Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A budhizmuz és az ehhez...

A budhizmuz és az ehhez hasonló nem ábrahámi vallások amik nem az evilági jólétre törekednek jobbkéz útját követő vallásnak számítanak vagy balkéz útját követő vallásnak?

Figyelt kérdés

2015. júl. 6. 13:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
vagy esetleg ez csak az újpogány és az ábrahámi vallásokra érvényes?
2015. júl. 6. 13:50
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

mivel alapvetően tévedéseket tartalmaz a kérdésed, kérleg fogalmazd emg másképpen, mert így nem érthető


az ábrahámi vallások végső célja sem az ebben a világban való jobblét, ha a jólétet anyagi jólétre érted akkor meg pláne


a buddhizmus pedig rosz példa, mert annak a célja nem a jólét, hanem a megsemmisülés, alapvető tanítása, hogy a "jólét" és a boldog állapot elérhetetlen, az élet pedig még a legszerencsésebb helyzetben lévő és azzal legjoban élni tudó ember számára is végső soron csak szenvedés, és ezért jobb megsemmisülni(illetve mondhatnám kómába esni)

2015. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
félre értettél, én úgy értettem hogy a buddhizmus és az ábrahámi vallások pont hogy nem keresik az evilági élvezeteket hanem híveik szerint önmegtartóztató életet kell élni
2015. júl. 6. 14:08
 4/12 anonim ***** válasza:

tudsz olyan komoly vallást mutatni ami az evilági jólétre törekszik? A Szcientológia esetleg, bár az jó kérdés vallás e, van 1-2 kis szekta is, ahol Istenre mint bankautomatára tekintenek, de ők elenyészőek


a neopogány vallásokat egyenként kéne átvizsgálni, pl az asatru bár túlvilági boldogságot igér, de az teljesen evilági (a valhalla egy nagy lakoma, ahova prostikat is hoztak), akkor most mi a helyzet?


Az ókori pogány vallások lényege az adok-kapok volt, megetették az istenséget aki cserébe adott valamit nekik, pl jó termést, egészséget, stb a neopogány vallások vajon ilyenek?

2015. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

az újpogány vallásokat a jelen értelméhez, gondjaihoz igazították

az ősi pogány vallások pedig a régi kérdésekre igyekeztek megadni a választ amikre nagyrészt már megvan a tudományos válasz

kérdésedre a válasz: LaVey sátánizmusa ami egy ateista vallás az evilági élvezeteket részesíti előnyben

és ez egy balkéz útját követő vallás

2015. júl. 6. 15:23
 6/12 A kérdező kommentje:
ja és kérlek mondj egy darab olyan vallást ami komoly szerinted
2015. júl. 6. 15:41
 7/12 anonim ***** válasza:

LaVey sátánizmusa XDXDXD


még a főpapjuk is egy nagyranőtt pózoló 14 éves hülyegyerek, kissrácként még érdekesnek találta, de hamar rájöttem ,hogy annyira sem lehet őket komolyan venni mint hogy "laci a telepről a helyi gangszta sssávó"


a neopogány vallások, legalábbis amit én ismerek ,tartják az ókori világképüket, csak ritkák ezért nincs nagy viszhangjuk, illetve mivel utálják a többi vallás híveit és azt hirdetik ,hogy azok mennyi ideig elnyomták őket, a kellően tudatlan aeteisták még szinpatizálnak is velük(igen sajnos gyakran az ateisták mégkevésbé tudományosak mint a vallásos emberek)


talán az ókorban pont azért is haltak ki(bár mindjárt kifejtem h nem is haltak ki) mert bőven meghaladta őket már az akkori tudományosság is (bár azóta azok a tudományos nézetek emgdőltek ,de akkor nagyon alátámasztottnak tűntek), és a céljuk nem etikai útmutatás hanem világkép adása volt, az ábrahámi vallások fenmaradásának az egyik oka, hogy szinte semennyire sem tartanak igényt világkép vagy tudományos válaszok magadására, az ókori vallások amik világképet adtak, mondhatni nem is vallások voltak, inkáb csak a kor és hely világképe


az egykori ilyenek ma mint ezotéria élnek tovább, a mai chi feng shui auralátás és egyebek régen olyan dolgok voltak mint ma az h van egy idegrendszered ami megbetegedhet és meg is gyógyítható.


