Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimoktól kérdezném,...

Muszlimoktól kérdezném, szabad ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

Eléggé multikulti embernek tartom magam, nagyon szeretem a sokszínűséget, imádom idegen népek nyelvét, vallását, kultúráját tanulmányozni.

Idén nyáron voltam Jorániában, előző évben Törökországban.

Nagyon szeretem az iszlám építészetet, kulturát, vallást.

A kérdésem annyi lenne, hogy nem muszlimként ha bemegyek egy mecsetbe, szabad-e imádkoznom a muszlimokkal? Megtanultam a muszlim imádkozást, mozdulatokkal, szöveggel. Egyszerű oka van: tetszik. Megnyugvással tölt el. Pont mint a keresztény imádkozás, vagy a buddhista meditáció. Gondolom senki nem fogja megkérdezni, hogy ki vagyok, honnan jöttem, ha jól csinálom. Viszont érdekelne, hogy nem tiltott-e ez a dolog, vagy nem követek-e el bűnt vele bárki szemében.

N


2015. szept. 18. 07:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
az N betű véletlenül került a kérdés végére :) nem Nőt jelent :)
2015. szept. 18. 07:15
 2/12 anonim ***** válasza:

(Nem vagyok muszlim, csak ismerem valamelyest az iszlám vallást.)


Ha valaki két muszlim tanú előtt megvallja, hogy Allahon kívül nincs más isten és Mohamed az ő prófétája, azzal ő hivatalosan felvette az iszlám vallást.


Ez a mondat megfogalmazódik az ima szövegében, ha tehát együtt imádkozol a muszlimokkal, akkor te is az lettél.


Ettől kezdve viszont be kell tartanod az iszlám szabályait, és nem látogathatod más vallások szertartásait.

2015. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyi a dolog? Ha egy mecsetben elmondom a sehádát, akkor én már muszlim lettem? Ezt nem tudtam...
2015. szept. 18. 09:45
 4/12 anonim ***** válasza:

tegyük hozzá, ha elmondtad az esküt- soha többé nem léphetsz ki (mert lelőnek)

A kíváncsiskodást jól gondold meg. Van egy muszlim ismerősöm, aki egy ifjúkori, bohó szerelem miatt lett, a fickó felszívódott és ő maradt...

Sokat olvashatsz, nézhetsz bűntelenül, tanulmányozhatsz - én is tettem és jó - de anélkül, hogy te legyél a 20. sor 45. eleme a következő képen:

[link]

2015. szept. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

+"szabad-e imádkoznom a muszlimokkal?"

Az ima egy nagyon fontos dolog - és nagyon személyes kapcsolat a transzcendenssel. Nem "kell" együtt tenni, lehet, de az már más,e gy "külső" társadalmi vonatkozású dolog, nem olyan bensőséges, mint ha "Vele" vagyok....

Allahhal - vagyis arabul Istennel.

Az ima a legfontosabb az ember életében - és hogy a kegyelem működik, arra is bizonyíték. Azt nem lehet tőlem elvenni, azt nem lehet megakadályozni - az mindig velem van

a szívemben

2015. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, a megtérés formai része mindössze ennyi. Persze aki tudatosan tér meg, az előtte eljár a közösségbe, ismerkedik a vallással, részt vesz hitoktatásban.


De ha egy mecsetben együtt imádkozol muszlimokkal, azzal te is megtértél, esetleg azt is feltételezik, hogy már eleve muszlim voltál. Ha kiderül, hogy mégsem, az éppen olyan bűn, mintha muszlimként nem tartod be a vallási előírásokat.


Voltak a történelemben olyan világutazók és kalandorok, akik álruhában részt vettek még a mekkai zarándoklaton is úgy, hogy eszük ágában nem volt áttérni. De ők tisztában voltak azzal, hogy az életükkel játszanak, ha esetleg lebuknak.

