Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény felekezet...

Melyik keresztény felekezet lehetett ez?

Figyelt kérdés

Egy barátommal dumáltunk a parkban, erre oda jött egy hittérítő, és adig noszogatott minket, hogy olvassunk fel egy imát, hogy végül elmormogtuk.


Pár éve volt már. Úgy fejeződött be az ima, hogy "szolgája vagyok Jézusnak, Jézus az én uram", vagy valami hasonló. Azután azt mondta, hogy mos tmár bármit csinálunk is az életben, bármi rosszat vagy jót,, a menyországba fogunk jutni.

Tudom, hogy ezek csak szavak, de melyik felekezetnek van valami hasonló imája?


2015. okt. 2. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy maga Jézus volt?
2015. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezek alapján bármi lehet. De valószínűleg valami kisegyház.
2015. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem keresztény volt.
2015. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Még azt is mondta, hogy ha va kedvünk, akkor menjünk el este valami előadásra...

A katolikusok nem szoktak így téríteni ugye?

Különben, melyik egyházak szoktak így utcán téríteni? Amisok, Jehova tanui, reformátusok?

2015. okt. 2. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem a keresztények nem ilyenek ......

Én is jártam már így többször is és mindig jehova tanúi voltak, csak én a 3. kulturált felszólításom után mondván h nem érdekel de tovább piszkáltak elküldtem a k.va annyukba őket így értették csak meg.. szánalmasak

2015. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A Krisztus Szeretete Egyház lesz az. De azt jó, ha tudod, hogy egy imádság hatására nem fogsz a mennybe jutni. Jézus soha sem tanított ilyet.


Az üdvösség útja nagyon tömören: valódi, szívből jövő megtérés, majd ezután az Úrnak való engedelmes élet.


Ez általában egy imádsággal kezdődik, sokan a "megtérők imájának" is nevezik (ezen a néven megtalálhatod több keresztény oldalon is), de ez csak a legelső lépés Isten felé.


Isten áldjon!

2015. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Omegások, golgotások meg még egy csomó gyülekezet szokott utcán téríteni.

Volt munkatársaim (több felekezethez tartoztak, időnként még váltogatták is) minden nap mentek meló után téríteni. Ők úgy hívták, hogy "evangelizálni".

De komoly egyház ilyent nem csinál.

2015. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
például Jézus sem tette, ugye?
2015. okt. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8


Jézus valóban nem tette. Soha nem szólított le dolgukra igyekező embereket az utcán.

2015. okt. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Jézus nem csak dolgukra menet, hanem a munkájuk közben is elhívta az embereket, hogy kövessék őt, például Simont és Andrást, Jakabot és Jánost halászás közben (Márk 1:16-20), valamint Mátét a vámasztal mellől (Márk 2:14).

Nincs semmi gond az utcai térítéssel, ha a térítő elfogadja a nem választ is. Egyértelmű a Máté 28:18-20-ból, hogy aki tanítvány, annak Jézus azt a feladata adta, hogy tanítvánnyá tegyen másokat is. Ráadásul a Máté evangéliuma szerint ezek voltak Jézus utolsó szavai a földön, tehát rendkívül fontosnak tekinthetők.

2015. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!