Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha most elkezdenék imádkozni...

Ha most elkezdenék imádkozni istenhez hogy legyen végre egy barátnőm, akkor teljesülne a vágyam?

Figyelt kérdés
23f

2015. szept. 28. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze...
2015. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Segíts magadon, az Isten is megsegít.

Az Isten nem egy kívánságiroda.

De azért bátorítalak az imára.

2015. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%

Ha Krisztusban újjászülettél, akkor mehetsz Istenhez kérésekkel, de...


Máté

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?


6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.


6,33 Hanem [Róm. 14,17.] keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; [1 Kir. 3,13.14. Zsolt. 37,4.25.] és ezek mind megadatnak néktek.


6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert [vers 11. 2 Móz. 16,19.] a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Jakab

4,1 Honnét vannak háborúk és harczok közöttetek? Nem onnan-é a ti gerjedelmeitekből, a melyek a ti tagjaitokban [1 Pét. 2,11. Róm. 7,23.] vitézkednek?


4,2 Kívántok valamit, és nincs néktek: gyilkoltok és irígykedtek, és nem nyerhetitek meg; harczoltok és háborúskodtok; és nincsen semmitek, mert nem kéritek.


4,3 Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre költsétek azt. [Jak. 1,6.7. Mát. 7,7.]


Ha Krisztusban újjászületett vagy, nem hiszem, hogy ilyet kérsz. Szóval szerintem nem fogja teljesíteni. Bonyolult kérdés, bonyolult válasz

2015. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy vicc amit olvastam erről."Kiskoromban mindig imádkoztam istenhez hogy adjon nekem egy biciklit,aztán rájöttem isten nem így működik.Loptam magamnak egyet és imádkoztam hogy bocsájtson meg" :D Ha érted a hasonlatot...
2015. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De cuki vagy 😊
2015. szept. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


isten alig várja, hogy ilyen és hasonló imákat intézz hozzá.


De ha Istenhez szeretnél imádkozni, akkor bizony meg kell tanulnod melyek azok az imák, amelyeket meghallgat, és melyek azok, amelyeket nem.

2015. szept. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

ahogy írták Isten nem a csicskásod, nem neki kell kuncsorognia, és az embereknek noszogatni, hogy "dolgozzál paraszt" épp ellenkező a helyzet


pont ezért vannak ilyen történetek hogy pl "régen hittem Istenben, imádkoztam ,hogy legyen egy új autónk ,de nem jött össze, azóta tudom ,hogy nincs isten"


de ha tényleg kérőleg fordulsz Istehez akkor meglátod, válaszol majd :) meg fogsz lepődni, anno én is meglepődtem nagyon

2015. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

nem fog teljesulni mert kis i-vel irtad a nevet.

ha imatkozni akarsz menj papnak.

ha csajozni akkor novessz egy par heret es menj ki a vilagba.

2015. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"meg kell tanulnod melyek azok az imák, amelyeket meghallgat, és melyek azok, amelyeket nem."


ezt kzitus írta


és majd a tanúk segítenek neked ebben.


mert ők tudják, hogy milyen imákat halgat meg Isten, és milyeneket nem.


bizony, a tanúk könyveiben nézelődik Isten, amikor nem biztos benne, hogy meghalgathat-e egy imát, vagy nem.


pl: ha jelen van egy tanú, akkor csak a tanú imája elfogadható csak Isten előtt. tehát pl egy bibliatanulmányozás után CSAK A TANÚ IMÁDKOZHAT, a nem tanú bibliatanulmányozó nem.


KEDVES ZITUS,ALÁTÁMASZTANÁD E EZT AZ ELRENDEZÉST A BIBLIÁBÓL, te, aki tudod, milyen imákat halgat meg Isten?


egy másik példa: A tanúk szerint egy jó tanú-férj sohasem, azaz SOHA nem hallhatja imádkozni a feleségét, mertmindíg a családfőnek kell imádkozni. egy kivétellel mondhat csak imát a feleség, ha a tanú férj is jelen van: ha a férj kómában van.


ezen imameghalgatás anatómiája is érdekelne. hol olvashatok erről a bibliámban?



kicsit szerintem alázatosabban kellene vélekednie magáról az őrtorony zrt-nek. ugyanis a bibliában benne van,ki az ima egyedüli meghalgatója.


ennélfogva nagyképűség azt állítani,hogy te,kzitus, tudod,milyen imákat nem halgat meg a Teremtő.

2015. szept. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha teszel is érte akkor igen
2015. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!