Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy 7 pontos valószínűségi...

Van egy 7 pontos valószínűségi skála Isten létezésére. Ti hogy gondolkodtok? Melyikbe soroljátok magatokat?

Figyelt kérdés

1. Erős teizmus. Isten 100%-os valószínűsége. "Nem hiszek benne tudom"


2. Nagyon magas valószínűség de nem éri el a 100%-ot."Nem tudom biztosan, de erősen hiszek Isten létezésében és abban a feltevésben élem az életemet, hogy létezik"


3. 50%-nál magasabb, de nem túlságosan nagy valószínűség. "Nagyon bizonytalan vagyok, de azért hajlamos vagyok hinni Istenben".


4. Pontosan 50%. Isten léte és nemléte egyformán valószínű.


5. 50%-nál alacsonyabb, de nem nagyon alacsony valószínűség. "Nem tudom létezik-e Isten, de hajlok a szkepticizmusra".


6. Nagyon alacsony, de mégsem nulla valószínűség. "Nem tudhatom biztosan, de azt hiszem, Isten létezése nagyon valószínűtlen, és abban a feltevésben élem életemet, hogy nem létezik".


7. Erős ateista. "Tudom, hogy nincs Isten, ugyanazzal a meggyőződéssel, amellyel az erős teista tudja, hogy van.



2015. okt. 17. 16:39
1 2 3
 21/27 Jézus szolgája ***** válasza:
62%

nem a vallásos emberek magyarázzák meg,hanem Isten.

azt tudtad hogy már van olyan bolygó mely hasolló a földhöz?

ilt nagy valószínűséggel volna lehetőség az életre?

bármi lehetséges amit Isten akar vagy megenged az embereknek,de csak annyi és nem több.

2015. okt. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
88%

Persze, és hogy utazol oda? A hasonlóság pedig közel sem jelenti azt, hogy mi is tudunk rajta élni. Statisztikailag egyébként kb. lehetetlen, hogy egyedül itt van élet a világegyetemben. Isten pedig nem magyaráz semmit az emberek többségének... hihetek ugyanúgy a gyűrűk urában is, az is le van írva. Ez csak hit kérdése.


Számodra mindent megmagyaráz Isten. Rendben, elfogadom. Te fogadd el, hogy nekem ő nem válasz.

2015. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Jézus szolgája ***** válasza:
62%

Te fogadd el, hogy nekem ő nem válasz.


értem és tiszteletben tartom.


Ez csak hit kérdése.


igen ez hit kérdése is......

2015. okt. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
27%
1.TUDOM hogy ISTEN VAN,LÉTEZIK,ÖRÖKKÉVALÓ,szeret minket!!
2015. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

de undorító, hogy egyesek leszavazzák egymást, elhányom magam, mert egy ateistának nem tetszik ha valaki nyitottabb , vagy épp hívő...


a pontozás lényege, a válasz hasznosságga, miért nem hazsnos az ha valaki ír egy számot?!?!?! Mindenki válasza 100%-ban hasznos, ebben az esetben


de hogy válaszoljak is: 5. pontban leírtakhoz sorolnám magam

2015. dec. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
#25. Teljes mértékben egyetértek veled. Itt nincs rossz válasz. Vélemények vannak és mindenkié ugyanannyira számít.
2015. dec. 27. 16:43
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
7. Én ateista vagyok, a lehető legnagyobb mértékig. Sokáig tartott, amíg kimondtam. Már jópár éve ateista vagyok, de valahogy úgy éreztem, intellektuális felelőtlenség azt mondani, hogy valaki ateista, mert ez valami nem létezéséről a tudásunk. Valahogy jobb volt azt mondani, hogy humanista vagy szabadgondolkodású. Végül úgy döntöttem, hogy én legalább annyira érzelmi lény vagyok, mint gondolkodó, érzelmileg pedig ateista vagyok. Nincs rá bizonyítékom, hogy megmutassam, Isten nem létezik, de ezt olyan erősen gyanítom, hogy nem akarom pazarolni az időmet.
2015. dec. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!