Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan fontos az örök...

Miért olyan fontos az örök élet? Miért nehéz elfogadni az elmúlást, hogy csak bizonyos idő alatt teljesedhetünk csak ki?

Figyelt kérdés

Ti miért szeretnétek örök életet (a halál után)?


Aki hasznosan tudott élni élete során, megvalósította álmait és meg volt elégedve azzal, amit eddig elért az még folytatná, aki meg nem, annak meg legyen lehetősége még hasznosan, tevékenyen élni, változtatni a sorsán?



2015. okt. 3. 17:07
1 2
 1/14 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Két okból:

1. Evolúciósan a túlélésre vagyunk kondicionálva, erre kell törekednünk. A halál kerülendő.

2. A szeretteink elvesztése nehéz érzelmi megrázkódtatás. Ha azzal vigasztalnak, hogy aki meghalt, az nem megsemmisült, hanem valahová távozott, ahová majd te is követed egyszer, és újra találkoztok, azt hajlamos vagy elhinni a gyász állapotában.

2015. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
furcsa, hogy egy fa élhet 5000 évig. furcsa dolog öregedni... nem természetes.
2015. okt. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

De, ez a természetes.

Sőt: vannak lények, amelyek 4 milliárd éve élnek. Ezek nem halandók... legalábbis maguktól nem halnak meg.


A halál evolúciós találmány: az első lényekbe nagyon sokáig nem volt beprogramozva.

2015. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pál apostol például a következőért kívánta az örök életet:

"Mert nekem az élet Krisztus, és a meghalás nyereség! Ha pedig az életben maradás az eredményes munkát jelenti számomra, akkor, hogy melyiket válasszam: nem tudom. Szorongat ez a kettő: vágyódom elköltözni és Krisztussal lenni, mert ez sokkal jobb mindennél; de miattatok nagyobb szükség van arra, hogy életben maradjak. Erről meggyőződve tudom is, hogy életben maradok, és együtt maradok mindnyájatokkal, a hitben való növekedésetekre és örömötökre;" (Filippiek 1:21-25)


Szóval ő egy személlyel való találkozás és együttlét miatt akart örökké élni. Ami még érdekesebb, hogy le van írva a Bibliában, Pál mennyit szenvedett a hitetlen emberek miatt, és nem azt írja, hogy azért szeretne a mennyországba kerülni, hogy vége legyen a szenvedéseinek, bár nyilván az is teljesült számára, miután meghalt.

2015. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos unalmas az örök élet. Mindent megcsinálsz végtelenszer újra és újra és...
2015. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Akar a fene örök életet! Jobb lenne, ha vége lenne.

De ha már ez van, akkor igyekszem rá felkészülni, hogy lehetőleg kellemesen teljen. :D

2015. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 pelgrim ***** válasza:

Talán azért fontos az örök élet, mert az ember örök élete, az Isten akarata. Az élet a „Legyen!” Isteni parancsnak való engedelmesség.


Az ember az anyagi világban ébred tudatra, annak lehetőségeivel és korlátozásaival mégis, nagyot tévedünk mikor hagyjuk, hogy a hanyatlás, a halál erőt vesz rajtunk, mielőtt elértük volna a számunkra elrendelt isteni ötlet tökéletességét. Ma még mindig úgy tűnik, hogy szinte emberfölötti erőre van szükség hogy azt elérjük, de szerintem közeledik a nap mikor a Krisztus minden emberi tudatot felemel, átjár és betölt, akkor végbemegy rajtunk az, amit az evangélium színeváltozásnak nevez. A színeváltozás nem teszi tönkre a testet, de az ember eléri a számára elrendelt isteni ötlet tökéletességét.


A színeváltozás végbe mehet rajtunk a halál előtt, sőt ez az egyetlen lehetőség, akkor egy nagyszerű emberhez méltó módon elkerüljük a halált. Nem válunk halhatatlanná, mert mint ahogy Jézus tette egy nemes cél érdekében vállalhatjuk a halált, de továbbá nem kényszerülünk elszenvedni azt.


A halál nem viszi az embert egy lépéssel se tovább, az örök élet nem a halál után következik be, hanem a jelen élet folytatása. A halál legfeljebb csak egy kis kikapcsolódás, mikor már nagyon elfáradtunk a küzdelemben. A Feltámadás pedig csak akkor válik lehetővé, ha már elértük a számunkra elrendelt isteni ötlet tökéletességét és valamilyen okból mégis elszenvedtük a halált.


Azok akik rettenetesen unalmasnak képzelik az örök életet, még nem ismerik a feltétlen lét mindent felülmúló nagyságát, azt az állapotot amikor nincs semmi más nincs múlt, nincs jövő, nincs én, nincs te … semmi csak a felhőtlen jelen lét.

2015. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
0%
Vicces olvasni, hogy mennyire nem tudnátok mit kezdeni az örökléttel, fel se tudod fogni a halhatatlanságot, hogy 1000 évig élsz, hogy akik körülvesznek, mind meghalnak 2060-ra kb. Te pedig élsz 200évig, aztán ez exponenciálisan felnő 1000évig minél inkább tökéletesedsz. Küldj a számlámra 5 millió ft-ot, és átadom a "használati utasítást" a hosszú élet titkához.
2015. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én azért mert ez a természetes, hiszen minden ember jó esetben erre vágyik, miért is akarna meghalni?

A Jó Isten is arra teremtett minket, hogy éljünk célja volt ezzel szeretetét fejezte ki, nem akarta, hogy pl 100 év múlva meghaljunk. Csak ugye ennek volt egy feltétele az hogy közösségben vagyunk vele és engedelmeskedünk neki .De sajnos jött a bűn és az Istentől való elszakadás és a halál ezzel együtt.

A mennyországra egy életen át kell készülni, meg kell Ismerni Jézust és az ő alapelveit, hiszen egy örökké valóságban fogjuk az ő áldozatát tanulmányozni szolgálni neki. Így az olyanokat akik itt a földön nem szánják el magukat erre, azok a mennyben rosszul éreznék magukat. Pedig a menny egy bűntelen hely, ami nagyon jó, de ahhoz, hogy majd egy örökké valóságon át tudjunk ott élni, meg kell utálnunk minden bűnt.

Lehet, hogy nem ilyen választ vártál, de ez az én meggyőződésem.

Még hozzá tenném, hogy sokan akarnak ezen a földön örök életet keresik ennek a módját,de borzalmas lenne ha itt örök életünk lenne, én ezt nem is kívánnám soha, betegségekkel, bűnnel élni borzasztó rossz, ezt mindannyian tapasztaljuk.

És te miért szeretnél örök életet?

2015. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Utolsóelötti vagyok, a halhtatlanság létezik, az istenek mondhatni mi vagyunk. Ha ismered a bibliát, akkor tudod, hogy noé 950évig élt, fiai is 800évig, és a gergely naptár szerint.
2015. okt. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!