Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliaban Kain es Abel utan...

A Bibliaban Kain es Abel utan hogy születtek gyerekek?

Figyelt kérdés
Ugye Adam es Eva gyereke volt Kain es Abel, aztan Kain megolte Abelt, es azon gondolkoztam hogy hogy maradt fent az emberiseg? Kitol lett Kainnak gyereke?
2015. okt. 12. 19:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"14. Ímé elűzöl engem ma e földnek színéről, és a te színed elől el kell rejtőznöm; bujdosó és vándorló leszek a földön, és akkor akárki talál reám, megöl engemet.

15. És monda néki az Úr: Sőt inkább, aki megöléndi Kaint, hétszerte megbüntettetik. És megbélyegzé az Úr Kaint, hogy senki meg ne ölje, a ki rátalál.

16. És elméne Kain az Úr színe elől, és letelepedék Nód földén, Édentől keletre.

17. És ismeré Kain az ő feleségét, az pedig fogada méhében, és szűlé Hánókhot. És építe várost, és nevezé azt az ő fiának nevéről Hánókhnak.

18. És lett Hánókhnak fia, Irád: És Irád nemzé Mekhujáelt: Mekhujáel pedig nemzé Methusáelt, és Methusáel nemzé Lámekhet.

19. Lámekh pedig vett magának két feleséget: az egyiknek neve Háda, a másiknak neve Czilla."


Ez alapján úgy tűnik, hogy a Föld már erősen be volt népesítve Káin és Ábel idejében.

Az első és második fejezetben is megtörténik az ember teremtése. Van olyan rabbinikus magyarázat, ami szerint ez két külön teremtéstörténet, és csak a zsidók Ádám leszármazottai (ami viszont nem passzol se a Noé, se Ábrahám későbbi történetével).

2015. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 _Harry Potter_ ***** válasza:

Kedves 10-es!


A szöveg exegézisének a szempontjából nem azon van a hangsúly, hogy Ádám nemzett-e még fúkat és lányokat, hanem azon, hogy mikor tette ezt. Vegyük észre először is azt, hogy a 4. fejezet elején Kain és Ábel születésénél másokról nem esik szó. A Teremtés könyve egyértelműen tanítja, hogy Ádám Szet születése után nemzett fiúkat és lányokat, előtte nem olvasunk ilyenről. Viszont Szet születése Ábel halála után történt, ami azt jelenti, hogy a testvérgyilkosság megtörténtekor más rokonaik a szüleiken kívül nem lehetettek.


Az, hogy a történetben például Kain nősülésénél úgy tűnik, hogy mások is éltek rajtuk kívül a földön, nem érv. Amint említettem, a story eredetileg egy törzsi monda volt, amely viszont független volt a Teremtés könyve többi részétől adatokban is, csak annak megfelelően átdolgozták, és beillesztették. Ezt nem én találtam ki, hanem a szentírástudomány - amely tudományos eszközökkel vizsgálja a Bibliát - állapította meg. A történet tehát véleményem szerint nem szó szerint értelmezendő, a lényegi mondanivaló a fontos. Már a kortársak sem történelemkönyvként olvashatták, mivel maga az egész teremtéskönyve sem az, és nem is abból a célból készült.

2015. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 titak ***** válasza:

Kedves kérdező,

*ez a kissebbik kérdés,


Moz.I.I.27

Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: !!!férfiúvá és asszonynyá !!! teremté őket.

Moz.I.2.24.

Annakokáért elhagyja a férfiú az !!! ő atyját és az ő anyját !!!, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté.


Nos, ha Ádámnak vannak szülei - rokonai stb., kituggya' hány generációra visszamenőleg, akkor vannak más .....


*a nagyobbik kérdés az !!!

Az özönvíz után hogyan népesítette be Noé családja a Földet?

A korábban sátorlakó nomád Noé család 'kivel? hogyan?' épített-építetett városokat!, orzágokat !??? Ja, és kinek???? 100-200 embernek 12 város?

2015. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!