Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem borzasztó, hogy ma (...

Nem borzasztó, hogy ma ( főleg a fiatalok ) nem ismerik a Bibliát?

Figyelt kérdés

Em azt mondom, hogy éjjel-nappal azt bujják, meg hogy képesek legyenek fejből idézni sorra pontosan, sőt még én sem olvastam soha ( egyszer már a kezembe vettem egyet, egy könyvesboltban, de 25 ezer forintom nincs egy db könyvre, hiába az a Biblis ).

De azért az mégis csak borzasztó, hogy egyáltalán semmit sem tudnak belőle. Sem az Ószövetséget ( amit én id jobban ismerek ), sem az Újszövetséget nem ismerik.

Én sem vagyok templomba járó keresztény, aki minden idejét ennek szenteli ( pláne hogy 11-dikben fakt, OKTV és előre hozott érettségi mellett alig van szabad időm ), de egy keresztény közösségben vagy legalább irodalom- és történelem óráról tudniuk kéne.


2015. szept. 28. 23:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
:(:(
2015. szept. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A Bibliaának háromféle olvasata lehetséges:

1./ mesekönyv;

2./ történelmi és régészeti ismereteket adó;

3./ két világvallás Szent Könyve.

Nem kell hívőnek lenni ismeretéhez, fordítva is igaz: ismerete nem tesz hívővé.

Két világvallás -és a nyugati civilizáció meghatározó alapja- téziseit atrtalmazza, ezért ismeretét -annak elfogadása kényszere nélkül- a magam részéről fontosnak tartom.

Arról már nem is beszélek, hogy sok műveletlen/félművelt vitatkozik a Bibliáról/vallásról anélkül, hogy alapjait ismerné.

A félműveltség károsabb, mint a tudatlanság, mert a félművelt HISZI tudását, ezzel a nála műveletlenebbeket félrevezeti állításaival.

.

Ha már a Biblia ismeretéről beszélűnk, meg kell említeni a harmadik világvallást: az iszlámot is.

Ismerni kéne a Koránt is, legalább két ok miatt:

1./ az iszlám vallás visszavezethető a Bibliára (Jézust a muszlimok is prófétának fogadják el, csupán hitéért halálát nem);

2./ az iszlám is világvallás.

.

Nem kell félni a két Szent Könyv ismeretétől, hogy az bárkit is hívővé tenne!

Ugyanúgy, ahogy nem válik földönkívülivé a SterTrek, vagy a Csillagok háborúja raj

2015. szept. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Mea culpa!

Az utlsó szó helyesen:

rajongó!

2015. szept. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ma már más a világ.Az embereknek nem jut idejük Isten Szavára, és arra, hogy megismerjék Istent.
2015. szept. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
40%

Nem borzasztó. A borzasztó az, hogy elemi ismeretekkel nem rendelkeznek. A környező világ történéseinek legelemibb összefüggéseit is félremagyarázzák, ha már egyáltalán összefüggésekről beszélnek. A borzasztó az, hogy a mesékben hisznek, hogy a valóságtól elrugaszkodott fantáziafilmeket valóságnak képzelnek, hogy fantáziálásban (mi lenne ha...) élik ki magukat, mert a többi gondolatokban nem jártasak, hogy a tudatlanság irtózatos magabiztosságával javasolnak megoldásokat rettenetesen bonyolult folyamatokra.


Amiről a #7 válaszoló beszél, azzal egyetértek. De az sajnos már a többedik fokozat ahhoz képest, amiről én beszélek. Olyan elemi ismerethiányról van szó, hogy az ottani kifinomult különbségtétel megvalósítása még vágyálomnak is idea csak.


A biblia tele van hasonlatokkal, áttételes magyarázatokkal. Annak megértése és nem félremagyarázása feltételez bizonyos elemi ismereteket. E fórum a bizonyság arra, ezek mennyire nincsenek meg. Elképesztő téziseken és elképesztő módon tudnak itt sokan rettentő vehemenciával (hogy nem mondjam gyűlölettel) észt osztani. Ez az igazán borzasztó. A szent könyvek nem ismerete csak sok fokozattal később jön.

2015. szept. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"hát bizony elég szomorú, hogy már 2 generáció felnőtt ezen a szerencsétlen vallásellenes marxista-leninista ideológián..."


Van az több is, nem csak 2.

2015. szept. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

„Ma már más a világ.Az embereknek nem jut idejük Isten Szavára, és arra, hogy megismerjék Istent.”

Erről nem csak a felgyorsúlt világ tehet, hanem a papok között is kevés az, aki lépést tart a korral.

Az egyik Borbás Marcsi műsorfolyamban többször szerepelt már olyan pap, lelkész, aki nagyon intenzíven részt vett a falu nagyon is világias életében.

Parkosítást szervez, meg focicsapatban játszik, gymölcsöst hoz létre az emberek összefogásával, bográcsos, műsoros összejöveteleket szervez, énekkart alapít stb.

Ha a pap nem csak a szószéken prédikál, akkor be fognak menni az emberek a templomba is.

2015. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%

Sziasztok!


Nem borzasztó, inkább szomorú. A Szentírás 66 könyvből áll, ezek nagy része történelmi jellegű, de sok tanító jellegű is van benne.


Én azt gondolom, hogy egy-egy evangélium elolvasása 2-3 nap maximum, ezek alapján az ember megismerheti Jézus Krisztus életét, tanításait.


Én mindenkinek azt tanácsolom, hogy először Lukács evangéliumát és az apostolok cselekedeteit olvassa el. Ez nem igényel többet maximum néhány napnál - gyorsabban olvasóknak egy délután :-) - és ez alapján eléggé komoly ismeretet szerezhet magáról a kereszténységről, annak lényegéről, és megértheti azt, hogy miért lett ekkora hatása az emberiségre.


Ezek online is elolvashatók: [link] - ez 24 oldal,

[link] - ez pedig 28.


Ha valakinek felkelti az érdeklődését, én szívesen adok ingyen is teljes családi Bibliát, de bármelyik adventista gyülekezetben kaphat, ha szeretne.


Végül egy idézet Móricz Zsigmondtól: „Újjászületésre van szükség... És ennek az újjászületésnek újra csak a Biblia lesz a forrása és keresztvize. Ha lesz, aki fel tudja olvasni a világnak az igazság tiszta fölfogásával: akkor

megszületik az új, eleven élő hit, mely lélekben és igazságban megtalálja a mindent megmagyarázó és harmóniába hozó világfölfogást.”


Üdv. Péter

2015. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Azért, kérdező - szerintem te se éreznéd jól magad, ha az emberek jobban ismernék a Tórát, a Koránt, a Kalevalát és a Védákat (mondjuk úgy, hogy a jelenlegi bibliaismeret maradna).

Jól gondolom?

2015. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Mojjo ***** válasza:
79%
Mondjuk főleg az ószövetség erősen és kőkeményen 18-as karikás olvasmány szerintem. Legalábbis ha nem expert level cherry picking módszerrel esünk neki. Én őszintén nem szeretném, ha a gyerekem tömegmészárlásról, bosszúról, vérfertőzésről, testi- és lelki kínzásokról (is) szóló olvasmányt olvasna gyerekkorában.
2015. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!