Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy beszélhetnek így egymás...

Hogy beszélhetnek így egymás között Jehova tanúi? "Te is igazságban születtél? " "Ismered már az igazságot? "

Figyelt kérdés
Képmutatónak tartom ezt a hozzáállást. Főleg, akik az "igazságban születtek", érdemnek gondolják, hogy nem ismernek más megközelítést. Pl.: Más vallást, esetleg a tudományt valamilyen szinten. Így elég nehéz megismerni a világot. Jöhetnek a Tanúk saját véleményei, lehetőleg biblia idézetek nélkül.

2015. okt. 22. 09:08
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
24%
Sajnos nem ők az egyetlen olyan "vallás" (-> ugyanis a mai napig több ország szektának tartja a Jehova tanúit; mindegy) ami kimondva, kimondatlanul tagadja a másik egyház, vallás igazát [igazság alatt értsd azt amit az aktuális vallás hirdet]. Ha megkérdezed őket tagadni fogják de ha a hitvallásukat elolvasod (ha még nem tetted akkor nézd meg nagyon "aranyos" ^^) kiderül mely "kritériumokon" belül ismernek el más vallást/egyházat. Ha elolvastad akkor már láthatod ,hogy a leírtak CSAK rájuk igazak. Mondhatjuk az övék egy fokkal diplomatikusabb mint a katolikus verzió „Egyházon kívül nincs üdvösség” (bár itt megoszlanak a vélemények ennek a kijelentésnek az értelmezéséről, én szerintem ez olyan korban hangzott el ahol ezt vehetjük szó szerint). Érdekes téma melyik vallás melyik másikat képes elfogadni és milyen mélységig.
2015. okt. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%

a biblia szerint Isten szava az igazság. ergo a tanúk a bibliában születtek...


jó meglátás, kérdező.


a tanúk kiválasztottságtudatának erősítésére találták ezt ki, úgy jobban manipulálhatóak, ha kiválasztottnak érzik magukat.


ezenkívűl súlyosan rasszisták is, mivel világi, és nem világira osszák fel az embereket, és azt állítják, hogy CSAK A TANÚK FOGNAK MEGMENEKÜLNI.


jajj azoknak, akik igazságnak állítják be a hazugságot... immár 130 éve...

2015. okt. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

"Te is igazságban születtél? "

Ez butaság, mert egyikük sem született jehovistának.

Az Őrtornyuk nélkül meg lennének lőve: gondolkodniuk kellene.

2015. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

gondolkodniuk az örtorony meglétével is kellene.


a biblia szerint még az ihletett dolgokat is próbára kell tenni, nemhogy a nem ihletetteket...



sajna a tanúkból annyira kiölték az önálló gondolkodást, hogy azt sem zavarja őket, hogy a zrt szerint nekik nem közbenjárójuk Jézus.

2015. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, te Jehova tanúja vagy? Esetleg ex Jehova Tanúja vagy? A kérdésed azt sejteti, hogy vmilyen szinten kapcsolatba kerültél velük. Igazságban születni? Ismerni az igazságot? Úgy tudtam a Biblia tanítását próbálják megosztani az emberekkel. Apámnak felkínáltak egy újságot, de elutasította...katolikus a fater.
2015. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

IGAZSÁGBAN SZÜLETETT???????????????????


MÁR BOCS, AZ ELMÚLT 3 ÉVBEN OLYAN ALAPVETŐ TANÍTÁSOKAT VÁLTOZTATTAK MEG, HOGY CSAK NA.


AMI 2000-BEN IGAZSÁG VOLT, AZ MA MÁR EGY RÉGI VILÁGOSSÁG, MERT AZ ÚJ VILÁGOSSÁG MINDÍG FELÜLÍRJA A RÉGIT.


Emberi tanítást követő emberi vezetőket követő, felfuvalkodott társaság, tisztelet a kivételnek.


remek példái annak, hogyan lehet embereket manipulálnia egy profitorientált nyomdának, vallási köntösbe öltözve...


az a baj, ha maga Jézus mondaná nekik, hogy nem a watchtower az ő csatornája, akkor hitehagyottként tekintenének Jézusra, és nem is köszönnének neki, mert ez a zrt szabálya, és aki nem ért egyet a zrt AKTUÁLIS tanításával, és mást állít, az már hitehagyott.


akkor is az marad, ha 2 hét múlva a társulat bejelent egy olyan változást, ami miatt az adott személyt kiközösítették.


ugyanis a szervezetet NEM LEHET MEGELŐZNI!!!!!!!!!!!!



abbadon sáskái, abbadon igazságában vannak...

2015. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös.


Nem vagyok tanú. Ateista vagyok és szimplán érdekel, hogy hogy lehetnek ilyen biztosak emberek abban, amire egy 2000 éves könyvön és pár bizonyítatlan csodán semmilyen bizonyíték nincs.

Ráadásul hallottam már tanúktól, hogy nem baj, hogy rossz most az életünk az új világban majd jobb lesz. Hogy teheti fel az ember nagy valószínűséggel az egyetlen életét, ilyen dolgokra.

2015. okt. 22. 15:48
 8/22 anonim ***** válasza:
29%
még ha csak a sajátját tenné fel! de belerángatják a gyermekeiket is.
2015. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
abaddon sáskái? az meg mi?
2015. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
bocs elírtam abbadon sáskái
2015. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!