Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallás miért nem térit?

A zsidó vallás miért nem térit?

Figyelt kérdés
Ellentétben az iszlám és keresztény vallással, a zsidók nem téritenek. Lehet hogy csak nekem tünik igy de mintha nem nagyon szeretnék hogy mások betérjenek, pedig feltételezem azt gondolják az ővék a helyes vallás, igy örülniük kellene hogy ha valaki csatlakozni akar.

2015. okt. 2. 11:07
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

"Pokol a zsidó vallásban nincs, efelõl tehát más vallásoknál kell érdeklõdnöd. :)"


Ez érdekes, akkor számonkérés sem lesz? Mi lesz a bünös emberekkel és azokkal akik nem hisznek Istenben?



"Nekik valszeg ugyanúgy részük lesz az "eljövendõ Világban", mint a zsidóknak"


Ez a te véleményed vagy a zsidó vallás szerint van igy. Egyáltalán hogy érted hogy valószinüleg?

2015. okt. 7. 10:37
 22/28 Pietrosol ***** válasza:

nneddudgi!


Gyermekkoromban azt hittem, amikor Fülig Jimmy vagy Dürrög Zultán leveleit olvastam, hogy az csak szórakoztató olvasmány. Most már tudom, hogy az írásaid értelmezéseihez készített fel.


"Akkor megtudta, hogy Hammurabbi birodalmában ezt a törvényt csakugyan szó szerint alkalmazták."


Nagyon átlátszó az a hozzáállás, hogy, "ha más megteheti, akkor én is megtehetem és ez felmentést ad".


"1) a bûn nem maradhat büntetlen

2) a büntetésnek _arányosnak_ kell lennie."


Itt is világos, hogy a törvényre mutogatva kérsz feloldozást. Megbocsátás! Na ez az ami nem megy a judaizmus alacsony eszmerendszere miatt. Nincs szabad választási lehetőség, hogy megbocsáthatsz-e vagy sem, hanem csak egy fogalmizált kötelék.


"A többi ilyen "kiírtás, mészárlás" is hasonló, annak büntetése, hogy szembeszegülnek I-ten akaratával, pusztán csak szembeszegülésért és persze ehhez általában embertelenség, lelketlenség tartozik."


"Menjetek át a városon ő utána, és vágjátok; ne kedvezzen a ti szemetek, és ne szánakozzatok: Vénet, ifjat, szűzet, gyermeket és asszonyokat öljetek meg mind egy lábig, de azokhoz a férfiakhoz, a kiken a jegy van, ne közelítsetek, és az én templomomon kezdjétek el. Elkezdék azért a vén férfiakon, a kik a ház előtt valának. És mondá nékik: Fertőztessétek meg a házat, és töltsétek meg a pitvarokat megölettekkel. Menjetek ki. És kimenének és öldöklének a városban."


Itt viszont micsoda emberséges hozzáállás megnyilvánulása valósul meg. Ugye?


"Úgy látszik, én hiányoztam sok töri-óráról, mert nem emléxem olyanra, hogy zsidók autodafét, pogromot, több milliós, kb 50%-ra kiterjedõ, vagy azt közelítõ népritást rendeztek volna mások rovására."


Javaslom a fenti idézet újboli elolvasását!

2015. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Tobi Hurwitz ***** válasza:

A zsido vallas azert nem terito vallas (es azert nehez a beteres) mert:


1, sokan azert akarnanak beterni mert akivel akarnak osszehazasodni azzsido vagy mert par szerint az 'klasz' es mas nem komoly okokbol. A zsido vallas nem akarja hogy egy ember azert terjenek at a zsido vallasra

2015. okt. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Tobi Hurwitz ***** válasza:

Csak akkor ha oszinten akar zsido lenni, mert hisz Istenbe es a Toraba, es akar a zsido nepbe tartozni.

Mert sokszor okoztak problemakat azok akik mas okokbol tertek at (pl az egyiptomi kivonulasban voltak az 'erev rav' a nagyon sok egyiptomiak akik attertek a zsido vallasra es nagyon sok problemakat okoztak.) de vannak sok attert zsidok akik 'hiresek' a zsidok kozt pl Rabbi Akiva aki a zsidosag legnagyobb legtisztelt rabbija volt az idejebben. Es Ancolus aki egy komentar a toran o is betert zsido. Es van egy tortenet egy kiralyfirol aki betert es megoltek mert abban az idoben nem szabadot atterni a zsidosagra. Amugy Magyarorszagon az egyik rabbi egy betert zsido.

2015. okt. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Tobi Hurwitz ***** válasza:

2, azert nem terito vallas mert nem latjuk minek.

Egy zsidonak csak az egy Istenbe szabad hinnie, es semmilyen masik erobe hinni nem, egy nem zsidonak is csak az egy Istenbe szabad hinnie de szabad hinnie mas erobe (vele egyutt) pl Isten, 'fia' es a 'szent lelek' vagy Isten es a profetaja.... Egy zsidonak mas dolga van mint egy nem zsidonak se jobb se rosszabb ugyanugy mint minden embernek mas dolga van a vilagban igy ha egy zsido beteljesiti a dolgat ( betartani a Torah parancsolatait es lehozni a szentseget a vilagra) akkor elmegy 'gan eden'be (mennybe-eden kertbe) es ha egy ne zsido betartja a 7 noah fiainak adott parancsolatot akkor ok a 'righchous gentiles' es ok ugyanuy mennek 'gan edenbe' mint a zsidok, ugyanannyira lesznek jutalmazva, ugyanannyira jo emberek... Minek teriteni? Nincs semmi baj azzal hogy nem zsido. Es konnyebb is ( a 7 torveny az

1, ne olj

2, ne rabbolj

3, higyetek az egy Istenbe

4, ne irigyeljetek masok feleseget/ferjet

5, epitjetek igazsagnak birosagot

6, ne egyetek egy elo allatbol

7, (elfelejtettem de nem tul bonnyolult)

Ha igy lehet egy nagyon jo embernek lenni miert bonyolitani?


Igaz a zsidosag nem terito vallas de aki komolyan akar atterni es sikerult atternie az ugyanugy 100% zsido mint aki zsidonak szuletett, es szeretettel fogadjak.

Mozes felesege es neki apja attert zsidok voltak...

2015. okt. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Az ok hogy a zsidók szerint ők megkapják a jutalmukat ha betartják az előirásokat, de mi lesz a tulvilágon azokkal kik nem zsidók?
2015. okt. 20. 20:29
 27/28 Tobi Hurwitz ***** válasza:

Mint mondtam, ha jo emberek (esbetartjak a 7 noahita torvenyt)

akkor ugyanaz mint egy jo zsidoval (aki betartotta a tora osszes szabalyat) elmegy a lelke 'eden kert'be vagy maskebb mondva 'menybe'.

Es ugyanugy amikor a meshiash eljon az ilyen ember felfog kelni a halottbol.

Nem jobb se rosszabb mint egy zsido

2015. okt. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Tobi Hurwitz ***** válasza:
Ha meg nem tartottak be a noehita 7 torvenyt akkor nem tudom. Szerintem akkor csak nincs tulvilag, amiutan meghalnak anyi.
2015. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!