Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten által kapott talentumok...

Isten által kapott talentumok között, miért van hatalmas különbség?

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdés, akkor fogalmazódott meg bennem, amikor rájöttem, hogy semmihez sem értek igazán, valahogy az életben mindenhez értek egy kicsit, például tudok főzni, süteményeket sütni, sportolni, de ezekben is középszerű, vagy az alatti. Magyarán bármely tulajdonságomat is próbálom nézni, egyik sem elég például ahoz, hogy pénzt lehessen vele keresni, avagy boldogulást adna az élethez, mert nem vagyok elég jó, hogy pl szakács legyek, nem vagyok elég jó, hogy profi sportoló legyek, nem vagyok elég művelt, hogy például könyvtáros legyek és még sorolhatnám. Az életem minden napját úgy élem, bár van munkahelyem, de ott is középszerű vagyok, de inkább mihaszna, másokhoz képest. Szóval nem értek semmihez, nincs talentumom, örülnék ha tudnék zenélni, mint sok ismerősöm, van ki meg is él belőle, vagy látok szép rajzolókat, abban is vacak vagyok, vannak ismerőseim akik szakácsok abból élnek, vagy elég erősek, hogy katonák legyenek a legjobbakból, ismerek egy csomó Istent tagadó embert, akik nálam sokkal jobbak mindenben. Szóval hiába tettem fel Istennek a kérdést, hogy mit szán nekem, hiába kértem sokszor, hogy adjon jelet, vagy vak vagyok ami valószínű, mert nyilván példás hívőként nem tennék fel efféle kérdést, vagy csak pusztán az én talentumom a folytonos fellángolás, majd elgyengülés az érdeklődésben. Érettségiztem, van több szakmám, diplomám nincs, nem is látok rá lehetőséget, de legalább tudnám mit akar tőlem Isten, bár olyan lehetnék, mint Jób, Ábrahám, vagy éppen Dávid, esetleg Salamon a bölcs, ők elrendeltettek valami nagyra. Üdv. 24F
2015. szept. 10. 14:25
 1/9 Siiel válasza:

A legtöbb ember középszerű. Egy megoldás van erre a kínzó problémára, tedd azt amit szeretsz , foglalkozz azzal, ami igazán érdekel, azért mert örömöt okoz, és nem azért mert többnek, másnak akarod mutatni magad általa.


A munkában pedig sajnos szintén az a helyzet,hogy nem mindenkinek adatik meg hogy olyasmit csináljon, amiben 100% megtalálja önmagát. Viszont itt is lehetőség van arra, hogy jól érezd önmagad, olyan emberekkel dolgozz együtt, akikkel szeretsz lenni. Ezt eldöntheted te is.


Szóval sok jó dolog van az életben még akkor is, ha nem az általunk etalonnak vélt szerepeket játszhatjuk el. S emellett sok mindent kipróbálhatsz ha épp ahhoz van kedved, ez miért lenne rossz dolog ?

2015. szept. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Roland G. ***** válasza:
100%

Akinek Isten többet adott,attól többet is kér számon.Az általad említett személyek közül Dávid például házasságtörést követett el,méghozzá úgy,hogy megöletett egy embert ennek érdekében.A hit nagy hősei sem voltak tökéletes személyek,sőt,rengeteg hibát követtek el.Ábrahám szintén tökéletlen volt,de tudod mi az érdekes?Az,hogy a hibáiról nem tesz említést az Újszövetség,mivel Jézus vére a hívők bűneit eltörölte,a múlt,jelen és majd a jövőben elkövetetteket is.Ne a hibáidra vagy gyengeségeidre nézz,mert Isten sem ezt látja.Ő Jézuson keresztül néz téged,és elfogadott,kedves és szeretett vagy,a szeme fény,értékes,nem amiatt,amit te teszel vagy tettél,hanem Jézus személye és tette miatt!


Áldott vagy!

2015. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudod, egyszer, majd a megfelelő pillanatban, be fogod bizonyítani, hogy valamiben te vagy a legjobb.
2015. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán mert nem isten adta, magad éled meg. Nyilván ilyennek neveltek. De ez nem végleges. Nem kell annyira kiemelkedőnek lenned, hogy mutogassanak. Elég annyira, hogy megbecsüljenek érte. Szinte mindegy, miben. Talán annyiban nem, hogy vannak divatos szakmák, amit az emberek valamiért jobban tisztelnek. De jó szakértelemmel, igényességgel sokra viheted kiemelkedő képességek nélkül is.
2015. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akik valamiben különösen tehetségesek, lehet, hogy más területen meg feltűnően gyengék. Ez összességében kiegyenlítődik. Másrészt akinek a tehetségből kevés jutott, a hátrányt szorgalommal ki tudja pótolni; ez nagyon sok területen igaz.

