellenére se szeretik meg, akkor hagyd rájuk.
2015. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Van a facebookon egy Katolikusok Klubja nevű csoport. Ott az egyik tag időnként oszt meg színezőket és rejtvényeket. Szerintem azokat kinyomtatva színesebbé teheted a hittanórákat. Rózsafüzéreset egyelőre nem láttam, legalábbis nem emlékszem, de szerintem a rejtvényeket látva kaphatsz ihletet a játékos feladatokhoz, vagy, ha megkéred, akkor talán készít nektek rózsafüzéres feladatokat.
2015. okt. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!