Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy 7 pontos valószínűségi...

Van egy 7 pontos valószínűségi skála Isten létezésére. Ti hogy gondolkodtok? Melyikbe soroljátok magatokat?

Figyelt kérdés

1. Erős teizmus. Isten 100%-os valószínűsége. "Nem hiszek benne tudom"


2. Nagyon magas valószínűség de nem éri el a 100%-ot."Nem tudom biztosan, de erősen hiszek Isten létezésében és abban a feltevésben élem az életemet, hogy létezik"


3. 50%-nál magasabb, de nem túlságosan nagy valószínűség. "Nagyon bizonytalan vagyok, de azért hajlamos vagyok hinni Istenben".


4. Pontosan 50%. Isten léte és nemléte egyformán valószínű.


5. 50%-nál alacsonyabb, de nem nagyon alacsony valószínűség. "Nem tudom létezik-e Isten, de hajlok a szkepticizmusra".


6. Nagyon alacsony, de mégsem nulla valószínűség. "Nem tudhatom biztosan, de azt hiszem, Isten létezése nagyon valószínűtlen, és abban a feltevésben élem életemet, hogy nem létezik".


7. Erős ateista. "Tudom, hogy nincs Isten, ugyanazzal a meggyőződéssel, amellyel az erős teista tudja, hogy van.



2015. okt. 17. 16:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
45%

Akkor én a 0. pont lennék, a valóban teista, mert én nem csak tudom, hanem hiszem is Istent. Az istenhit nem egyszerűen azt jelenti hogy elhisszük hogy van Isten, hanem azt jelenti, hogy folyamatosan élő kapcsolatban vagyunk Vele. :)


Megint az az eset állt elő, mint minden nap szokott, hogy úgy akarnak ateisták a hitről beszélni, hogy közben nem is tudják, hogy a "hit" szó mit jelent valójában.

2015. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha a Biblia istenéről van szó, akkor 7-es.
2015. okt. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
7.
2015. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
36%

Jaja előző, az Ószövetség vérgőzös, pszichopata tömegmészáros istene :) azt imádni nem semmi kattanás kell :)

Viszont a válaszok közül kimaradt a "szarok az egész teremtősdi okoskodásra" válasz.

2015. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
1. kategória, 100%-osan hiszem. :) Aki keresztény az nem 99%-os valószínűséget ad Isten létezésének.
2015. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%
7. pont. Nálam nem erény, ha valaki értelmetlen dolgokat bálványoz.
2015. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
6 és 7 között vacillálok, nem vagyok materialista, és nem tudhatom, hogy mi a valóság ilyen szempontból, de azt tudom, hogy nincs szükség rá. Ha ugyanez a kérdés arról szólna, hogy mennyire támogatom vagy ellenzem az egyházakat, akkor viszont 10-es lennék, mert a világ legveszélyesebb dolgának tartom az intézményesített vallást, és a legkirekesztőbb, leghazugabb és undorítóbb szervezetének az egyházat.
2015. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%

7, mert a nagybetűsről van szó.

Ha kisbetűs lenne, vagy inkább külső erőnek neveznénk, 6-ot mondanék.

2015. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

Ha a Biblia Istenéről kérdezel, akkor 7.

Ha egy olyan Istenről, aki az Univerzumot teremtette, de valójában nincsenek emberi tulajdonságai, akkor 6.

2015. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Fogalmazzuk úgy át a kérdést, hogy emberarcú istenben hisztek-e? Felekezettől függetlenül.
2015. okt. 18. 00:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!