Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » D. Dr. Berki Feriz "Az ortodox...

D. Dr. Berki Feriz "Az ortodox kereszténység" című művéből mennyire mélyen tudom megismerni az ortodox egyház tanításait, a szertartások jelentőségét?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2015. aug. 27. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos nekem nincs meg és már régen olvastam, tehát a részletekre nem emlékszem. De az biztos hogy jó könyv :)


Ha tudod, akkor ezt is szerezd be:

Thomas Hopko: Az orthodox keresztény istentisztelet


Régebben le tudtam szedni pdf-ben a magyar fordítást, de most sehogy sem dobja ki a google...


Most fönt van a de(pont)scribd(pont)com-on de ez a bugris GYK nem engedi linkelni sem, szerzői jogokra hivatkozva.


Pedig Hopko (Isten nyugosztalja!) tudom, hogy megengedné :)

2015. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Na megpróbálok kiszúrni vele. Tehát:


(hátétépé)de(pont)scribd(pont)com/doc/171200938/Thomas-Hopko-Az-orthodox-kereszteny-istentisztelet#scribd

2015. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

ha már ismered a kereszténységet más felekezeten keresztül akkor egész jó összefoglaló a könyv, érdemes elolvasni, de ne várd hogy a legrészletesebb leírása legyen a teologiának, vagy a szertartásoknak


ha érdeklődsz az ortodoxia felől mindenképpen érdemes elolvasni

2015. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Kedves legutolsó válaszoló: római katolikus vagyok, és nemrégen kezdtem el érdeklődni az ortodox egyháztörténet, az ortodox tanítások iránt. Első ismerkedésnek ezek szerint jó lesz a könyv.

2015. aug. 27. 20:45
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

igen, annak kifejezetten jó


mellé esetleg ha idő/hozzáférhetőség engedi javaslom az ortodox út és a hit titka c. könyveket, ezek kevésbé száraz oldalról közelítik meg az ortodoxiát, olyan szempontból jók ,hogy az ortodoxia személyesebb és spirituálisabb mint bármelyik nyugati felekezet, kevésbé kézzelfogható az egész, ennek az oka nagyjából az lehet, hogy keleten a filozófia nyugaton a jog hagyományaival nyúltak a teológiai kérdésekhez


ez utóbbi könyvekből pl sokkal jobban meg lehet érteni mi is az orthodox üdvösségelmélet a theózis lényege

2015. aug. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!