Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Miatyánk az egy ókori...

A Miatyánk az egy ókori pogány eredetű imádság?

Figyelt kérdés

2015. szept. 30. 21:09
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

"Nyilván te is tudod a választ, hogy nem."


Hát nyilván nem mivel, hogy az egyház kanonizálta, de én azokról az időkről beszélek amikor nem volt még egyház. Jézus idejében még nem volt egyház és nem volt kanonizálva a Miatyánk. Szerintem Jézus nem csak "úgy kútfőből" csak is kizárólag "Isteni sugallatra" mondhatta, hogy a mindenhatóhoz így imádkozzatok "Miatyánk..." hanem, ő is, személyesen maga, Jézus is valahonnan tanulhatta ezt az nyilván nagyon ősi(pogány) imádságot, valamely ősi ("pogány") hagyományban szájról szájra kellet továbbélnie mivel ilyen imádság, hogy "Miatyánk" nincs az "ősi" zsidó hagyományban, tehát sokkal régebbinek kell lennie a Miatyánknak mit az összes zsidó hagyománynak, attól hogy nem találták meg leírva egy régi tekercsen a Miatyánk szövegét, még nem jelenti azt, hogy Jézus születése előtt nem létezhetett már ez az ima, semmi nem zárja ki, hogy ne létezhetett volna már ez az ima pl Kr.e 750-ben. Most csak úgy mondtam egy számot.


Igen, kanonizálták ezt a nagyon régi (ősi pogány) imát, A Miatyánkot, azóta nem pogány A Miatyánk. Ugye milyen érdekes.

Gondolkodjatok ti is ezen egy kicsit. Várom mindenki véleményét.

2015. okt. 1. 19:27
 22/22 Clark Kent.. ***** válasza:

Kérdező:


"Hát nyilván nem mivel, hogy az egyház kanonizálta, de én azokról az időkről beszélek amikor nem volt még egyház. Jézus idejében még nem volt egyház és nem volt kanonizálva a Miatyánk."


-->A "Miatyánk" és vele együtt az evangéliumok előbb voltak kanonizáltak/kánoni tekintélyűek, minthogy egy betűt is leírtak volna belőlük. Az evangéliumok tartalma ugyanis szájhagyományként terjedt az első évtizedekben. Leírni csak az utókor számára volt nyilván szükség, mivel a kortársak élőben is hallhatták a Miatyánkot Jézustól, illetve a tanítványaitól.


"Szerintem Jézus nem csak "úgy kútfőből" csak is kizárólag "Isteni sugallatra" mondhatta, hogy a mindenhatóhoz így imádkozzatok "Miatyánk..." hanem, ő is, személyesen maga, Jézus is valahonnan"


-->A "Miatyánk" gondolatai lényegében paralell Jézus Bibliájával, az Ószövetséggel. Annyira, hogy az Isten országa eljövetele Dániel könyve 2. illetve 7. fejezetéből van kölcsönözve. Ő maga sosem rejtette véka alá, hogy a tanításai alapja a Bibliában megvannak, a vallási vezetőktől is gyakran megkérdezte: "Nem olvastátok az Írásokban?". Mindazonáltal a Miatyánk teljes mértékben Jézustól származó imádság, ő volt az, aki ezt így megfogalmazta egyben.


"tanulhatta ezt az nyilván nagyon ősi(pogány) imádságot, valamely ősi ("pogány") hagyományban szájról szájra kellet továbbélnie mivel ilyen imádság, hogy "Miatyánk" nincs az "ősi" zsidó hagyományban,


-->Mi az, hogy "nyilván pogány imádság"? A pogány és a zsidók vallása közt olyan nagy különbség volt, hogy amikor elkészült az LXX az olyan nagy hatással volt a pogányokra, hogy tömegesen látogatták a zsidók istentiszteleteit és be akartak oda térni. Semmi köze sincs A Miatyánknak a pogányokhoz, már csak azért sem, mert az imádság eszkatológiája alapvetően lineáris, a pogányoké pedig ciklikus.


"tehát sokkal régebbinek kell lennie a Miatyánknak mit az összes zsidó hagyománynak, attól hogy nem találták meg leírva egy régi tekercsen a Miatyánk szövegét,"


-->Nem igazán értem, hogy miért állítod be egzaktul, hogy a Miatyánknak valahol le kellene lenni írva valahol. Miért na taníthatott volna Jézus új dolgot? A kereszténységen kívüli történetírásban Jézus "bölcsként" van megemlítve. Annyira elképzelhetetlen, hogy egy bölcs tanít egy imádságot? Amúgy meg fentebb mondtam már, hogy az imádság, és az Ószövetség gondolatai parallel.


"még nem jelenti azt, hogy Jézus születése előtt nem létezhetett már ez az ima, semmi nem zárja ki, hogy ne létezhetett volna már ez az ima pl Kr.e 750-ben. Igen, kanonizálták ezt a nagyon régi (ősi pogány) imát, A Miatyánkot, azóta nem pogány A Miatyánk. Ugye milyen érdekes."


-->Hát persze. De attól, hogy nincs leírva az, hogy a makedónok tengóztak, meg egyérintőztek, még nem zárja ki, hogy valóban így ütötték el az időt. Szamárság. Te tényként kezelsz egy elméletet, ami csak neked jutott eszedbe, és amire nincs bizonyíték. Még valami: a rómaiak vallásának annyi köze volt a zsidókéhoz, mint medvének a biciklihez.


"Gondolkodjatok ti is ezen egy kicsit. Várom mindenki véleményét."


-->Nincs ezen mit elgondolkodni, mert az egész hoax.

2015. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!