Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan élőhitű, aki...

Van itt olyan élőhitű, aki tisztán házasodott, és fiatalként, tájékozatlanként kérdezhetek tőle szexuális témában?

Figyelt kérdés
2015. okt. 7. 16:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
28%

Nem fog jönni senki. Az ok egyszerű. Vagy hasonló gondolkodású a kérdezőhöz, és ez esetben nem lesz mondanivalója. Vagy nem hasonló gondolkodású, ebben az esetben pedig nem érdekli a kérdezőt.


Miért is? Mert attól, hogy szép udvarias mondatokba csomagoljuk véleményünket, maga a tartalom nme változik. Kétségtelen, hogy tiszteletteljes közlésmód több nagyságrenddel jobb (és kívánatosabb) az ordenáré mocskolódóknál, ámde a tartalom a lényeg.

És kedves Clark, annyiban pontosítanom kell, hogy aki megszólal, már nem magában csendesen gyakorolja hitét. Az ember társas lény, a környezete hat rá, és ő hatással van a környezetére. Ha ilyen szelíden, az jó, de hatást akkor is gyakorol.


A kérdésben (és a kérdező kommentjeiben) felvetett mód és kívánság - tetszik, nem tetszik - belterjesség. Mondjuk adott egyközösség, amelynek tagjai nem akarnak külső "tanításokat". Na és a "belsők" honnan vették ismereteiket. Csak azt ne mondja senki, hogy megvilágosodtak. Nem, még az sem igaz, hogy "szent könyvekből". Az igaz, hogy onnan is. A természet régen bebizonyította, hogy a külső kapcsolatok nélküli csoportok szépen elhalnak, mert nem életképesek, elszakadnak a környezetüktől, amely túlhaladja őket. Ez a kérdéskör messze túlmutat az eredeti témán, a szexualitáson. Nem szeretnék belemenni abba a témakörbe, hogy ilyen típusú vallásosság (igen kérdező, az ember kétféle tud lenni ebből a szempontból: vallásos és nem vallásos, utóbbit szokás ateistának is nevezni - amennyiben az illető ezt nem csak hiszi magáról) mennyi belső konfliktust hordoz, amely vagy pokollá teszi az életet, vagy öngyilkossághoz vezet. Azért se, mert ez nem elsősorban vallási, hanem ismereti probléma és nagyon bonyolult.


Nem hiszek abban, hogy a kérdező - ha egyáltalán értjük, mire gondol - problémájára bárki választ tudna adni. Ilyen feltételekkel semmiképpen.

2015. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

igen, minden fiú végez önkielégítést, és igen, spontán magömlés is létezik.


nem, a szexuális tartalmú álmokat nem kell megbánni, mert nem szabályozhatod, hoggy mit álmodsz.

2015. okt. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Úgy tűnik nem a legmegfelelőbb helyen tetted fel a kérdésedet. De speciel megértem minden szavadat. Szerintem nyugodtan kiírhattad volna a konkrét kérdésedet is, ugyan biztos sokan "beszólogattak" volna miatta, de van itt sok tapasztalt, jószándékú ember, aki szívesen adna neked tanácsot.


Gondolom, azt is megérted, hogy az emberek zömének nincsen élő kapcsolata Istennel, és nem értik azokat a normákat, vagy életmódot, ami szerint te élsz.


A felekezetedben nincs olyan idősebb és tapasztaltabb társad, akihez bizalommal fordulhatnál?

2015. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Clark Kent.. ***** válasza:
23%

@05:17


Te is keresztény vagy? Ha igen, nem is vártam tőled mást. :-)


Én járattam le magam? Nem hinném. Inkább azok járatják le magukat, akik csak piros pacsiznak, meg az olyanok, mint te, akik egy normális érvet sem képesek felhozni. De ugye a vallásos emberektől nem is várok mást, csak azt, hogy homokba dugják a fejüket, és a háttérben morognak. Én csupán annyit tettem, hogy megfogalmaztam nyilvánvaló dolgokat. Ti sem rejtitek véka alá a véleményeteket, ha éppenséggel az evolúciót kell támadni (kivétel a normálisaknak...). A szerencsétlenség meg inkább a vallásos emberek jelzője, akik egy könyvet egyenlővé tesznek Istennel. Nem is várok tőletek mást, minthogy erre is piros pacsi kerül, azon lepődnék meg, ha lenne értelmes gondolatotok.


@08:41


Nem azzal van baj, hogy valaki megszólal és felvállalja a hitét, hanem azzal, amikor mást is rá akar venni arra, hogy kövesse az ő elveit, mert különben a pokolba kerül. A keresztények szeretnek térítgetni, erre céloztam. Viszont valóban elkalandoztam a topik eredeti témájától, ez hiba volt, ezért elnézést a Kérdezőtől.

2015. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Van egy kolléganőm 3 gyerekkel, valaki bevállalja?"


Két feleség és 7 gyerek már kicsit sok lenne...

2015. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Fú, te utolsó, milyen szívtelen vagy. Ez neked a szeretet? Micsoda keresztények vannak mostanság. :-)Hofi vicc: Szergej kér egy sört a kocsmában, ad 1 rubelt, és visszakap 50 kopejkát. Csodálkozik, azt megkérdi: ez a nagy peresztrojka?? Mire a kocsmáros: igen, csak most nincs sör.

Ne finnyáskodjatok már, így nem fogunk örvendezni vala.

