Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi egy tized rózsafüzér?

Mennyi egy tized rózsafüzér?

Figyelt kérdés
Lehet hogy én gondolom rosszul, de az egy tized rózsafüzér, az valójában egy ötöd csak. Tudja valaki hogy miért hívják tizednek? Merthogy tizedről is lehetne beszélni az egy tizeden (egy ötödön) belül az Üdvözlégyeket illetően, de tudtommal mégsem azt hívják tizednek, ami valóban az. Van ennek valami logikája, története, amiért így van?

2015. szept. 14. 06:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert tíz bogyó van rajta (plusz az extrák).
2015. szept. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is azért hívják tizednek, mert 10 üdvözlégyből áll 1 tized (összesen 5 "tized" van). Matematikailag valóban találóbb lenne az ötöd kifejezés.
2015. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szokás, ennyi, más nyelvekben egyértelműb a kifejezés, ott is a tízre utal, pl angolban decade, ami magyarul "évtized", ugye ez a kifejezés is tíz évet jelent, nem egy év tized részét
2015. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez az évtized dolog találó analógia valóban.
2015. szept. 14. 21:53
 5/6 szp72 ***** válasza:
54%
Szóval az egy tized rózsafűzér valójában két tized (=egy ötöd). Ez misztérium. Az Atya és a Fiú is kettő mégis egy.
2015. szept. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12%

Máté 6:7

„Amikor pedig imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok, akik azt gondolják, hogy bőbeszédűségükért hallgattatnak meg."

2015. szept. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!