Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Isten elvárja tőlünk,...

KZitus kérdése:

Vajon Isten elvárja tőlünk, hogy egy valláshoz tartozzunk? Isten vajon melyiket választaná, illetve ajánlaná?

Figyelt kérdés
"Ennyi vallás közül nehéz kiválasztani melyik az igaz (ha van egyáltalán). Inkább ne válassz, így megmenekülsz attól, hogy hamis tanokra fecséreld az idődet." ezt írta az egyik hozzászóló. Ezért merült föl a kérdés.

2015. szept. 11. 15:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Mózsi bácsi levéste annak idején mit akar az Isten. Ha Mózsi tódított egy nagyot, akkor az egész téves, de maradjunk annyiban, hogy amit lejegyzetelt, az eléggé logikus és bevált.

Ebben tudtommal olyanok állnak, hogy ne gyilkolász, ne lopj, ne irigykedj, ne kefélj összevissza, ne hazudozzál, szeresd és tiszteld a szüleidet, az istent és ne higy mindenféle ezo-izé-bálvány-horoszkóp-majomságokban, na meg az, hogy jó lenne, ha tudomásul vennéd, hgy ő az Isten, és orrbagyűr, ha rossz leszel.

Az tudtommal nincs benne, hogy melyik valláshoz kell tartozni, milyen végű templomba kell járni, és hogy kinek van igaza a sok tévedhetetlen közzül.

A többit Mózsi bácsinál kŐ' reklamálnyi!

2015. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
44%

Én úgy gondolom, hogy Isten nem vár el. Nincsenek elvárásai, mert az azt jelentené, hogy nem tud mindent. Isten mindent tud, ismeri minden gondolatunkat, szükségünket, problémánkat, és pontosan látja a próbálkozásainkat, és azt, ha vágyunk rá, ha Hozzá akarunk tartozni.

Nem vár el, mert ha elvárna valamit is, az azt jelentené, hogy bizonytalan a dolgok kimenetelét illetően, ergo pl csalódna, ha valamit rosszul csinálunk. De mivel mindent tud (azt is, hogy épp el fogunk bukni) így nem is csalódik.

2015. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
vajon... vajon, vagy zsíron, vagy olajon
2015. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Margarin is lehet, függetlenül attól hogy azt nem szeretem.


KZitus

Hamar elhagytad ezt a kérdést. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Egyébként mi az oka hogy ennyire foglalkoztat ez a témakör? :)

2015. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ő azt akarja, hogy Krisztus egyházához tartozzunk, mint megtért emberek, akik befogadták Krisztust. Te megtértél és befogadtad?


Tudod, engem az rémiszt el veled kapcsolatban is, hogy Istent egyszerűen kihagyod mindenből. Mutatod a jobbnál jobb őrtorony másolmányokat, csak abból idézed, de hogy a Szentlélek munkálkodjon benned, azt nem hagyod. Akkor milyen istent imádsz te? Mert Urunknak nem fogadsz szót. Akkor?

2015. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kedves zitus. ha azt mondom, igen, akkor te miként éled meg azt?


Hiszen te nem egy valláshoz tartozol, hanem egy amerikai cég ingyenmunkása vagy, mert a magyarországi Jehova tanúi egyház alá van vetve a watchtower inc. nek, az őrtorony zrt nek, ergo, ha a valóságot nézed, egy több száz cég hálózatából álló, mellékesen egyházként is bejegyzett zrt-hez tartozol, ami pl: angliában sem egyház, hanem jótékonysági szervezet.


Bizony, te nem egy valláshoz tartozol, ezért nyílván nem az igen válaszra vársz, hanem a nemre.


vagy annyira tájékozatlan vagy, hogy az általad eddig elterjesztett 364 844 db folyóirat egyikén sem vetted észre az első oldal belső lapján azt, hogy egy céget szolgálsz.


nem, nem ezért merült fel a kérdés, hanem azért, hogy el tudd kezdeni számolni az órát, amivel embereknek akarsz megfelelni, és emberi tanítás miatt számolod.

2015. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%

Jézus olyanokat mondott, hogy "Aki engem lát, az látja az Atyát" (János 14:9). "Én és az Atya egy vagyunk."(János 10:30)

Jézus azt is mondta, hogy:

"Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki nem mehet az Atyához, csakis énáltalam" (János 14:6).

Ezzel kizárta a nem keresztény vallásokat az üdvösségből.

Asszem Josh McDowell: Több mint ács című könyvében olvastam az alábbi okfejtést:

Ha Jézus fenti állítása nem igaz, és Jézus nem tudott róla, akkor elmebeteg volt.

Ha Jézus fenti állítása nem igaz, és Jézus tudott róla, akkor hazug volt, tehát nem lehet jó próféta sem.

Ha Jézus fenti állítása igaz, akkor Jézus valóban Isten Fia, és érdemes tanulmányozni a tanítását.


