Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként mit gondolsz...

Keresztényként mit gondolsz arról, hogy Isten az igazság, Jézus a szeretet, a Szentlélek a bölcsesség forrása?

Figyelt kérdés

2015. aug. 13. 01:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ez a szétválasztás helytelen. A tiszta igazság kimerül puszta axiómákban, a szeretet torz formákat képes ölteni, a bölcsesség pedig öncélúvá válik. túlzás ennyire szétválasztani a szentháromságot. Isten három "megnyilvánulási formájában" egyaránt teljesen jelen van.
2015. aug. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval. Szeretettel mondom, hogy többet kelene a Bibliát olvasni, nem pedig saját elméleteket gyártani, nehogy így járjunk:

Máté

7,22 Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! [Luk. 13,25-27. 1 Kor. 13,1.2.] nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

7,23 És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek [rész 25,41. 2 Tim. 2,19.] titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.


Isten maga a szeretet, Jézus pedig azért jött, hogy Istent tökletesen bemutassa. A Szent Szellem a vígasztaló, de tény, hogy a bölcsesség is, mert Ő tanít minket hívőket nap mint nap. De egyben Isten pecsétje is (Ef 1.13, 4.30)


1 János 4,8 A ki nem szeret, [rész 3,10.] nem ismerte meg az Istent; mert az Isten [vers 16.] szeretet.

4,16 És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; [vers 8.] és a ki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne.


János

14,8 Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

14,9 Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, [rész 12,45.] látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?


János 10,30 Én és az Atya [rész 17,11.] egy vagyunk.


A Biblia abszolút igazságokat tartalmaz, amiket meg kell tanulni a Szent Szellem segítségével.


Pl Jézus az igazság is: János 14,6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


De ez nem azt jelenti, hogy Isten nem igazság vagy Jézus nem szeretet. Felesleges tehát így megközelíteni a dologkat, ahogy a kérdésben van.

2015. aug. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, és a Képzelet-hegységben találhatóak.
2015. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet ezt így kategorikusan szétválasztani, de ez a Bibliában is benne van.


Jézus a szeretet, ez biztos, de ő az igazság (Én vagyok az út, az igazság és az élet - Jn 14,6) és a bölcsesség is (Krisztus Isten ereje és Isten bölcsessége - 1Kor1,24)

2015. aug. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Isten Jézus Szentlélek,ez így az igazság szeretet bölcsesség és az örök élet.
2015. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlzottan el van választva a Szentháromság. Egy Isten van, aki 3 Személy, és ez a három Személy (Atya, Fiú, Szentlélek) együtt az Igazság, a Szeretet és a Bölcsesség forrása.

Mondjuk a bölcsességet általában a Szentlélekhez szokták társítani, Őhozzá szoktak imádkozni érte, de mindhármukban benne van. De a másik két dolog sokkal inkább igaz Istenre, vagyis a Szentháromságra.

2015. aug. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!