Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked személyesen mit jelent...

KZitus kérdése:

Neked személyesen mit jelent a Biblia olvasása?

Figyelt kérdés

De talán úgy is kérdezhetném, neked személyesen mit ad a Biblia olvasása?

Hiszen sokan, itt is, elavult könyvenek tartják. De nem mindenki gondolja így. Miért?



2015. okt. 19. 17:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%

Istennek kedves a biblia olvasása. Ez a lényeg.

Olvasd Te is, hasznodra szolgál!

2015. okt. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Nekem egy szokás, ami része a napomnak. Persze lehet közhelyeket durrogtatni hogy egy szokásnál több, mert lelki táplálék, meg útmutatás a mindennapokra, meg stb, ami természetesen igaz is. De nagyon fennkölten még sosem fogalmaztam meg magamnak, maradjunk a szokásnál.
2015. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Legelső sorban imádság. Ha a Szentírást olvasom, olyankor Istennel vagyok. Persze tanulságos is, ami le van írva, de ahogy mondani szokták, ez már csak hab a tortán.
2015. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%

azt, hogy tudtam, hogy ezt a kérdést Zitus írja ki :D


most, hogy már tudok görögül, és az interneten hozzáférhetőek a legkorábbi leletek fotói is, nem kell folytatnom a vitát, azzal kapcsolatban, hogy melyik fordítás jó vagy nem jó... noss az Új világ már a személyes tapasztalatom alapján sem biblia...

2015. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Pietrosol ***** válasza:
39%

Szia!


A Biblia egy könyv. Se több, se kevesebb és az olvasása sem jelent többet, hiszen a rózsametszésről olvasgatni sem ugyanaz, mint rózsát metszeni.

2015. okt. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Én, amikor olvasom a bibliát, szeretek pártatlan lenni, ezért nem hagyom, hogy pl egy részvénytársaság megmondja, mit is akart nekem személy szerint üzenni Isten.


nem, jobb szeretem ezt magam megvizsgálni.


Mert ha Isten üzenni akar valamit, azt megoldja Ő, nem kell hozzá egy utánfutónyi ihletetlen bibliamagyarázat.


Mióta ilyen jellegű befolyás nélkül olvasom a bibliát, rájöttem, hogy eddig teljesen félrevitt a rengeteg magyarázat.


pl a bibliában nincsenek benne ezek a szavak:


szentháromság

purgatórium

égi szekér

vezetőtestület

1914

szervezet

Isten szervezete

igaz vallás

hitehagyott

cigaretta

önkielégítés

munkajelentés

úttörő

stand

"keresztény és életünk és szolgálatunk program felvigyázója"

vértranszfúzió

örtorony

ébredjetek

amerikai cég



és így tovább. a fentiek EMBERI BELEMAGYARÁZÁSOKCSUPÁN, de nincsennek benne a bibliában.


ergo a Teremtő rávilágit a szavában a csalókra, és a hazugságaikra.


pl vannak olyanok, akik mindenféle bibliai alap nélkül azt állítják, hogy az élet vizei a JW.ORG-RÓL folynak.


mit lehet ez ellen tenni?


olvasni a bibliát, mert az élet vizei abból fakadnak.

2015. okt. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Jobban megismerem belőle Istent, és azt, hogyan lehet vele jó kapcsolatom, hiszen sok emberről is szó van benne, akik jó bizonyságot nyertek Istentől az életük és cselekedeteik által. Ha követem a hit példaképeit az életemben, rám is jutalom vár Istentől.


Ma éppen azon az idézeten gondolkodtam, hogy

"Ő tulajdon Fiát sem kímélte, hanem odaadta mindnyájunkért, hogyan ne ajándékozna nekünk vele együtt mindent?" (Rómaiak 8:32)

Ebből arra következtettem, hogy Isten mennyire másképp gondolkodik, mint a világ körülöttünk. Ő adni, ajándékozni akar, nem elvenni.

A világban a cégek (főnökök) minél jobban ki akarják használni az alkalmazottaikat (képzések, túlóra stb.) Az iskolától kezdve a munkahelyünkig mindig osztályoznak, és besorolnak minket valahová a teljesítményünk alapján. Azt nézik, méricskélik mindenhol, mit tudunk adni, mire vagyunk képesek. A kapcsolatok a világban sokszor érdekkapcsolatok: érdekel az a másik ember, mert kapok tőle valamit.

Isten viszont nem a teljesítményünk alapján fogad el minket.

Ő a jó, feltétel nélkül szerető Atya, a főnök, aki az alkalmazottai kedvében jár, és átveszi tőlük a terheket, amelyek túl súlyosak lennének nekik. Ő MINDENT meg tud adni nekünk, amire igazán szükségünk van.

Így kaptam tőle én is testvéreket, egy szerető családot az egyházában, ahová mostanában járok. Kaptam tőle egy olyan célt az életemben, ami a legnemesebb, hogy segíthetek Neki az emberek üdvözítésében. Megkaptam tőle a bűneim bocsánatát, amelyek a teljes lelki pusztulásban tartottak, mielőtt megtértem (de még a megtérést is tőle kaptam!). Megkaptam a reményt arra, hogy a mennyországban együtt lehetek Vele örökké, és sokkal direktebb módon élvezhetem a társaságát, mint itt a földön.

Ha eltévedek, megkeres, ha elbukok felsegít és megvigasztal. Ugyan ki ajánlhatna valamit vagy valakit, amiért érdemes lenne elhagyni Istent?

2015. okt. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Isten szerint a fiát kell követnünk, hogy eltaláljunk hozzá. Jézus az út. senki sem közeledhet az Atyához, csak Jézuson keresztül.


te már az Atyánál vagy?

2015. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokaat.

Jó olvasni olyan ember(emberek) szavait, akiknek meghitt a kapcsolatuk Istennel :-)

2015. okt. 21. 21:59
 10/27 anonim ***** válasza:

tehát kzitus pár rövid szavas válaszból megállapítja, kinek milyen a kapcsolata Istennel.


kzitus a szívek vizsgálója talán?

2015. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!