És ne mond, hogy ők hiszékenyebbek voltak, szétbontottad már a karodat vagy bárki másét, hogy megnézd tényleg van e idegrendszere, és ha igen az valóban úgy működik e ahogy mondják?


és hogy mondjak pár komoly vallást: kereszténység, iszlám, júdaizmus, zaraosztizmus, buddhizmus, hinduizmus, a krsna tudatúak vallása, jehova tanúinak vallása


komolyan tudom még venni pl a teoizmust is, de az határeset h vallás e, mert annak a lényege, a vallás álltal megadott világképhez való alkalmazkodás, ami inkáb áltudományosság szerintem, ugyan akkor a taoizmusnak is jelentős hatása volt mind a társadalmomra mind a kultúrára és az egyénekre is


a teoizmust gyakorolva sokan elértek valami nagyon tiszteletreméltót, ezért komolyan tudom venni, ellenben pl LaVey sátánizmussal maximum annyit érhet el valaki ,hogy kiröhögjék vagy felpofozzák, szerencsés esetben mint pl Marilin Manson esetleg kiakaszthat pár embert, bár szerintem Manson sem veheti túl komolyan, félig meddig fel is vállalja h ő kialakított egy arculatot amiből megél...


érdemes tudni, hogy csomó neopogány és sátánista vallást mesterségesen alkottak neonáci szervezetek, egyesek szerint az ashatru-t is ők újították fel

2015. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 feketepeter ***** válasza:

teljes nonszensz, amit egyesek beszélnek, a buddhizmus nem törekszik megsemmisülésre, nincs "evilág" meg "másvilág", honnan vesztek ilyeneket? Legalább a wikipédiát olvassátok már el, mielőtt szakérteni kezdtek...


és mi az, hogy balkéz útja, meg jobbkéz útja?

2015. júl. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó-a balkezes ösvény az ösztönökön keresztül éli meg a világot, a világ felől közelíti meg a világ felfogását, a jobbkezes ösvény a szellemet és a lelket helyezi előtérbe. Ez igaz vallásokra, és filozófiákra is. A buddhista nem megsemmisülni akar. Ennek pont az ellenkezője a célja.

Kérdező, az ábrahámi vallás, mint például a zsidó, nem keresi a túlvilági létet, és nem a szeretet a lényege. Az ábrahámi vallások(kivéve a kereszténységet) az életben keresik a békét, és a boldogságot, amit akkor kapnak meg, ha kellően félik az istent. Mózes öt könyve erre tanít. Féld az istent, áldozz neki, és jól tart majd életedben. De ez csak a kiválasztottjaira igaz. A túlvilági hit később került bele az ószövetségre alapuló vallásokba. Így mondható, hogy az ábrahámi vallások többsége kvázi balkezes. A buddhizmus, és más környéki vallások között is vannak tantrikus, azaz balkezes ágazatok, de a többség a szellemi fejlődést keresi.

2015. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

egyszerűsítva írtam, de a nirvana, a buddhizmus célja végső soron egy fajta megsemmisülés, azért is írtam, hogy inkáb egy kómába esés, de lehetne úgy is fogalmazni, hogy "feloldódás a világtudatban"


egy buddhista úriember ezt nekem úgy magyarázta, hogy az ember olyan mintha nekünk egy sejtünk önálló életre kelne, de rájönne, hogy az élete akármilyen szerencsés is, csak szenvedés, ezért vissza kell térnie a testbe, és mikor visszatér megszűnik önálló lény lenni, elveszít mindent ami addig volt, és újra a test öntudatlan része lesz, viszont egy nagyob tökéletes egész része

2015. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!