Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől van ez a hatalmas...

Mitől van ez a hatalmas megközelítési különbség a drogbetegek kezelésében?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kelet-európai "ro.adjon meg ahol van" mentalitás, vagy minek köszönhető pl a röviden vázolt szemléletbeli ellentét?


1,

Ny-Európa: "jaj nem szabad hirtelen megvonni, hát olyan zűrt csinálhat, ha a receptorok nem érzékelik tovább az opiodot, hogy még akár vacakul is érezheti magát"


2,

Magyarország:

Le van s.arva, kit érdekel? bedugni a r.hadt drogost valami zárt helyre, aztán ott szenvedjen, amennyit akar, kit érdekel?


Mitől van ez a szöges ellentét, egyrészt már abban is, hogy ott ezt betegségnek tekintik és segíteni akarnak, másrészt, hogy első szempont szinte mindenben, hogy a paciens ne szenvedjen, sőt, még csak kellemetlenül se érezze magát lehetőleg.

(most ehhez már csak mellékes, hogy ez igaz szinte mindenre, hiszen egy normális országban kizárt teljesen, hogy akár egy gyomortükrözést is megcsináljanak altatás nélkül, nálunk meg ott állnak az emberek a folyosón, és mint a vágóhdi marhákat, 10 percenként "sorozat-tükrözik", és érdekli a halált, kinek mennyire esik rosszul).


Miért, miért?


Valaki tud erre elgondolást, ötletet?

Akár racionális indokot?



(ezt szakmabeliként kérdezem, csak mert én nagyon nem értek egyet a magyar hozzáállással, de emberként se értem, miért olyan elsődleges szempont, hogy szenvedjen csak a ro.adék? és ilyen mentalitással engem pl egy civilizált országbeli előadáson egyenesen megölnének, hogy bekattantam, míg itthon ez az elvárt)


2010. nov. 21. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán azért lehet, mert az oszták határnál elkezdődik a balkán, és a nyomor (testi-lelki szellemi)egészen lent délen Afrika csücskéig tart.

Szerintem ez az oka.

2010. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

asszem nagyon jól látod ... tényleg a mai napig is az osztrák-magyar határ egy nagyon éles vonal a civilizáltságot tekintve, és ezt ők is tudják nagyon jól!!

ebben ez a nagyon durva, hogy Ausztria után pl már egy franciának is megszűnik a civilizáió, na de valljuk meg, teszünk is éppen eleget annak érdekében, hogy így vélekedjenek rólunk

2010. nov. 21. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Az USA-ban is a magyar mentalitás miatt zárják be 10-20 évekre a drogosokat?
2010. nov. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tegnap 13:34


Mikor indul a géped Londonba ebből a gyűlölt országból?

2010. nov. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

na puff, azért előjön itt az, amire éppen gondoltam :)


Az USA valóban más kérdés, de azért az is túlzás, amit írtál.

Én elsősorban Nyugat-Európára gondoltam, mert ott meg gyakran vagyok szakmai konferenciákon, és most éppen az a legújabb (vagyis már azért jó ideje), hogy altatásban vészelje át a drogbeteg az első kritikus periódust, hogy ne kelljen szenvednie semmilyen értelemben.


Akkor mindenki hülye, csak mi csináljuk jól? Azt nehezen tudja bárki elhitetni velem, hogy az a megoldás, hogy bevágni egy pszichiátriára, lekötözni ha kell, aztán lesz ami lesz alapon ott hagyni, jó esteben netán (ha adnak elég pénzt az orvosnak), kegyesen olykor még rá is néz, de ez már egy külön kiváltság, mert ez se igazán divat nálunk.


Aki olyan nagyon a magyar módszer mellett van, az tisztában van azzal is, hogy a kedves főorvos elvár egy olyan 3-4 százezres összeget a szülőktől pl, csak hogy egyáltalán ránézzen, de ekkor se remélhet egyáltalán ellátásnak nevezhető orvosi segítséget. Mint írtam, szakmabeli vagyok, pontosan tudom, mi folyik itt, és undorítónak tartom (ezzel pedig nem vagyok egyedül a szakmából se).

Csak leginkább azért kérdeztem, mert valóban ez inkább amolyan mentalitásbeli különbség, amit az első válaszoló jól meg is fogalmazott, hiszen itt is megvalósítható lenne ... de valamiért mégse.


És bizony eléggé fáj, ha többen osztják ezt a fantasztikus "magyar módszert", bár én meg racionalitást se hatékonysági se anyagi szempontból nem igen látok benne. De ha valaki elmagyarázná, megköszönném.

2010. nov. 22. 10:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudom a megoldást, talán a mélymagyar "dögöljön meg a szomszéd tehene is-mizéria lehet? Jól érezte magát, akkor most szenvedjen, ne csak nekem legyen szürke az élet...


Felhívnám a figyelmedet Svájcra: a regisztrált heroinfüggőknek mindennap INGYEN adnak anyagot, csak nehogy az utcán vegyen szemetet, amitől meghalhat. Na, ez a hozzáállás hogy tetszik? Hangsúlyozom, ez nem a leszokást segítő program, csak úgy vannak vele, hogy ha már csinálja, akkor legalább a kétes minőségű xar helyett tiszta anyagot használjon, mindezt pedig ingyen, nehogy a szenvedélybetegség miatt tévedjen törvénytelen utakra, nehogy lopnia kelljen... ezáltal nemcsak a drogfüggőket "mentik meg" a börtöntől, de ugye a többi állampolgárt is, hiszen így rengeteg bűntényt megelőznek. A mi kis országunk mikor jut el a felismerésig, hogy egymást segítve mindenkinek könnyebb dolga lehetne??

2010. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!