2015. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Én még életemben nem válaszoltam semmilyen evolúciós kérdésre a tudomány rovatban. És igen, a Bibliát Istennek tulajdonítom. És mivel én már csak ilyen hinni akaró ember vagyok, elhiszem Neked is, hogy Biblia nélkül is hiszel. Ami ebben disszonens nekem, hogy feltettem egy kérdést, a vallás topicban olyan embereknek, akikről azt gondolom tudnak segíteni. Te nem csak nem segítesz, de szeretetlenséggel fordulsz felém, ismeretlenül, anélkül, hogy bármi rosszat tettem volna. (megérteném a reakciódat, ha mondjuk a példaként hozott evolúció-tudomány topicban támadnál rám) A "tiszta házasság kérdését" a vallás címszó alatt az veszi észre, aki akarja, értelemszerűen nem volt célom vele bántani senkit.

Nem "csak" Istenben, de az 1:99 szabályban is hiszek. Ez annyit tesz, hogy egy embert nagyon jól jellemez, hogyan bánik egy másikkal (különösen azzal a másikkal, aki leinkább próbára teszi mások türelmét), és rajta keresztül az összes többivel. Hiszen a többi 99 is tulajdonképpen egyetlen, megismételhetetlen személy. Igyekeztem Veled szépen beszélni, megértő lenni, átérezni Téged. Sajnálom, ha nem sikerült, de az a fajta hívő és ember vagyok, aki megvédi az álláspontját.

2015. okt. 8. 22:18
 18/20 Clark Kent.. ***** válasza:
47%

Tisztelt Kérdező!


Én egy szóval sem mondtam, hogy Biblia nélkül hiszek, de az is igaz, hogy a Bibliára én egyáltalán nem úgy tekintek, mint a konzervatív vonalat képviselők. Ebben a topikban szerintem elég ennyit elmondani a Bibliáról. Feltettél egy kérdést, de milyen érdekes, hogy nem nyomulnak itt a "tiszta házasságot" élő keresztények, véleményem szerint nem írtak semmi érdemlegeset, ellenben záporoznak a piros pacsik. Véletlen lenne? De feltételezem, hogy erre a kommentre majd megindulnak a válaszok. Legyen így, mert az neked csak jó.


Amikor először megláttam ezt a kérdést, - bocsánat, ha ezzel megbántalak - de azt gondoltam, és gondolom most is, hogy ez naiv szemlélet. Jól ismerem a kereszténységet, rengeteg istentiszteleten/misén vettem részt ez alapján azt gondolom - finoman fogalmazva - hogy a házasságról helytelen nézeteik vannak. Úgy gondolom, a keresztény házasságokban ugyanúgy jelen lehet a hűtlenség, és egyéb problémák, mint más világnézetű emberek házasságában, így a tisztaság sorsa nem ott dől el, hogy ki él nemi életet házasság előtt, és ki nem. Hanem ott, hogy egy házasságban mennyire van jelen a szeretet. Tisztában vagyok vele, hogy bizonyos keresztények ezen felhördülnek, de akkor is így gondolom. Én nem állítom, hogy változtasd meg a világnézeted, és fogadd el azt, amit én gondolok. Ha te a tisztaságot a nemi élettől teszed függővé, az a te dolgod. Az én kritikám ott van, hogy nem tartom helyesnek, ha a keresztények térítés közben ezt a filozófiát próbálják másokkal elhitetni, és úgy összességében a térítést sem helyeslem. Ez az én véleményem, de attól még nem kell elfogadnod. Mindenesetre bocsánatot kérek tőled, ha megbántottalak, egyáltalán nem volt célom, sajnos elszaladt velem a ló! Részemről OFF.

2015. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

" a Bibliát Istennek tulajdonítom" Azon gondolkodom, hogy, ha az európai történelemből kivettek 300 évet, mért gondoljuk nyugodt szívvel, hogy a Bibliához nem nyúltak?

Merthogy szerkesztették, az nem vitatott. Persze Sándorbácsi mondta, hogy a Szentszellem mondta, hogy mi maradjon, és mi ne. Vagy elhiszem, vagy nem.

https://www.youtube.com/watch?v=WIgu3QH9wQM

2015. okt. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves "Clark Kent"! És itt had kérjek elnézést, hogy eddig nem a (nick)neveden szólítottalak, így a végére sikerült megjegyeznem, eddig mindig előbb nyomtam a válaszadásra, és lusta voltam visszalépni, hogy megnézzem a nevet. Ez egy aprócska tiszteletlenség, amit sajnálok, és örülök, hogy ennek ellenére válaszoltál.

Tudod szakmámból adódóan jártasnak mondhatom magam biológiából. Így a hitem mellett, az én tisztasági döntésem mellett fő szerepet játszik ez is. Meggyőződésem, sőt, tapasztalatom, hogy a testi közeledés elhomályosítja a reális látásmódot, sokféle hormonhatás következtében. És az agapé szeretetben-ami hitem szerint a házasság alapja- nélkülözhetetlen a teljesen natúr, reális látásmód.

Nem fogjuk egymást meggyőzni, és ez nem is lehet cél. Köszönöm, hogy rávilágítottál arra, hogy a tisztaság kifejezés másnak esetleg bántó lehet. Ettől függetlenül fogom használni, mert hiszek benne, de figyelmet fordítok rá, hogy mikor, kinek, milyen szövegkörnyezetben.

Sajnálom, hogy nem érkezett a kérdésem megválaszolására alkalmas ember, de a kérdés kiírása óta a bennem felmerülő kétségek már fel is oldódtak. Emellett egy picit fejlődött a kommunikációm általad és ez nekem nagyon fontos. Köszönöm az eszmecserét, az Isten áldjon! :)

2015. okt. 9. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!