Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Jézus szereti a (kereszt...

Vajon Jézus szereti a (keresztény) vallást?

Figyelt kérdés

Pontosabban: Azért volt itt, hogy megváltson/felszabadítson minket, hogy megmutassa hogyan kell igazán SZERETNI... Szerintem neki ez (volt)a legfontosabb. Hiszem, hogy nem vár el dogmákat, különböző rituálékat/szertartást stb.. Ő csak a szívedet/lelkedet nézi.

Kereszténynek tartom magam vallás/egyház/gyülekezet nélkül is. Ki van még így (vagy hasonlóképp) vele? Mert úgy érzem a HIT számít igazán!



2015. szept. 28. 17:40
1 2 3
 1/21 Ozmium42 ***** válasza:
4%
Kit érdekel, mit hiszel? :D Jézusról amit tudunk, azt csak a Bibliából tudjuk, ott meg le van írva, hogy merre hány méter. Ez van.
2015. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 KZitus ***** válasza:
25%

A keresztény vallást Jézus alapította. Akkor mi is a kérdés?

Eléggé hiányos az ismerted Jézusról, biztosan hasznos lenne, ha elolvasnád a 4 evangéliumot róla...

2015. szept. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Tudtommal Jézus nem a kereszténységet hozta létre, hiszen meghalt a kereszten mielőtt bármi vallás alakulhatott volna.. Lehet félreérthető volt a kérdésem. Az foglalkoztat, hogy van e rajtam kívül még olyan ember aki azt gondolja h nem a vallás a fontos, hanem Jézus.

(és igen, már elolvastam)

2015. szept. 28. 17:58
 4/21 KZitus ***** válasza:

természetesen nem akartalak megbántani, csak az írásodból úgy tűnt....elnézésedet kérem:-)


"nem a vallás a fontos, hanem Jézus. "- írod. Bizonyos értelemben egyet értek veled.

De a keresztény vallást Jézus hozta létre. Na nem azt a sokfélét, amely ma létezik...de ebbe ne menjünk bele.

De engedd meg, hogy elmondjam neked, a görög khri·szti·a·noszʹ szó csupán háromszor fordul elő a Keresztény Görög Iratokban, és Krisztus Jézus követőire, a kereszténység képviselőire utal (Cs 11:26; 26:28; 1Pt 4:16).

A bibliaírók, amikor a hittársaikról, Krisztus követőiről beszéltek, vagy amikor megszólították őket, többféle kifejezést használtak rájuk: „az Úrban hívők”, „testvérek”, „tanítványok” (Cs 5:14; 6:3; 15:10), ’választottak’, ’hűségesek’ (Kol 3:12; 1Ti 4:12), Isten „rabszolgái”, „Krisztus Jézus rabszolgái” (Ró 6:22; Fi 1:1), ’szentek’, ’Isten gyülekezete’, illetve ’azok, akik segítségül hívják az Urat’ (Cs 9:13; 20:28; 1Ko 1:2; 2Ti 2:22). Ezek elsősorban a gyülekezeten belül voltak bevett kifejezések, és mindig társult hozzájuk valamilyen tanításbeli jelentéstartalom. A kívülállók általában úgy utaltak a kereszténységre, hogy „az Út” (Cs 9:2; 19:9, 23; 22:4), a keresztények ellenségei pedig „a názáretiek szektájának” vagy csak ’szektának’ nevezték (Cs 24:5; 28:22).

2015. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Jézus gyakorolta a zsidó vallást, betartotta az előírásait, részt vett a szertartásain, az előírt ünnepeken elment a jeruzsálemi templomba stb.


Emellett pedig a kereszténység legfontosabb szertartását, az Eucharisztia ünneplését ő holta létre.


Én azon a véleményen vagyok, hogy Jézus nem választható el attól amit szóval és tetteivel tanított.

2015. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

a kérdező valószínűleg arra gondolt hogy a vallások ban igazán ami fontosabb az maga Jézus.

amiket tanított ahogyan élt és halt,pontosabban amiért élt és halt.

mert ö az út az igazság és csak is ő általa mehetünk mi is az atyához.


és igen Jézus biztosan szereti a keresztényeket.


Kereszténynek tartom magam vallás/egyház/gyülekezet nélkül is. Ki van még így (vagy hasonlóképp) vele? Mert úgy érzem a HIT számít igazán!


Jézus azt mondta,OTT VAN AZ ÉN TEMPLOMOM AHOL ÉPEN VAGYOK.

egy másik keresztény.

