Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legszigorúbb életvite...

Melyik a legszigorúbb életvitelt követelő keresztény vallási felekezet?

Figyelt kérdés

2015. aug. 30. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz erre válaszolni, mert sokszor a vallástól független tényezők is befolyásolják.


Például a kálvinisták és lutheránusok a 16. században nagyon szigorú életvitelt folytattak, rengeteget böjtöltek, szórakozniuk nem volt szabad, még színes ruhát sem húzhattak fel. Ma már nem egészen ezt látjuk. A többi egyháznál is megfigyelhető némi lazulás, de nem ekkora.


Eddig talán az ortodox egyház ragaszkodik a legkitartóbban a kereszténység aszketikus hagyományához, persze világiak számára ezek csak ajánlások, de nem elvárások.


A szerzetesek esetében viszont ezek már komoly elvárások, pl. naponta csak két étkezés van, böjtben pedig csak egy, húst soha nem is esznek, stb.

2015. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a nazarénus. Zárt közösséget alkotnak, a nők csak szoknyában járhatnak és egy fejkendőfélét is hordanak a fejükön. Szigorú patriarchális családrendben élnek, a férfi megkérdőjelezhetetlenül a családfő. Rengeteg gyerekük van, mert tilos náluk mindenfajta fogamzásgátlás, és a katolikusoktól eltérően ezt be is tartják. Szinte minden nap van valamiféle gyülekezeti rendezvényük, az istentiszteletük abszolút konzervatív.

Mondjuk Jehova Tanúnak sem lehet egyszerű lenni. Ott tudtommal a külsőségek nem ennyire szigorúak, de rengeteg dolog van a mindennapi életben, amiben nem vehetnek részt: nincs karácsony, szülinap, se semmilyen ünnep, nem koccinthatnak, nem állhatnak fel a Himnuszra. Nem mehetnek katonának sem, ez ugye azokban az országokban problémás, ahol van hadkötelezettség. Nem fogadhatnak el vért, de ez elég köztudott.

2015. aug. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

# 2


Nekem voltak nazarénusok a rokonságban (már nem élnek), hát rájuk éppenséggel semmi nem illett ebből a felsorolásból. Fejkendő az volt, de meglehetősen életvidám életet éltek, böjtöt sohasem tartottak, és gyerekük is csak egy volt.

2015. aug. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Attól, mert csak egy gyermek született ismerősnél még nem jelenti, hogy fogamzásgátlót használtak volna.


Szerintem is a nazarénus.

2015. aug. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

Jézus a szeretet,megbocsájtó,mások tiszteletére tanító.

és nem pedig szigor stb.


a vallásokban az igazi életviteli szigort akarjátok meg ismerni?,tanulmányozzátok ismerjétek meg a buddhát.

ott pld ha csak más vallásra is akarna valaki áttérni,a büntetés akár halál is lehet.

de gyakori a korbács is pld butha ellen egy rossz szó.

2015. aug. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 4


Nem az egy gyerekre akartam kihegyezni a mondandómat, hanem a habzsidőzsire, ami általánosan jellemezte az életüket. A közösség sem jött össze naponta, hanem úgy havonta, az is inkább egy zsúrra hasonlított, nem egy istentiszteletre.


Jólelkű, aranyos és a maguk módján istenfélő emberek voltak, de szigorú életvitel az aztán nem volt, fél percig sem.

2015. aug. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Isten minden arra vonatkozó parancsa. hogy miként élünk egyaránt fontos. Egyik sem áll a másik felett.
2015. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, de Buddha tagadja Isten létezését. Én nem tudok istenhit nélkül élni. Teremtő nélkül nem lennék. Azt tudom, hogy szigorú szabályaik vannak egyes buddhista közösségeknek. És ez jó.
2015. aug. 31. 13:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég sok van. Ott vannak a mormonok (már ha ők keresztényeknek számítanak), akiknek minden saját maguknak kell előállítaniuk, és elzárva élnek a modern világtól, e mellett be kell tartani sok-sok más szabályt is.


A szigorúság egyébként nagyon jellemző a kisegyházakra, főleg az ilyen neokarizmatikus gyülekezetekre, pl. baptisták. Ott elég komolyan veszik a Bibliát és a megtérést:

- még a szexre gondolni is bűn, ha nem hessegeted el a gondolatot rögtön

- a nők és a férfiak nem beszélgethetnek hosszabb ideig, főleg nem lelki dolgokról, mert az már kötődést jelentene

- előírják az illedelmes/biblikus öltözködést, ne legyen sok smink, kivágott ruha, rövid szoknya

- nem lehet tetkód, se piercing, se hasonlók

- nem cigizhetsz, nem alkoholizálhatsz, még a kávéfüggőség is bűn, szóval minden, ami függőség, mert az már beteg lélekre utal

- nőként ne dolgoz olyan munkahelyen, ahol sokáig kell bent lenni és ne építs karriert, mert egy nőnek az otthon a legfontosabb

- a nő rendelje magát alá a férfinek, a férfi hozza a döntéseket

- nem lehet elválni, mert Isten előtt ez utálatos dolog, és meg van írva, hogy a házasságtörők (és elváltak) a pokolra jutnak

- a házastársaknak minden elég időt kell fordítani a közös imádkozásra és bibliaolvasásra

- meg van szabva, milyen pózban és hogyan nem lehet szexelni (pl. az orál az ördögtől való stb)

- a gyerekeddel nem nézethetsz Harry Pottert, mert abban varázslás van

- meg egyébként is ,,tegyetek mindent Isten dicsőségére", szóval ami Isten nem dicsőítené, az bűn.


És még sorolhatnám....de ez is gyülekezetenként változó.

2015. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Baptista vagyok, de az előző felsorolásnak a feléről sem hallottam egyik gyülekezetben sem :D

Ezek a jehovista tanításra jellemzőek.

2015. szept. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!