Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan élőhitű, aki...

Van itt olyan élőhitű, aki tisztán házasodott, és fiatalként, tájékozatlanként kérdezhetek tőle szexuális témában?

Figyelt kérdés
2015. okt. 7. 16:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia. Hát én is az a kategória vagyok, mint te, de szívesen beszélgetnék a témáról, ha van kedved írj privátot.

A házasok tapasztalata engem is érdekelne természetesen.

2015. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Clark Kent.. ***** válasza:
10%
Mit jelent "tisztán" házasodni? :-) Attól minősül tisztának egy házasság, hogy valaki kefélt-e már házasság előtt vagy sem? Hiába, csak a vallásos embereknek van ilyen szűklátókörű felfogása...
2015. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
A szexuális téma fontos ismeret, akár vallásos valaki, akár nem. És a válaszok sem függhetnek ettől.
2015. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Clark Kent.. ***** válasza:
20%

Vallásos embereknek mi szükségük van ismeretre? Őket elég, ha házasság előtt pár héttel felvilágosítják 1-2 dologról, hiszen őket nem érinti a szex semmilyen formája. Még azon is vitatkoznak, hogy az orális/anális szex bűn-e, sőt még gondolatban sem "paráználkodhatnak". Minek feszegetni ezt a témát, csak kényelmetlenséget okoznak ezzel nekik. Esetükben jobb ezt hanyagolni, hiszen házasságig elő sem jön az egész.


Ismeretet adni a mai fiataloknak kell, akik előtt ott az egész élet. Fel kell hívni a figyelmüket a normális társkeresése, a kölcsönös szexuális örömszerzés és a védekezés fontosságára.

2015. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Olyan butának érzem magam, hogy reagálok, de újra és újra kísérletet teszek.

Kedves nem hívők! Nagyon sajnálom, ha olyan hívővel hozott össze a sors, aki rátok akarta erőszakolni a hitét, esetleg olyan kommunikációs eszközöket választott, ami miatt Te rossz embernek, vagy megalázott helyzetben érezted magad. Tényleg sajnálom, én próbálom ezeket a helyzeteket elkerülni. Éppen ezért, ha itt felteszek egy kérdést, hitéleti nézőpontból, hívőknek, klassz lenne, ha nem világi látásmódú emberek válaszolnának. "Cserébe" én nem okoskodom szexuális pozíciókról, vagy pl. számítástechnikai eszközökről, azon egyszerű oknál fogva, hogy elismerem, egyikhez sem értek.

2015. okt. 7. 20:37
 6/20 Clark Kent.. ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!


Én egy szóval sem mondtam, hogy nem vagyok hívő, de ha olyan módon érted a "nem hívő" kifejezést, hogy a gyülekezetekkel egyetértek-e, akkor tényleg nem vagyok az, ugyanis nem hiszek a gyülekezetek vallásos tanításaiban/értelmezésében. Tulajdonképpen mindenki abban hisz, amiben akar, ha te úgy gondolod, hogy a házasság előtti szex bűn, én megértem. Addig nincs semmi gond vele, amíg magadban, csendesen gyakorlod a vallásos életedet, és eljársz a gyülekezetedbe. Csak tudod, a vallásos embereknek van egy olyan szokása, hogy térítgetnek. És amikor elkezdik terjeszteni a saját nézeteiket, pl azt, hogy aki él házasság előtt nemi életet, az tisztátalan [hiszen ez következik a kérdésedből], akkor ott már gondok vannak, mert tudatosan bűntudatot keltettek az emberekben, és itt bizony már meg lehet fogalmazni egy ellenvéleményt, ez ugyanis már nem csak titeket/téged érint.


De ha olyan ember vagy, aki magában, csendesen éli a vallásos életét, akkor rendben van, én nem szóltam.

2015. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Felekezetközi gyülekezetbe járok, nehéz vallásosnak nevezni engem. Élő HITEM van, és kikérem magamnak, hogy vallásosnak nevezz. Sajnálom, hogy olyan hívőkkel találkoztál, akik a szexualitás bűnösségét hangsúlyozzák. A szex Isten ajándéka, amivel én csak életem párját szeretném megajándékozni, annak az embernek, akinek a teljes őszinteségemet, lelkiségemet adom, annak adom a testemet is. Ez számomra tisztaság, akármennyire is nem tetszik Neked a kifejezés.

Érdekes elgondolkodni a "Megteremtette Isten az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket" és a "Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek egy testté." igeverseken.

Számomra mindenféle gyülekezeti tanítást nélkülözve is egyértelmű ebből Isten szándéka.

Megértem, hogy nem tetszik neked a tisztaság kifejezés, az is értem, hogy ez a házasságon kívül szeretkezőkre nézve esetleg megalázó, de meglehetősen sok kifejezés van a világban amit én nem szeretek, itt is gyakran elhangoznak, de azokat a kérdéseket ignorálom.

2015. okt. 7. 23:01
 8/20 Clark Kent.. ***** válasza:
20%

Kedves Kérdező!


Azt hiszem kicsit félreértettél!


1. Majdnem inden vallásos ember hívőnek nevezi magát, ami megítélésem szerint az "élő hit" szinonimája. Mindegyik úgy gondolja, hogy ő igaz hívő, de én a legtöbbször csak erős fundamentalizmust és fanatizmust látok ezekben az emberekben. Ettől függetlenül te nevezheted magad máshogy, de nekem ez az egész vallás.


2. Engem a legkevésbé sem zavar, hogy te mit gondolsz tisztának, és mit nem. Hogyan vélekedsz a szexualitásról, és hogy nem. Mondom: ameddig a keresztények csendben, magukban gyakorolják a vallásos életüket, semmi probléma nincsen. De amikor például egy kamaszodó fiatalhoz eljutnak ezek az infók, hogy már az is bűn, ha gondolatban fantáziál, és azzal tisztátalanná teszi magát, a házasság előtti nemi életről nem is beszélve, ez már kifejezetten káros. Megértem én, hogy van aki szerzetes/apáca életre született, és el tudja nyomni a szexuális kívánságait, de azért ne vicceljünk már azzal, hogy ezt globálisan terjeszteni kell.


3. Hivatkoztál nekem a Genezisre. Nem tudom, mennyire vagy otthon a bibliatudományban, de ha igen, akkor tudod, hogy a szöveg ebben a formában etiológia, amely legkésőbb Kr.e. 445-ben öltött ilyen formát. Még a mai házasságot sem lehet belőle rendesen levezetni...


De OFF.


Majd jön valaki, és megválaszolja az eredeti kérdésedet.

2015. okt. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
Ha lehetne, akkor a kérdezőnek nyomnék zöld kezet, ez a szerencsétlen clark kent meg úgyis lejáratja saját magát, neki még piros sem kell ehhez.
2015. okt. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Milyen parázs vita alakult. Most akkor lesz szex? Mi a kérdés egyáltalán? A nők szépek. Van egy kolléganőm 3 gyerekkel, valaki bevállalja?
2015. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!