2015. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg csak az fontos, amit Jézus tanított. Jézus nélkül is.
2015. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szereti, hiszen Ő maga alapította: meghívta a 12 apostolt és sok más tanítványt a követésére, tanította őket példabeszédekben. Ha valaki azért nem hisz, mert nem volt lehetősége megismerni a kereszténységet, nem az ő hibája, tehát nem igazán vonható érte felelősségre - bár erről a protestánsok mást mondanának... (Most nem is szeretnék erről vitázni, úgyis Isten döntése, nem a miénk) De, ha Isten valakinek feltárta magát, az ember meglátta, hogy a kereszténység az igaz vallás (mindegy, melyik felekezetben találta meg a hitet), akkor viszont nem helyes kényelemből lemondani róla. Nem lenne helyes, ha azért ölném ki magamból a hitemet, mert nem szeretek korán kelni, vasárnap pedig mise van. Az ember azért jár misére, hogy lelkileg feltöltődjön. A katolikusok és a protestánsok is azt mondják, hogy Isten mindenhol ott van, nem csak a templomban. Ez igaz, de a mise több egy sima imánál: valahogy sokkal közelebb visz Istenhez. A katolikusok számára az áldozás Jézussal való találkozás, de a protestánsoknál is fontos szerepe van az Úrvacsorának (bár ők az átlényegülést nem vallják).


A vallás és az egyház nem ugyanazt jelentik.

- A vallás magában foglalja a hitet és annak gyakorlását testi, lelki és istentiszteleti síkon. Lelki alatt pl. imára, Bibliára, lelki olvasmányokra gondolok; testi alatt pl. az irgalmasság cselekedetei, a szüleinknek való segítés, az élet keresztény módon való élése; istentiszteleti sík alatt pedig olyanokra, mint mise, ünnepek, Eucharisztia/Úrvacsora, stb. Tehát egész életünkben helyet kell hagyni Istennek.

- Az Egyház több jelentéssel bír:

1. Krisztus Egyháza: mindenki, aki hisz Jézusban és követi Őt; aki meg van keresztelve; aki meg szeretne keresztelkedni, de nincs rá lehetősége; aki, ha nem is ismeri Jézust, mégis a maga módján krisztusi módon él; és az elhunyt szentek.

2. Katolikus Egyház: olyan emberek, akik a katolikus vallást hiszik és követik és meg vannak keresztelve. Hívek, papok, püspökök, pápa, szerzetesek.

(Hasonlót bármelyik felekezetről lehet írni, csak más szavakat behelyettesítve.)


"Hiszem, hogy nem vár el dogmákat, különböző rituálékat/szertartást stb.. Ő csak a szívedet/lelkedet nézi. "

Igen, ez félig igaz, de, mint már más is említette, Ő maga alapította az Eucharisztiát/Úrvacsorát az utolsó vacsorán. Sőt, azt mondta: "Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre!" Tehát Ő maga kéri, hogy járuljunk az Eucharisztiához/Úrvacsorához, legyen egy "szertartás", amit betartunk, hogy még közelebb kerülhessünk hozzá. Az ima is nagyon jó dolog, de az áldozás többet ad még annál is.

A dogma szó alatt nem pontosan értem, mire gondolsz. A dogma nem valami olyan dolog, hogy "tedd ezt meg azt, és üdvözülsz". Vannak dolgok, amiket Isten kinyilatkoztatott, de szükség van magyarázatra. Egy-egy eseményt, példabeszédet nehéz megérteni, mivel ismerni kell hozzá például az ókori szokásokat, hogy tudjuk, mire vonatkozik valami. Magyarázatra van szükségünk. Vannak olyan dolgok (Pl. a Szentháromság ténye, Krisztus istenembersége, Mária istenanyasága [= ő Jézusnak a szülője, Jézus pedig Isten és ember, tehát Mária egy isteni személyt szült]), amik nem egyértelműek a Bibliából olvasva. Ha én elolvasnék valamit, nem biztos, hogy megérteném. Ha nem ismerném a Szentháromságról szóló tanítást, akkor nem tudnám hova tenni a dolgokat: hány Isten van, és ki(k) ő(k)? Ezeket a dolgokat onnan tudjuk, hogy már az apostolok is ezt tanították, ezt adták tovább. Ha megnézzük pl. az ortodoxokat, ők is szinte mindent vallanak, amit mi, tehát már az ókorban is egyetértett ezekben a dolgokban az Egyház. Azért volt szükség ezeknek a dolgoknak dogmába, azaz hittételbe foglalására, mert egyes eretnek tanítók félremagyarázták, tagadták ezeket. Szükség volt arra, hogy megfogalmazzuk a hitet, azért, hogy később ne lehessenek belőle félreértelmezések. A tanításaink egy része a protestánsokkal is közös.

2015. szept. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
12 követővel, 3,5 éves múlttal nem lehet vallást alapítani.
2015. szept. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg csak az fontos, amit Jézus tanított. Jézus nélkül is.


egyet értek rézben,de Jézus nélkül nem lett volna igazi út.

és Jézus maga az út,ki az atya fia aki maga is Isten.

stb,tehát Jézus nélkül...................

2015. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!