Harmadrészt: mindegy, hogy kinek miben van tehetsége, a legfontosabb feladat mindenkinek az, hogy boldoggá tegye a családját, segítse és támogassa a környezetében élőket. Ehhez pedig nem tehetség kell. Isten nagyjából ezt akarja tőled. Ha mégis többet, azt tudni fogod.

2015. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Válassz egy területet és tanulj. A híres szakácsok sem azonnal tudtak mindent, akiket te irigyelsz azok mind tettek azért, hogy valamiben kiemelkedőek legyenek. Ez nem talentum kérdése, hanem a szorgalomé.
2015. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem meggyőződésem, hogy a hagyományos teológia hatalmasat téved a talentumokkal kapcsolatban. A talentum eredetileg súlyegység. Bár a korok szerint változó volt ennek a mértéke, de a legalacsonyabb szám is több, mint húsz kilogramm, pontosan 20,4 kg. Vagyis az egy talentum is komoly vagyon volt. Amikor Jézus a talentumokról beszél, akkor azt mondja, hogy a képességeik alapján lettek megkülönböztetve a szolgák, ezért kapott az egyik tízet, a másik ötöt, a harmadik pedig csak egyet. De ez az egy is komoly összeg volt. Most például a 14 karátos tört arany felvásárlási ára 5616Ft/g. Vagyis egy talentum arany - tört arany - mai áron több, mint 114 millió forint. Biztos vagyok abban, hogy Jézus korában ez elképesztő gazdagság volt, ma sem kutya.


Amikor Jézus aranyról, ezüstről beszél, akkor elsősorban nem anyagi javakról van szó, bár akár arról is. Jézus tűzben próbált arany vételére biztatja a langyos keresztényeket a jelenések könyvében. Vajon mi lehet ez a tűzben próbált arany? Egy ige segíthet a Példabeszédek könyvéből:" Mint az arany alma ezüst tányéron: olyan a helyén mondott ige!" (Péld 25,11). Az igaz ember hitből él, a hit pedig hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által. Itt eredetileg réma, azaz kijelentés szerepel. Nekem meggyőződésem, hogy a tűzben próbált arany nem más, mint a kijelentett Ige a mi szívünkben, ami a hit alapanyaga. Ebből egy talentum mennyiség óriási szellemi vagyon, ami többek között anyagi javakban is manifesztálódik, de ez csupán következmény. Az érték maga az Istennel való közösség.


Erről nem csúsztál le egyáltalán, ugyanis a Biblia sok instrukciót ad arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet Istentől kijelentést kapni: Példabeszédek 1, 23; 2,1-10; 3,1-26; 4,20,23; 8,32-36; Jn 14,21. A Jézus példabeszédében szereplő szolgák ki voltak választva egy konkrét feladatra, ezért ők már kész vagyont kaptak, hogy elvégezhessék a feladatot. Ha valaki nem kiválasztott ebben az értelemben, attól még nincs felső korlátja az Istentől megkapható tűzben próbált aranynak, legalábbis Isten részéről. Az ember befolyásolni tudja a tevékenységével, hogy jön-e a kijelentés, vagy nem.

2015. szept. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nagyjából egyetértek az első és második válaszolóval.

Nem az a probléma, hogy középszerű vagy valami másabb vagy. Inkább az, hogy elégedetlen vagy saját magaddal.

Pedig hidd el, ott van nálad is az a bizonyos "talentum", csak éljél vele, elégedettségben, és igyekezz jól sáfárkodni vele:-)

Ha fiú vagy, és tudsz valamennyire főzni, sütni az nagyszerű dolog - miért nem tudod annak látni? Miért nem érzed ezt csodálatos dolognak? Annyi okot írhatnák neked, miért érezz így!!:-)

Olvasd el kérlek, a Máté evangéliumában, kik az igazán boldog emberek! Ott nem ír arról, hogy ehhez különleges "talentum" kellene:-)

Hidd el, fejben dől el, a gondolkodásunkon, mitől leszünk boldogok, és elégedettek.

Annak alapján, ami leírtál magadról, - te mindennel rendelkezel ehhez. A kérdés csak az, tudsz-e élni vele:-)

2015. szept. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szóval a fejben dől el a boldogság... én meg azt hittem, a szelllem gyümölcse tesz azzá... de ha a tanúk ezt mondják, én cáfolom. fejben csak műmosolyt, műboldogságot, és műszeretetet tudsz kimutani, miként a tanúknál a szeretet kimerül annyiban, hogy szervusz, örülök, hogy látlak,jó hogy itt vagy, mi újság, kézfogás... semmi, minden jó? az remek, na megyek, mert egy másik testvér felé is ki kell mutatnom a szeretetet.


Nos, ez a fajta szeretet az anoním alkoholisták közt is megvan, a baptisták közt is, a színjátszókör tagjai közt is. eznem az a jel, amiről Jézus beszélt. valószínű azért, mert a fejben akarjátok ezt eldönteni, ráadásul egy manipuláó amerikai cég parancsára.

2015. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!