2015. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha voltál mecsetben, láthattad miként történik. Nem kell senkitől semmit kérdezned, mindössze a helynek megfelelően viselkedned. A világon mindenütt így van, középületben, templomban és mecsetben is.
2015. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Nem, nem imádkozhatsz a muszlimokkal, ha nem vagy muszlim vagy muszlima, mivel a te imád NEM érvényes, így nemcsak nem vezethetsz másokat az imában, de te sem imádkozhatsz közöttük, mivel:


- nem-muszlimként nem érvényes sem az imád, sem a kis-, vagy nagy bemosakodásod,

- nem-muszlimként semmilyen istenszolgálatod ('Ibaadah) NEM érvényes.

- nem-muszlimként, vagy úgy hogy a bemosakodásod nem érvényes, vagy valami miatt nem imádkozhatsz átmenetileg (gyerek vagy még és nem érted el a megfelelő kort, éppen menstruálsz), akkor feltöröd az imádkozók sorát, ha beállsz közéjük.


CSAK akkor leszel muszlim vagy muszlima, ha a Shahadatayn-t, azaz a Tanúságtételeket őszinte hittel és CSAK Allaah miatt mondod ki.

illetve a Shahadatayn-nak 7+1 feltétele is van, ezeknek teljesülniük kell, különben nem érvényes az iszlámba belépésed.


a két tanú NEM kötelező, de ajánlott.

tehát otthon is ki tudod mondani a Shahadatayn-t, nem kell ehhez a mecsetbe menni, vagy muszlimokat keresni.


egyébként szerintem ismerd meg az iszlámot, mert ha az imádkozást ennyire szereted, akkor a hit is elkezdhet növekedni a szívedben - ha Allaah úgy akarja.


szóval én mindenképpen arra buzdítalak, hogy ismerd meg az iszlámot és a szunnát, de addig ne imádkozz a muszlimok között a csoportba beállva, amíg te magad nem vagy muszlim vagy muszlima.

feltöröd a sort, amit nem lenne szabad, ráadásul mivel nem vagy muszlim/muszlima, így az imádkozásod és a bemosakodásod NEM érvényes.


szívesen küldök neked rengeteg linket, ahol pdf-eket és audiókat találsz, most be is linkelek egy listát ide, in shaa' Allaah:


- thenoblequran.com,

- [link] itt a 61-es számot írd át és 61-től el tudsz a legelső ponthoz jutni, in shaa' Allaah.

- understand-islam.net, (remek oldal)

- salaf.com, (nagyon jó oldal)

- salafipublications.com, (nagyon jó oldal)

- troid.ca, (nagyon jó oldal)

- islaam.ca,

- sunnahpublishing.net, (jó weboldal!)

- germantownmasjid.com,

- masjidrahmahnj.com,

- salafis.com,

- sahihalbukhari.com, (ahadeeth collection)

- sahihmuslim.com, (ahadeeth collection)

- ikhwanis.com,

- www.shia.bs,

- salafiradio.org,

- sunnahradio.net,

- [link]

- [link]

- soundcloud.com/learnaboutislam

- spreaker.com/user/masjidaqwh_dc

- spreaker.com/masjidrahmah,

- spreaker.com/radio1mm,

- spreaker.com/masjidalwahyain,

- learnaboutislam.co.uk, (sok audio, sorozatok is)

- salaficentre.com,

- mpubs.org,

- store.mpubs.org (rengeteg audio, vannak e-books is)

- miraathpublications.net


amennyiben nő vagy, a "privát üzenet" gombra kattintva el tudsz érni, in shaa' Allaah.

2015. szept. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-as! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Alapvetően ateista vagyok, nem akarok megtérni semerre.

Leírásod alapján eltekintek az ötletemtől :-) Kívülről fogom szemlélni továbbra is a dolgokat, ettől még szeretem megismerni, olvasni az iszlám kultúrát :-)

Köszönöm mégegyszer!

2015. szept. 18. 14:56
 10/12 A kérdező kommentje:
10-es neked mi bajod van? Hagyd már békén. Normális választ adott, nem olyan mocskolódót mint te. Én értem mit akar mondani, ez nem sima mosakodás, hanem ima előtti mosakodás, rituálisan. Szóval ne itt gyűlölködj, köszönöm!
2015. szept. 18. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!