Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Isten elvárja tőlünk,...

KZitus kérdése:

Vajon Isten elvárja tőlünk, hogy egy valláshoz tartozzunk? Isten vajon melyiket választaná, illetve ajánlaná?

Figyelt kérdés
"Ennyi vallás közül nehéz kiválasztani melyik az igaz (ha van egyáltalán). Inkább ne válassz, így megmenekülsz attól, hogy hamis tanokra fecséreld az idődet." ezt írta az egyik hozzászóló. Ezért merült föl a kérdés.

2015. szept. 11. 15:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
egyetértek. ahol már MAGYARÁZZÁK A BIBLIÁT, ráadásul bebizonyíthatóan, sorozatosan tévesen, és mindezt a Teremtő nevében, ott már gond van...
2015. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Vajon Isten elvárja tőlünk, hogy egy valláshoz tartozzunk?

Isten vajon melyiket választaná, illetve ajánlaná?"


Jézustól mit várt el,melyiket válassza?

2015. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

kedves Zitus


A kérdező kommentje:



Köszönöm a nem bántó válaszokat:-)



te azt hiszed, hogy azok a barátaid, akik ugyanazt mondják, gondolják, írják, mint te.


szerinted van-e alapja annak a régi közmondásnak, miszerint: ha mindenki azt mondja körülötted, amit hallani akarsz, kezdj el aggódni: elhagytak a barátaid.


Én nem bántásból írok dolgokat: hanem azért, hogy lásd ezt a nézőpontot is: te nem tartozol semmilyen valláshoz: te egy cég beszervezett ingyenpostása vagy, aki ráadásul önként fizetsz ennek a szervezetnek, aki cserébe ellát benned az aktuális hamis próféciákkal, és megpróbálja tönkretenni a más emberekhez fűződő kapcsolataidat. csak tippelem, hogy a gyógyszereid között ott a xanax, és a frontin.

2015. szept. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
12%

Vidiripi


"Egyébként a Tízparancsolattal érvelni az Istennek tetsző vallás ellen helytelen, mivel egyrészt a Tízparancsolat már nincs érvényben..."


Azért ez így ebben a formában nem igaz. Mert egyes részei nincsenek érvényben de nem az egész!


"Később a keresztény korszakban sem volt ez másként, még akkor sem, ha ott már nem egy választott nemzetről volt szó, hanem minden nemzetből származó, de EGY FIZIKAILAG EGYSÉGESEN létező csoportról."


Fizikailag hogyan egységesek? Nem inkább szellemi alapokon nyugvó egységről van szó?


KZitus!


"Nos azért foglalkoztat, mert sajnos sokan kivetkőznek önmagukból, amikor erre a kérdésre kerül sor, pedig Jésus azt mondta a követőit a közöttük lévő szeretetről lehet felismerni."


S milyen szeretet van az ő követői között? Hogyan nyilvánul az meg?


"Mindannyiunkért egyformán meghalt Krisztus. Nincsen senki "inkább" előnyben."


Ez nagyon szép és nagyon jól is hangzik. Csak egy baj van vele! Az hogy ellentmond az egyházad tanításának. Mert te hiába mondod ezt ha a tanítás amit kapsz az meg nem így vélekedik. S azt viszont nagyon is sokan tudják hogy nálatok a központi tanítás kérdésében nincs apelláta azt kell mindenkinek elfogadni és nem lehet attól eltérni. Pl. csak egyszer vegyél részt egy másik egyház Istentiszteletén ami ki is derül. Neked a gyülekezet előtt véged van mindenki kerülni fog sőt az azonnali kiközösítés várhat rád.

Szóval ez a "nincs senki előnyben" csak a saját véleményed és nem egyeztethető össze egyházad teológiájával.

Egy közös pont azért van. Mindannyiunkért egyformán meghalt Krisztus. Ez vitán felül áll!


"Mennyivel gorombább dolgok íródnak itt egymásnak?"


Igen sajnos vannak olyan személyek akik igen csak gorombán írnak nem riadva vissza az obszcén vagy gyűlölködő szavak használatától. Az ilyen személyektől én el szoktam határolódni s van hogy írok is nekik.

De azt sem felejtem ki hogy van hogy én magam is elragadtatom magam s keményen megírom a véleményem. S van hogy ezt meg is bánom sőt arra is volt példa hogy bocsánatot kértem ez miatt vagy épp a tévedésem miatt. De ez alól nem kivételek a tanúk sem esetükben is előfordul. Viszont ott is vannak fejlődő képes emberek. Én magam is változom.


"Isten vajon melyiket választaná, illetve ajánlaná?"


Isten már választott! A legdrágábbat választotta! Feláldozta a fiát!

Isten már ajánlott egyet amelyet a fián keresztül mutatott be. Jézus Krisztust ajánlotta.


"Vajon Isten elvárja tőlünk, hogy egy valláshoz tartozzunk?"


Mit értesz vallás alatt?

Mert Isten elvárja tőlünk hogy higgyünk. Ez meg is van írva. Azt is elvárja tőlünk hogy igyekezzünk betartani amit ő megparancsolt. Ez is meg van írva.

2015. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként a Tízparancsolattal érvelni az Istennek tetsző vallás ellen helytelen, mivel egyrészt a Tízparancsolat már nincs érvényben..."


Azért ez így ebben a formában nem igaz. Mert egyes részei nincsenek érvényben de nem az egész!"


