Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mehetek ministrálni?

Mehetek ministrálni?

Figyelt kérdés
17 (és 3/4) éves vagyok. Van valaki, aki hozzám hasonló korú, ő is szokott ministrálni, de nem tudom, mióta (lehet, hogy már gyerek kora óta). Én még sosem voltam. Szerintetek gáz lenne, ha megkérdezném a paptól, hogy mehetek-e? Nem vagyok még "túlkoros" hozzá?

2015. okt. 4. 16:38
 1/8 anonim válasza:
100%
Még 1-2 évig nem vagy túlkoros.
2015. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz ha megkérdezed, hiszen más nem is tudna rá válaszolni, csak ő. :) Plébániánként változik, hogy mik a kialakult helyi szokások, van ahol a kisebbeket részesítik előnyben, máshol meg ellenkezőleg, pont a nagyobbakat.


Ha városban laksz, akkor nyilván van több templom is, és találhatsz olyant, ahol beleférsz a keretbe :)

2015. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy túlkoros. Bár sok helyen él az a buta felfogás, hogy a ministrálás gyerekeknek való, így sok ministráns ahogy befejezi az általános iskolát, nem megy többet, mondván: "kinőtt belőle". Még felnőttként is nyugodtan ministrálhatsz. Azt nem tudom, jársz-e rendesen templomba, ennek esetleg függvénye lehet. Nagyobb plébániákon, ahol sok a ministráns, ott esetleg feltételként jelölheti meg a pap a rendszeres templombajárást, mivel a ministrálás egy kitüntetés. Kisebb helyeken viszont mindegy, mert örülnek, hogy egyáltalán van fiatal a templomban.
2015. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. okt. 5. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk a 70 éves pap hasonló korú testvére is gyakran szokott ministrálni, úgyhogy semmiről sem késtél le :-)
2015. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. okt. 5. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy túlkoros. Nekem van több ismerősöm is, aki ilyesmi idős meg idősebb is és ministrál. Mondjuk ők nem most kezdték, hanem már pár éve. Viszont a neved alapján gondolom lány vagy, az néhány helyen gondot jelenthet, nem mindenhol ministrálhat lány. De biztos találsz olyan helyet, ahol lehet :)
2015. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Amúgy nálunk vannak lányok, akik ministrálnak.


Beszéltem már a pappal, és megengedte.

2015. okt. 17. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!