Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Jézus szereti a (kereszt...

Vajon Jézus szereti a (keresztény) vallást?

Figyelt kérdés

Pontosabban: Azért volt itt, hogy megváltson/felszabadítson minket, hogy megmutassa hogyan kell igazán SZERETNI... Szerintem neki ez (volt)a legfontosabb. Hiszem, hogy nem vár el dogmákat, különböző rituálékat/szertartást stb.. Ő csak a szívedet/lelkedet nézi.

Kereszténynek tartom magam vallás/egyház/gyülekezet nélkül is. Ki van még így (vagy hasonlóképp) vele? Mert úgy érzem a HIT számít igazán!



2015. szept. 28. 17:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Jézus az embert szereti, mégpedig úgy mint saját teremtményét, saját gyermekét.


Ő valóban nem vár el dogmákat, különböző rituálékat, szertartásokat, ezekre csak az embernek lehet szüksége. Ő csak a szívet, lelket vizsgálja.


A vallásra, egyházra, gyülekezetre Neked van szükséged, azért, hogy a hitedet megéld. Mert a HIT önmagában halott cselekedetek nélkül (Jak. 2:20-26).


A keresztények, Krisztus követők mindig gyülekezetekbe szerveződtek. Maga Jézus mondja: "Mert ahol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük." (Mt. 18,20). Jézus nagy misszióparancsa is többesszámban szól: "tegyetek tanítványokká mindeneket...".


Üdv. Péter

2015. szept. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Egyre többen vagyunk így kedves kérdező testvérem. Ezért tettem fel én is ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Péternek igaza van, kell a testvéri közösség, gyülekezet

2015. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az indító kérdezővel. Szerintem is csakis Jézus számít és a hit. Hasonló helyzetben lehetek szerintem mint Te, egyház nélkül is Jézust akarom kizárólag követni, dogmák,vallásos cselekedetek nélkül... nem könnyű mert azért az igazi Bibliában bemutatott Testvéri közösség hiányzik, de hol találni ilyet...
2015. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Mondjuk ezzel nem értek egyet:

"A vallásra, egyházra, gyülekezetre Neked van szükséged, azért, hogy a hitedet megéld. Mert a HIT önmagában halott cselekedetek nélkül (Jak. 2:20-26). "


Ezek nem azok a cselekedetek. A hitet ilyen cselekedetek követik: szeretet, szelídség, adakozás, szegények etetése, stb... Nem a vallásos (holt) cselekedetek. Az idézet is írja, hogy cselekedetek nélkül nem igazi a hited, nem pedig gyülekezet nélkül...


1 Kor

13,13 Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.


14,1 Kövessétek a szeretetet...


Jakab

1,27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.


2,9 De ha személyválogatók vagytok, vétkeztek, elmarasztaltatva a törvény által, mint [5 Móz. 1,17.] annak megrontói.


2,14 Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit? [Jak. 2,17. Mát. 7,21.]


2,15 Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül, [Luk. 3,10.11]


2,16 És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna? [1 Ján. 3,17.]


2,17 Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.


Sok egyház sokféle tanítással jön. Manapság már mindenki csak tanít. Beteljesedik a prófécia, hogy rengeteg hamis tanító lesz. Eltévelyednek a hittől, Krisztus tudományától


1 Tim

4,1 A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben [2 Tim. 3,1. Júd. 1,14.] némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.


2 Péter

2,1 Valának pedig hamis [Ezék. 13,2.3. Mát. 25,11.] próféták is a nép között, a miképen ti köztetek is lesznek hamis tanítók, a kik veszedelmes eretnekségeket fognak becsempészni, és az Urat, a ki megváltotta [1 Ján. 2,22.] őket, megtagadván, önmagokra hirtelen való veszedelmet hoznak.

2015. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
"Előző vagyok." = #12-es. Közben válaszolt még egy testvér, akivel egyetértek (#13)
2015. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
12%

Sokféle vallás, sokféle keresztény egyház, milliónyi kersztény világszere, Jézus mégis megkérdezte Lukács 18.8-ban: "Mindazáltal az embernek Fia mikor eljő, avagy talál-é hitet e földön? "


Kérlek, akik hitben járnak és nem egyházban, olvassátok el ezt erősítésként: [link]

2015. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

"A vallásra, egyházra, gyülekezetre Neked van szükséged, azért, hogy a hitedet megéld."


Közösségekre valóban szüksége van az embernek,ám legyünk résen;az általad említett szervezetek általában pont,hogy dogmákat csempésznek az emberek tudatába.És akkor máris könnyen torzíthatnak Jézus üzenetének lényegén.

2015. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"12 követővel, 3,5 éves múlttal nem lehet vallást alapítani."

Én ezt írtam: "meghívta a 12 apostolt és sok más tanítványt a követésére, tanította őket példabeszédekben." Nem 12 híve volt csak, hanem rengeteg. Ezek közül voltak, akik csak csodálták, de nem hittek Benne. De sokan maradtak mellette akkor is, amikor mások nem értették meg a tanításait. Nem csak a 12 apostol volt, hanem ott volt a 70 tanítvány, az őt követő galileai asszonyok, Lázár, Mária és Márta, több meggyógyított ember, Zakeus, Nikodémus - aki megtérő farizeus volt -, Keresztelő Szent János híveinek egy része, az emmauszi tanítványok (akik halála után kételkedtek, de Ő megjelent nekik)... és még sokan mások.

A hívek és a 11+2 (Mátyás és Pál) apostol pedig hirdették mindenfelé Jézus tetteit, tanításait, halálát és feltámadását. Hamarosan több görög és zsidó városban is sikerült híveket szerezni, közösségeket, gyülekezeteket alapítani, pl. Korintus.

2015. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Mulder614 ***** válasza:
Jézus tényleg nem vallást alapított...
2015. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy időt szántatok a kérdésemre és válaszoltatok rá :) Kedves tőletek.

Én minden vallást/felfogást (stb) tiszteletben tartok -tisztázásképpen mondom! Emésztgetem a válaszokat.. Keresem az utamat, tudjátok, és nehéz bármilyen egyház mellett dönteni teljes szívből. a keresztényi úton pedig megmaradok reményeim szerint.

Még egyszer köszönöm, és szép napot nektek!!

2015. nov. 1. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!