Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Budapesten van olyan templom,...

Budapesten van olyan templom, ahova be lehet menni "csak úgy", esetleg a pappal lehet beszélgetni?

Figyelt kérdés

Tökmindegy, hogy református vagy katolikus vagy milyen, felőlem zsinagóga is lehet. Van olyan, ahova csak úgy be lehet menni? Ilyenkor lehet esetleg beszélgetni vallásról a pappal?

(Főleg a belváros környéke érdekelne, illetve a 11. kerület)


2015. szept. 24. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti templomok 100%-ába be lehet menni csak úgy, és lehet beszélgetni a benne lévő pappal vagy papokkal. Már persze feltéve, hogy nyitvatartási időben keresed fel a templomot. Egyébként ez igaz az összes többi templomra is, nem csak a budapestiekre.
2015. szept. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én meg olyan helyet szeretnék találni, ahol lehet a gyónás keretein kívül is beszélni a pappal lelki, magánéleti dolgokról, mint egy pszichológussal, vagy egy baráttal. De ehhez persze egy jó pap kell.
2015. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 ilyesmire is gondoltam.

Nem tartozok egy egyházhoz se, viszont nagyon érdekel a vallás. Egyszer voltam egy faluban református táborban kiskoromban, ott a tiszteletes bácsival bárki tudott bármiről beszélgetni, tüneményes ember volt :D

2015. szept. 24. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem bármelyikben próbálkozhatsz. Embert, ha szépen köszönt, normálisan viselkedett és csak kérdezett, katolikus templomból szerintem még nem dobtak ki.

Ha azonban beszélgetésre és útmutatásra vágysz, olyat szeretnél, nem biztos, hogyha az a legjobb, hogyha random bemégy egy templomba csak úgy. Javaslom, vdd fel a kapcsolatot a Szent András evangelizációs iskolával, (Pesten a Fehérvári út 168-ban vannak) , hogy mikor, hol, ki tudna leginkább hozzád szólni, de szinte minden plébánián fogsz találni felnőtt katekumen csoportot, ahol pap , hitoktató és civil hívő is rendelkezésedre áll.

2015. szept. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az összesbe be lehet menni ok nélkül. Én ateista vagyok, nem hiszek Istenbe, de amikor unatkozok és csinálnék valamit, be szoktam menni "csak úgy", hogy legalább ne legyek otthon.
2015. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!