Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől váltott meg bennünket...

Mitől váltott meg bennünket Jézus?

Figyelt kérdés
2008. szept. 9. 17:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Talán azért elkerülhetetlen ez a sokféle vallás, mert senki sem sajátíthatja ki magának Istent, nem mondhatja azt, hogy csak abban higgyetek, amit én hirdetek, mert ez az igaz. (Annak ellenére, hogy a legtöbb mai vallás ezt teszi.) És ebből születnek azok a konfliktusok is, amit te is említettél.

Így aztán szaporodnak az irányzatok, ahelyett, hogy mindenki önmagában keresné Istent, a hitet, és nem egy külső létesítménytől várná el, hogy kikövezze előtte az utat. Persze az lehet, hogy mindezek tudnak segíteni. Sőt, biztos hogy sokaknak segítenek is. Csak ne mondanák azt, hogy az övék az egyetlen jó út... És újra, tolerancia, szeretet, elfogadás. Van még mit tanulnunk! :-)

2008. szept. 14. 09:51
 12/25 anonim ***** válasza:

Most megpróbálok nagyon logikus lenni.


Az igaz, hogy senki sem sajátíthatja ki Istent, teljesen egyetértek.

De én most is visszautalnék a bibliára, ami azt sem támogatja, hogy mindenki csak "magában" találjon rá Istenre, hisz ez a liberális hozzáállás is csak a megosztottságot erősíti, hiszen mindenki a saját elképzelt istenképe, "erkölcse" alapján cselekszik.


És hát, ez van ma, valljuk be őszintén! Ez megosztottságot jelent.


De a bibliai minta, az igazságot tanító első századi gyülekezet, egy létező fizikai, földi szervezet, melynek lennie kell ma is.


Azt állítani, hogy nincs igaz vallás, tiszta imádat, és csak legyünk mindennek az elfogadói, annyit jelent, mintha azt mondanánk, hogy a sok hamis pénz mögött, valójában nincs is eredeti. Nem lehet mind eredeti!

Nem lehet mind értékes! Ez nem logikus.

2008. szept. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

De a mai nagy egyházak mégis csak politikai céllal alakultak, nem? Elég nehéz szétválogatni, hogy mi bennük az ami eredeti és mi ego-termék. Sajnos.

És a vallások "nagyon eredete" úgy tűnik hogy egyforma. Csak a további alakulásuk volt különböző, és emiatt tűnnek eltérőnek. Főleg azok, amik valamilyen formában a Bibliára vagy a Koránra épülnek.

2008. szept. 15. 09:37
 14/25 anonim ***** válasza:

Így van, politikai céllal alakultak. De azt ne felejtsük el, hogy a "keresztény" egyházak nagy többsége, nem is hasonlít a kezdetre. Vagyis az egyházak kudarcát nem nevezhezhetjük a Biblia kudarcának, már csak azért sem, mert maga a Biblia ezeket előre jelezte, bár nem helyeselte.


Igen, létezik egy "közös ős" felekezet, ahol Isten lefektette az igaz imádat pontos tanait. Ez nagy vonalakban, annyit tesz, hogy Isten egy Isten, nem pedig három az egyben, tehát nincs szentháromság, nincs szó szerinti pokoltűz, ahol a bűnösöket örökké kínoztnák, és ez azért sincs, mert a lélek a Biblia szerint (ebben egyedülálló), nem halhatatlan, mert az Írások a feltámadást tanítják.


Ezek a Biblia főbb eltérései, a világ vallásai túlnyomó többségétől! Isten viszont azokat keresi, akik a "szellem gyümölcseit" ezen igazságok fényében megtartják, mely gyümölcsöknek a legfontosabb vonása a szeretetre, és a békességre való törekvés.


Csakhogy ezek azoknál, akik ezen igazságokat valják, érdekes módon, pont megvannak. Tehát az a világméretű közösség, nem háborúzik, arról ismertek, hogy szeretet van köztük, semlegesek politikai ügyekben.

Ellenben akik nem ezeket tanulják, érdekes hogy nem ezen pozitív erényeket mutatják fel. Vajon miért?

2008. szept. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ennél a pontnál megint folytatódhatna a civakodás, hogy "az én Bibliám az igazi, de nem, mert az enyém a valódi...!"

Mert hát volt és van egy pár, és ezeket is emberek írták, szerkesztették, hagytak ki belőle dolgokat, fordították, illetve gondolom volt változtatás is az évszázadok során.

2008. szept. 16. 14:06
 16/25 anonim ***** válasza:

A fordítások pontossága, néhány helyen a pontatlansága (hiszen a fordítók nem voltak ihletettek), pontosan nyomon követhetők, ezért biztonsággal meg lehet mondani, hogy az Írások lényegében úgy vannak előttünk, ahogy leírták.

Ha valamelyik másoló hibázott, akár csak egy betűt is, meg kellet semmisíteni az egészet!


De igazából az számít, és az a kérdés, hogy nagyrészt mi teszi az embereket erkölcsössé, békeszeretőkké, türelmesekké mások iránt? Minek van ebben szerinted nagy szerepe?


A világ közoktatása általában a megértésre, mások elfogadására, békére, szeretetre nevel, vagy pont ezek ellenkezőjére? De továbbmennék, a világ legtöbb vallására, ha feltesszük ugyanezt a kérdést, vajon mit tanít, amikor belefolyik a politikába, nemzeti, etnikai megosztottságot idéz elő, háborúzik, testvérgyilkosságok millióit követi el?!!!


