Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Harmat-Ver...

Mi a véleményetek a Harmat-Veritas kiadó általi Magyarázatos Bibliáról?

Figyelt kérdés

2015. okt. 3. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Még nem volt szerencsém hozzá. Jó dolognak tartom a magyarázó fordítást, meglehetősen le vagyunk vele maradva másokhoz képest, de nagyon nem mindegy, hogy ki az, aki magyaráz. Sajnos előfordul, hogy az magyarázza a Bibliát, akinek a legnagyobb szüksége volna arra, hogy valaki a Krisztus Beszédeinek alapjaira tanítsa. Remélem, ebben az esetben nem így van.
2015. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A magyarázatok kicsit szájbarágósak és kicsit földhözragadtak, érezni, hogy amerikai neoprotestánsok írták amerikai neoprotestáns olvasóknak :)


Persze egy-két jó dolog is van benne, kronológiák, térképek, de ezek máshol is hozzáférhetők.

2015. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

szerintem is érezhető a neoprotestáns hatás, amitől nekem erős hányingerem van, jóval kevesebb és jóval rosszabb minőségű a magyarázat, és a "plusszok" a könyvben annál ,hogy megérjen akár egy 1000-essel is többet mint a sima Károli revideált biblia, én gyűjtöm a bibliákat, ha megjelenik egy új árától függetlenül megveszem, de erre biztos nem adtam volna ki pénzt, ajándékba kaptam, így már nyilván megtartottam


egyszer a Harmat majd bocsánatot fog kérni hogy "az arcát adta" ehhez


ha akarsz egy jó magyarázatot olvasni vedd meg jubileumi kommentárt meg egy sima bibliát, még pénzzel is jobban kijössz

2015. okt. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mi bajotok van a neoprotestánsokkal?
2015. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

# 4


Nézz meg egyszer egy 700-as klubot az ATV-n.

2015. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az király! Nézd meg te is!
2015. okt. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!