Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem borzasztó, hogy ma (...

Nem borzasztó, hogy ma ( főleg a fiatalok ) nem ismerik a Bibliát?

Figyelt kérdés

Em azt mondom, hogy éjjel-nappal azt bujják, meg hogy képesek legyenek fejből idézni sorra pontosan, sőt még én sem olvastam soha ( egyszer már a kezembe vettem egyet, egy könyvesboltban, de 25 ezer forintom nincs egy db könyvre, hiába az a Biblis ).

De azért az mégis csak borzasztó, hogy egyáltalán semmit sem tudnak belőle. Sem az Ószövetséget ( amit én id jobban ismerek ), sem az Újszövetséget nem ismerik.

Én sem vagyok templomba járó keresztény, aki minden idejét ennek szenteli ( pláne hogy 11-dikben fakt, OKTV és előre hozott érettségi mellett alig van szabad időm ), de egy keresztény közösségben vagy legalább irodalom- és történelem óráról tudniuk kéne.


2015. szept. 28. 23:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

Vannak lényegesen olcsóbb kiadású Bibliák is, plusz online is elérhető:

[link]

2015. szept. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagyok olyan fiatal, de én sem ismerem, mert nem is érdekel. Ha mesét akarok olvasni akkor jobbakat is találok a Bibliánál. Szerintem akit érdekel az ismeri. Akit nem az meg miért kéne, hogy ismerje? Nem ér vele semmit az életben.
2015. szept. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

[link]

1710.-

Milyen 25 ezer? nem a Vizsolyi Bibliát kéne megvenni...

vagy ezt

[link]

2015. szept. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

A British Library és a japán Kieo University megcsinálta a Gutenberg Biblia digitális változatát. Lapozni lehet benne... végig... gyönyörű! keresem a linket

[link]

2015. szept. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%

az öregek sem ismerik :D irodalomórán meg hát inkáb ne tanítsák az alapján amit nekünk tanítottak, ateista voltam, nem ismertem az egészet, de világos volt, hogy a tanár baromságokat beszél és uszít a kereszténység ellen


amúgy meg ez egy kérdés? :D

2015. szept. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
26%

5 hát bizony elég szomorú, hogy már 2 generáció felnőtt ezen a szerencsétlen vallásellenes marxista-leninista ideológián... Kérdésnek is jó: ha nem szentkönyvként tekint rá, akkor is baj: pl nem ért meg egy Ady verset, nem érti a az európai kultúra 99%-át, kulturálatlan baromként nő fel.

A lenini úton.

2015. szept. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Nos, nekem, mint megátalkodott istentagadónak, az a véleményem, hogy legalább a főbb vallásokat ismernie kellene mindenkinek, s ezek szent könyveit is. Hittől függetlenül.

Ugyanis több évszázad művészete, beleértve a jelenkorit is, nehezen érthető nélküle.

Bármi legyen is egy ember véleménye a hitről, az tagadhatatlan, hogy egy közösségformáló erő, mely összekovácsolta az embereket a fogantatástól a sírig.


Hozok egy eléggé profán példát arra, mit is gondolok. Nem a Bibliából ugyan, de nem is nagyon idegen tőle.

Mai újságcím: „Van benne rendszer”. Ennyi. Érdekes? Nem érdekes. De! Nos és itt jön az általános műveltség:

Van egy ilyen Shakespeare sor: Őrült beszéd, õrült beszéd: de van benne rendszer

Így már nem is olyan érdektelen a cím. Erre már felkapom a fejem.

Hasonló volt egy Hofi poén, amely egy régi valláselméleti vitára utalt (Ipszilonháború = homo usion homo iusion).

A modern festészetben kevésbé van jelen, de a korábbiak vagy nemes emberek portréi, vagy vallási témájú alkotások. Szobrok úgyszintén.

Szóval sokat veszít az, aki nem ismeri még csak minimális szinten sem a Bibliát, Tórát, Koránt.

Talán kevesebb marhaságot hordanának össze egyesek. Már csak ezért is érdemes lenne…

2015. szept. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

re7 Helyes a bőgés, oroszlán!

(Szentivánéji álom /Shakespeare/Arany János V.1.)

2015. szept. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Roland G. ***** válasza:
100%
Akár hívő valaki,akár nem,az általános műveltséghez hozzátartozik,hogy alap szinten ismerje az ember,s ha már évek óta a Bestseller listát vezeti (legalábbis eladási szinten),egyszer érdemes elolvasni!
2015. szept. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A 7# leírta azt, amit én nem tudtam szavakba önteni.

Egyébként azért olyan drága ( akciósan is 15 ezer ft ), mert gyönyörű szép képes Biblia. Tudom, nagyigenyű vagyok, de a könyvek olyanok, amiket nem egy hétre veszek meg. Pont ezért inkább legyen drágább, de csodálatosan szép ( egx Biblia esetében ).

A linkeket pedig ez ellenére is köszönöm.

2015. szept. 29. 00:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!