Azért tettem hozzá, hogy írott paragrafusszerűen nincs érvényben. Tehát Jézus az EGÉSZ törvényt betöltötte, így az, mint valami szerződés érvényét vesztette, nem az alapján ítél meg minket Jehova, hanem a szent Fiában való hitünk által, mely természetesen cselekedetekben nyilvánul meg. Nem tesz sem Jézus, sem sehol a Biblia a Tízparancsolat egyes részei között különbséget, hogy egyik része nincs, más része meg érvényben maradt. (Ez nem jelenti azt, hogy pl. a "ne ölj" tiltás ne lenne helyes ma is, de mint írott törvény, vagyis parancsolat, nem az ítélkezés alapja, mint a zsidóknál volt)


"Később a keresztény korszakban sem volt ez másként, még akkor sem, ha ott már nem egy választott nemzetről volt szó, hanem minden nemzetből származó, de EGY FIZIKAILAG EGYSÉGESEN létező csoportról."


Fizikailag hogyan egységesek? Nem inkább szellemi alapokon nyugvó egységről van szó?"


Akkor fizikailag létező, (szellemben) egységes csoport.

2015. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%

Egy humoros barátom azt mondta, hogy attól, hogy bemész egy garázsba, még nem leszel Mercédesz. Ezt arra értette, hogy attól, hogy valamely valláshoz tartozol, még nem leszel megváltott.

Általában minél nagyobb lesz egy vallás taglétszáma, annál inkább fel kell hígítania a tanítását, hogy megtartsa az embereit. Nézd meg a nagy létszámú kereszténynek mondott egyházakat, hogy mennyire el van ferdítve az üzenetük a Bibliához képest.


Egyszer Jézus is tett egy politikailag nem korrekt lépést, azt mondta röviden összefoglalva, hogy az ő követéséhez teljes, Istentől való függés kell, és radikális, mindennapos elkötelezettség őhozzá (Jézushoz). Nem éppen a mostanában divatos individuális és független ideológia. Nem éppen a csináld azt, ami jólesik ideológia. Nem csoda, hogy ezután sok tanítványa elhagyta. (János 6:53-71)

Három év szolgálat és nagy tömegek tanítása után is "csak" 500 tanítványa lett, holott azok a templomszolgák, akiket a farizeusok ráküldtek, hogy fogják el őt, üres kézzel tértek vissza, azt mondva, hogy "Ember még úgy nem beszélt, mint ő."


Az sem divatos mostanában, amiről Pál beszél a Rómaiak 12:1-ben:

"Az Isten irgalmára kérlek tehát titeket, testvéreim, hogy okos istentiszteletként szánjátok oda testeteket élő és szent áldozatul, amely tetszik az Istennek."


Ezeket a dolgokat mind meg lehet élni bármelyik gyülekezetben, de van ahol nehezebb, van, ahol könnyebb. Én egy olyan gyülekezetben vagyok, ahol könnyebb, mert tudtommal mindenki ezt csinálja, ezért ebből nincs konfliktus.

2015. szept. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös:-)


Te komolyan azt hiszed, hogy Isten ezt várja el tőled?, hogy mások hitét kérd számon?


"Tudod, engem az rémiszt el veled kapcsolatban "- Isten nem várja el senkitől, hogy mások miatt rémüldözzön:-)

Inkább belsé békét(Filippi 4:7) ígér azoknak, aki Rá vetik terheiket, és szorosan követik Fia, Krisztus nyomdokait:-)

Isten kezemunkája vagyunk valamennyien, te is, én is:-) Isten soha nem aggódott értünk, mert elkészítette a kivezető utat, MINDEN ember számára. Rajtunk áll, választjuk-e ezt az utat, vagy lázadó őszüleinkhez hasonlóan a rémisztő bizonytalanságba kapaszkodunk:-)

Sajnálom, hogy az előítéleted miatt nem tudsz irányomban felebaráti (Krisztusi) szeretetet kimutatni:-)

2015. okt. 14. 17:18
 18/18 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Kedves 5-ös:-)


Te komolyan azt hiszed, hogy Isten ezt várja el tőled?, hogy mások hitét kérd számon? "


te pont ugyanezt csinálod, zita!!!


"Tudod, engem az rémiszt el veled kapcsolatban "- Isten nem várja el senkitől, hogy mások miatt rémüldözzön:-)

Inkább belsé békét(Filippi 4:7) ígér azoknak, aki Rá vetik terheiket, és szorosan követik Fia, Krisztus nyomdokait:-)

Isten kezemunkája vagyunk valamennyien, te is, én is:-) Isten soha nem aggódott értünk, mert elkészítette a kivezető utat, MINDEN ember számára. Rajtunk áll, választjuk-e ezt az utat, vagy lázadó őszüleinkhez hasonlóan a rémisztő bizonytalanságba kapaszkodunk:-)

Sajnálom, hogy az előítéleted miatt nem tudsz irányomban felebaráti (Krisztusi) szeretetet kimutatni:-)"


te vagy az előítéletes, és az a cég, aminek ingyenmunkása vagy: szerintük csak tanúk menekülhetnek meg, de ezt nyílvánosan nem merik felvállalni, a jw.org-on is hazudnak erről, de a belső használatú mi királyság szolgálatunkban már nem ez van....



felebaráti szeretet-e a Krisztusi szeretet?


nem.


az agapé szeretet a tiszteleten alapuló szeretet.

2015. okt. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!