Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik valahol a világon...

Létezik valahol a világon statisztika arról, hogy a vallásosok, mondjuk keresztények között és a nem hívők között hogyan alakul a válások aránya? És a (polgári) házasságkötések aránya is érdekelne.

Figyelt kérdés

2015. szept. 17. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Létezni léteznek, kutatták/kutatják ezt a kérdést szociológusok, vallásszociológusok és kulturális antropológusok egyaránt. Papíralapon találkoztam több ilyen kutatási anyaggal is. Csak ember legyen a talpán, aki elő tud halászni egy ide vonatkozó linket az internet rejtett zugaiból. :)


Azt mondjuk érdemes tudni a téma kapcsán, hogy az egyházi esküvő feltétele, hogy polgári esküvő is legyen. Továbbá pedig egyedül a katolikus egyházban nincs válás (max. a házasság utólagos érvénytelenítése), a protestáns és az ortodox egyházakban van egyházi válás is.

2015. szept. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Ez megbízhatóan statisztikai módszerekkel nem, csak szociológiai mintavételezéssel vizsgálható.

Az ilyen irányú felmérések világszerte azt a nem meglepő eredményt hozzák, hogy a vallásgyakorló keresztény hívők között kisebb a válási arány, alacsonyabb az öngyilkossági ráta, a pszichés betegségek kockázata magasabb az átlagélettartam. Ez persze nem isten kegyelmének, sokkal inkább a közösséghez tartozásnak tudható be.

(Hasonló minta, amely viszont már statisztikailag is egyértelműen igazolható: a házas férfiak több évvel tovább élnek, mint a nőtlenek/aggelegények/elváltak. Kivéve, ha utóbbiak szerzetesek, mert akkor az átlagélettartamuk a házasokét is meghaladja)

2015. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem mondanam, hogy "vilagszerte", mert egyes orszagok statisztikai kozott szamottevo elteresek vannak!


Pl. az USA-ban (ami egy kokemeny vallasos orszag) a vallasosok atlag elettartama nagyobb, mint az ateistake. Hollandiaban (ami nem tul vallasos) az atlageletkor ugyanaz! Felmerul a kerdes, hogy a rovidebb elettartam nem-e diszkriminacionak tudhato be.

2015. szept. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
forras: [link]
2015. szept. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Attila_the_hun ***** válasza:
Hát akkor én (törzsgyökeres ateistaként) hamar meghalok.
2015. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sajnos igen, pont azért mert ilyen pesszimista vagy
2015. szept. 19. 23:53
 7/8 Attila_the_hun ***** válasza:
60%
Nem vagyok pesszimista, csak realista ateista.
2015. szept. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Dehogynem, pesszimista vagy! Nem is gyengén!
2020. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!