Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » állatoknak van túlvilági lét?

állatoknak van túlvilági lét?

Figyelt kérdés
a biblia,vagy a korán mit tanít erről? csak embernek létezne,vagy van állatoknak is?
2015. szept. 14. 18:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

" Azonban Krisztus második eljövetelekor ők is fel fognak támadni."


Erről tudsz Igéket mutatni?

2015. szept. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

# 11


A római levélben egyértelműen arról van szó, hogy minden teremtett lény részesülni fog az általános feltámadásban:


"Mert a teremtett világ sóvárogva várja, hogy Isten fiai megnyilvánuljanak. Hiszen a teremtett világ hiábavalóságnak van alávetve, nem önként, hanem az által, aki alávetette, mégpedig azzal a reménységgel, hogy a teremtett világ is felszabadul majd a romlandóság szolgaságából Isten fiai dicsőségének szabadságára. Tudjuk ugyanis, hogy minden teremtmény együtt sóhajtozik és vajúdik mind ez ideig." (Róm 8,19-22)

2015. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

# 10


"A Biblia szerint NINCSEN lelkük. NEM támadnak fel."


A Biblia megkülönbözteti a nefes-t (pszichét) és a ruah-ot (pneumát). Nefes-sel rendelkeznek az állatok is, és az ember is, de ruah-ja csak az embernek van. A nefes-t több nyelvben is szokták "halandó léleknek" fordítani, mert az megszűnik a halállal.


Viszont az általános feltámadáskor a nefes is föltámad a testekkel, vagy ha úgy tetszik újra teremtődik, megfogalmazás kérdése.

2015. szept. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12és #13-as köszi. A #13-as választ szerintem nem neked akartad. A 13-as válaszban idézett mondatot én is idéztem a 10-es válaszban;) (A Biblia szerint NINCSEN lelkük. NEM támadnak fel), nézd csak meg jobban.

A Róma 8.19-22 az csak annyit mond (a témába vágóan), hogy a teremtett világ megszabadul a halandóságtól, feltámadásról szó sincs. a 8.23 beszél a feltámadásról, de csak az Istenfiak tekintetében. Érdemes elolvasni a Károli mellett az egyszerű fordítást is. Ezekre az Igékre nem lehet ráhúzni az állatok feltámadásának teológiáját szerintem.

2015. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igazad van, tényleg nem te vagy a címzett. Köszi a korrekciót!
2015. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a Biblia erről nem ír semmit, szóval minek vitatkozni rajta?
2015. szept. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia #16-os. Nem vitatkoztunk. A testvér állított valamit, én kértem igéket, Ő pedig írta, hogy melyik Igék alapján mondta, hogy az állatok feltámadnak, én meg elmondtam az Igékről a véleményem. Ott zártuk is a témát, nem vitatkoztunk
2015. szept. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
nicns
2015. szept. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!