És ez nyugaton, és keleten egyaránt jellemző. Miért csodálkozunk hát, amikor újra és újra ugyanabba a bűnökbe esnek az emberek. Mennyire számit tehát, hogy mit tanulunk? Emberi filozófiákat, vagy az örök érvényű, egyetemes igazságokat?


Persze, lehet azt mondani, hogy ilyenek nincsenek, de ez nem logikus.

2008. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

A közoktatás? Na ez azt hiszem új téma boncolgatásának számítana... :-)

De szerintem nem is a közoktatás a lényeg. Sokkal fontosabb az otthoni háttér, illetve még fontosabb maga az emberi lélek. Amire persze hat a világ.

Szerintem a vágyaink a döntőek, illetve hogy mindenki érezze, vágyni szabad, és jól meg kell gondolni, hogy mire vágyunk. Mert ez egy hatalmas erő. A vágyaink megkülönböztetnek. Van aki anyagi dolgokra vágyik és afelé tör, másoknak a szellemi, megint másoknak pedig a lelki értékek a fontosak. És hát lehet mindháromra is vágyni, csak fő az alázat. Istennel szembeni alázat. Úgy vágyni, hogy az mindenki legnagyobb javát szolgálja. Szeretettel, türelemmel. És tudni, hogy minden vágyunknak hatása van. Méghozzá sokkal nagyobb, mint azt talán sejthetjük.

A szívünkre kell hallgatnunk.

2008. szept. 18. 10:24
 18/25 anonim ***** válasza:

Így van, jó dolgokra kell vágyni, mások jó létét kell mindig szem előtt tartani. Segíteni kell másoknak, mert akkor magunkon is segítünk!


De a szívünkel vigyázni kell! Csak egy idézet a bibliából: "csalárdabb a szív mindennél, kicsoda ismerheti azt?" Ez tudod, nem kiragadott mondat, az Írások sehol sem mondják, hogy a szíved vezessen, legalábbis nem egyedül.

Azért tartja veszélyesnek a szív irányítását, mert az érzelmeink könnyen becsaphathatnak bennünket, ha túlnyomórészt rá hagyatkozunk, főleg ha a lelkiismeretünk nincs jól kiiskolázva az igazságok ismerete által.


Vigyázni kell az egyensúlyra itt is. Persze lehet, hogy ezt te sem gondolod másként.


Igazából én a "világ szellemére" gondoltam, amikor a közoktatásról, vallási tanításokról beszéltem, amit nem tartok túl dicséretre méltónak. Mint a mérgezett levegő beszívása, olyan veszélyes! Tudjuk, hogy a méregből nem kell sok ahhoz, hogy hasson. Pedig a "világ szelleme" sok mérget tartalmaz. Nem tudom, te hogy vagy ezzel.

2008. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A Bibliában nincs szó vallásokról, ezt csak mi emberek találtuk ki. Pál is a leveleit gyülekezetekhez címezte, amelyek különböző városokban jöttek létre, nem pedig különböző felekezeteknek írt. ugyanakkor Jézus az egyetlen út, Őt megkerülve nem lehet a mennybe jutni. viszont a sok-sok gyülekezetből áll össze Krisztus teste, az Egyház, és Isten akarata is az, hogy legyünk tagjai valamilyen gyülekezetnek. persze, nem fogsz tökéleteset találni, nem is ez a lényeg.


eredeti kérdésedre válaszolva: Jézus a bűn átkától mentett meg minket. nemcsak az örök haláltól, hanem az ördög hatalmától is. igaz, ebben a világban élünk, de Jézus szavaival élve nem e világból valók vagyunk. (azok, akik hisznek az Ő nevében, természetesen)

olvasd az Újszövetséget, főleg a Római levelet, abban sok kérdésedre választ találsz!

2008. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"viszont a sok-sok gyülekezetből áll össze Krisztus teste, az Egyház, és Isten akarata is az, hogy legyünk tagjai valamilyen gyülekezetnek. persze, nem fogsz tökéleteset találni, nem is ez a lényeg."



Ez a megfogalmazás nekem legalábbis, nagyon homályos.

Te most egyetlen egyházról beszélsz, mondjuk a katolikusról (csak példa), és annak sok gyülekezetéről, vagy a sok-sok magát kereszténynek valló felekezetekről?


Mert ha ez utóbbival példálóztál, akkor "Krisztus teste" nagyon szét van esve!


Nem értem, miért akarják sokan ráerőszakolni a bibliára a saját liberális, teljesen szabadelvű nézeteiket a vallások sokaságával kapcsolatban.

Egyértelmű az Írások szerint, hogy Jézus első századi követői, TELJESEN egységesek voltak hitben, tanításban, és bűnnek tartották, ha valaki egyéni tanításaival eltért, és eltérített embereket! Akkor még ez egyértelműen bűnös dolog volt.

Figyelmeztetett rá a Biblia, hogy ezen szakadások meg fognak történni, de ki állíthatja, hogy az ezek nyomán kialakuló sokezer "keresztény" közösség, mind valóban keresztény, és megszentelt lesz Isten előtt?


Egy egyszerű kérdés:

Bár mondja a Biblia, hogy "minden nemzetből elfogadható Isten előtt, aki az akaratát cselekszi", de vajon minden vallásból is elfogadható-e?

Van-e erre akár csak utalás is az Írásokban?

2008. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!