Persze vannak magukat kereszténynek mondó felekezetek, amelyeket, ha jobban megvizsgálunk, kiderül, hogy a tanításuk nem tükrözi a Bibliát. Egy ilyen közösségben nehezebb dolga van az Istent kereső embernek, de úgy gondolom, nem lehetetlen ekkor sem üdvözülni. A lényeg, hogy egy keresztény felelőssége, hogy saját maga is tanulmányozza a Bibliát, ne csak a vezetőire támaszkodjon, akik emberek, és tévedhetnek.

A béreaiakról így ír a Biblia:

"Ezek nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok" (Apostolok cselekedetei 17:11).


Csak még egy fontos dolog azok számára, akik Jézus tanítását kezdik tanulmányozni: a puszta intellektuális kíváncsiság nem célravezető itt, és ha így mész neki, csalódni fogsz.

János 8:31-32 szerint:

Így szólt akkor Jézus azokhoz a zsidókhoz, akik hittek benne: „Ha ti megtartjátok az én igémet, valóban tanítványaim vagytok; megismeritek az igazságot, és az igazság megszabadít titeket.”

Itt tehát arról van szó, hogy cselekedni kell, amit Jézus tanított, és amikor cselekszi azt az ember, akkor fog rájönni arra, hogy az igaz! Tehát kell egy bizalom abban, hogy ha nem is érted, miért parancsolja ezt vagy azt Jézus, ő Isten Fia és jobban tudja, mint te (alázat is kell). Ugyanekkor ezen a módon ki is próbálható, hogy Jézus tanítása működik-e. Nem kell intellektuális találgatásokba bocsátkozni. Próbáld ki, és lásd!

2015. szept. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

Kedves 5-ös válaszoló! KZitus melyik "Úrnak" nem fogad szót és miben??? Pontosan milyen krisztusi parancsot nem tart be és ez mivel igazolható a Bibliából?


Egyébként a Tízparancsolattal érvelni az Istennek tetsző vallás ellen helytelen, mivel egyrészt a Tízparancsolat már nincs érvényben, mint ahogy egy írott paragrafus, másrészt akiknek a Törvény részeként annak idején a Tízparancsolat adatott, ők egy zárt csoportot alkottak, mint választott nemzet Isten előtt. Ha valamikor, akkor ott és akkor bizony nem volt pardon, hogy mely nemzet, vagyis csoport birtokolja az igaz isteni tanításokat és kiknek felelőssége azt tovább adni. Csak és kizárólag Izrael kapta és nem is ismert Isten el senki mást egész nemzetként. Bár csatlakozhattak hozzájuk idegenek, de csak Izrael nemzete volt ilyen kapcsolatban Istennel.


Később a keresztény korszakban sem volt ez másként, még akkor sem, ha ott már nem egy választott nemzetről volt szó, hanem minden nemzetből származó, de EGY FIZIKAILAG EGYSÉGESEN létező csoportról.

2015. szept. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nem bántó válaszokat:-)


Kedves 4-es


"Egyébként mi az oka hogy ennyire foglalkoztat ez a témakör? :)" - kérdezed

Nos azért foglalkoztat, mert sajnos sokan kivetkőznek önmagukból, amikor erre a kérdésre kerül sor, pedig Jésus azt mondta a követőit a közöttük lévő szeretetről lehet felismerni.

Tehát jó lenne itt ezen a vallás kategórián is ha végre ráébrednének az ide írók, hogy nem vagyunk egymás ellenségei, és nem kellene egymás torkának esni ismeretlenül...:-(

Már más a beszélgetés, és más az, amit itt egyesek vallásgyűlöletből irnak.

Mindannyiunkért egyformán meghalt Krisztus. Nincsen senki "inkább" előnyben.

Emlékezel mit mondott Krisztus, amikor a tanítványai azon vitatkoztak, ki a nagyobb közöttük?

Mennyivel gorombább dolgok íródnak itt egymásnak?

De mi értelme? Mitől lesz valakinek jobb, ha ITT bebizonyitja, hogy ő mennyivel igazabb, mennyivel külömb a hitem mennyivel jobban tudja mint te, vagy én?

Végül is ki fog mindannyiunkat megítélni? Mi egymást? Á dehogy!! De akkor meg miért?

Nos ezért foglalkoztat ez a kérdés, mert jó lenne ha erre mások is rájönnének....

De nem kell senkinek sem egyetéretenie velem:-)

Csak válaszoltam a kérdésedre :-)

2015. szept. 11. 19:42
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Jézus ezt mondta: "Én vagyok a jó pásztor, és ismerem az enyéimet, és ismernek engem az enyéim, mint ahogyan az Atya ismer engem és én ismerem az Atyát, és életemet adom a juhokért. Más juhaim is vannak nekem, melyek nem ezen akolból valók; azokat is nekem kell vezetnem, és az én szavamra fognak hallgatni; és lesz egy nyáj, egy pásztor." (János 10:14-16)


Én hiszem, hogy vannak Jézusnak igaz követői, egy akolban. Kutasd a Bibliát, fedezd fel az igazásgait, és ahhoz oda csatlakozz, ahol a Bibliát maradéktalanul elfogadják és tanítják!

2015. szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!