Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon megfigyeléseim...

Magyarországon megfigyeléseim szerint két fajta keresztény él. Mit gondoltok az alábbi két csoportról? Ti is megfigyeltetek hasonlót?

Figyelt kérdés

Az első csoport:


-Katolikus vagy református vallású


-A vallás tanításai helyett a tudomány eredményeit veszi elsődlegesnek


-Jobbára csak ünnepnapokkor jár templomba és foglalkozik a vallási élettel


-Nem igazán tud szó szerint idézni a Bibliából, különféle élethelyzetekre bibliai idézetekkel válaszolni


-Politikailag általában jobboldali, Fideszes vagy Jobbikos.


-Gazdasági nézeteiben legkönnyebben a "kádárista" jelző illik rá


-Tendencia az antiszemitizmusra


-A közel-keleten az arabokat és az iszlámot támogatja, a zsidók, a judaizmus és Izrael ellen van.


-Nacionalista


-Kedvenc újsága: Magyar Nemzet


-Gyakran ötvözi a keresztény tanításokat ősmagyar és ógermán pogánysággal


A második csoport:


-Hit Gyülekezete, Jehovai tanúi vagy Pünkösdi felekezetbe tartozik


-A tudomány helyett a Bibliának hisz (pl. 6000 éves a Föld, nincs evolúció), a Bibliát szó szerint értelmezi


-Életének legfontosabb eleme a vallása, rendszeresen jár gyülekezetbe, vallási műsorokra


-Lényegében kívülről fújja a Bibliát, minden élethelyzetre válaszul tud idézni a Bibliából


-Politikailag baloldali, 2010 előtt SZDSZ-es, manapság DK-s


-Gazdasági nézetei vadkapitalisták, az amerikai republikánusokéra hasonlítanak


-Tendencia az iszlamofóbiára, az arabellenes rasszizmusra


-A Közel-Keleten Izraelt és a zsidókat támogatja, az arabok és az iszlám ellen van


-Globalista


-Kedvenc újságja: Amerikai Népszava


-Gyakran ötvözi a keresztény tanításokat amerikai republikánus és cionista politikával



2015. szept. 27. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az észrevételeid az én környezetembe érvényesek, de az ógermán rész sértő a valódi asatrukra nézve.
2015. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem van több csoport is ,bár az én állításom szerint egy olyan vallást ,mint a keresztény ,nem lehet egy kalap alá venni ,SŐT képtelenség.


Az ,hogy egy bizonyos csoportjáról (legyen szó akár a katolikusokról,reformátusokról vagy a neo-protestánsokról) alkotsz véleményt ,az lehetséges ,de így az összes keresztényet nem tudod egy kalap alá venni.


Pont úgy ,mint a zsidóknál vagy a muszlimoknál.

2015. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Roland G. ***** válasza:
100%

A második csoporttal kapcsolatosan némi korrekció!

A pünkösdi-karizmatikusok,vagy protestánsok között vannak akik nem 6000 évesnek tartják a Földet,szerintem akik annyi idősnek tartják,azok tévednek,és a tudományt sem tisztelik.Én tisztelem,bár az evolúciót nem tartom tudományos elméletnek,de ez más kérdés.A tudományos felfedezéseket tiszteletben kell tartani,szerintem a 2 nem mond ellent egymásnak,bár ezen megy a vita itt folyamatosan.


A baloldaliság pedig leginkább baloldali erkölcs-filozófiailag igaz,mivel úgy tartják,hogy az emberekre nem kell "rákényszeríteni" a jó cselekvését,mert a jó cselekedetnek csak úgy van értéke ha szabad akaratból tesszük.


Az arab ellenesség pedig pontosabban az iszlám vallás teológiai megítélése,nem pedig az arab emberek gyűlölete,csak néhányan ezt félreértik sajnos.


A zsidóság mellet való kiállás pedig az Izrael helyreállításáról szóló próféciák miatt van,ami nem jelenti azt,hogy minden ott zajló döntéssel egyetértenek,mivel a zsidóknak is szükségük van a megtérésre,mint minden más nemzetből származó embernek.


Az első csoportra írottak azonban igazak a többséget illetően,bár ott is vannak kivételek.

2015. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Javítás.


Manapság a hit gyülisek és a más pünkösdi gyülekezetekbe tartozok inkább MSZP-sek és nem DK-sok ,mivel a DK támogatja a melegházasságot ,tudtommal.


És inkább a Heteket szokták olvasni ,mivel Bartus az Amerikai népszavánál dolgozik ,tudtommal.

2015. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért nem ilyen egyszerű az embereket beskatulyázni két csoportba...
2015. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Roland G. ***** válasza:
100%

Rasztás Dzsimi!


Igaz,plusz mindenhol vannak kamu hívők,kivétel nélkül..

2015. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a tanúk meg nem politizálhatnak.tiltva van nekik.
2015. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem létezik mind a kettő, de erősen sarkítod, az elsőt úgy hívják "kozervatív" nakik a vallás csak hozzá tartozik ahhoz ,hogy ők "tisztességes magyar embörök"


utóbbinál sántit a baloldaliság, többnyire nem baloldaliak :D


viszont szerintem ezek csak hangos kisebbségek, én rengeteg keresztényt ismerek az összes nagyobb felekezetből és döntő többségük nem ilyen

2015. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Azzal kezdeném hogy nem vagyok Jehova tanúja!

Viszont az elemzésed az iszonyatosan elbukik!


Mert a tanúk nem húznak egyik politikai párthoz sem. Még szavazni sem mennek el. Gazdasági nézeteiket tekintve. Már ha van olyan nekik akkor az az hogy támogassák a szervezetüket. (egyházukat)

Minden más vallás ami eltér az övéktől az valamilyen szinten fóbia náluk. Kerülniük kell a más vallások általi tantételeket! Kedvenc újságjuk az Őrtorony és az Ébredjetek!

Mint ahogyan már írtam nem politizálnak így nem is ötvöznek semmit politikával meg pláne nem!


Saját véleményem meg az hogy ez a két csoport nem fed le mindenkit. S a 2.-ból ki is húzhatod a tanúkat!

2015. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Miből figyelted meg, hogy a Hitgyüli DK-s?

Előbb szavaznék a Jobbikra mint a DK-ra. Bár ez csak nagyon szemléltetős mondat volt, mert a DK-ra soha nem szavaznék, de már az MSZP-re sem fogok többet.

2015. szept. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!