Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikus egy ortodox...

Római katolikus egy ortodox templomban megcsókolhatja az ikont az előírás szerint?

Figyelt kérdés
2015. okt. 28. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg. De kérdezz rá.
2015. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Persze, akar bar mitzvah-t is tarthat hirtelen.
2015. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1.: ok, köszönöm!

2.: NEM ortodox zsinagógára, hanem ortodox KERESZTÉNY templomra gondoltam. :D

2015. okt. 28. 11:04
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Milyen előírás szerint kell csókolgatni egy ikont?
2015. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szp72 ***** válasza:
100%
Katolikus részről nincs akadálya, ha az ortodoxok is engedik, akkor igen.
2015. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ortodoxoknál sem KELL sokan nem is csinálják, de lehet


amúgy miért ne tehetné ezt egy katolikus? reális szobrok taperolása után miért nehézkes egy allegorikus "festet könyvet" érinteni?

2015. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ó, hogy nem kötelező! Ezt nem tudtam. Azt hittem, hogy az ugyanúgy része a templomba belépésnek, mint nálunk a szenteltvízbe mártott ujjakkal való keresztvetés.
2015. okt. 28. 18:15
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: azért annyira szerintem nem jellemző a szobrok "simogatása", maximum az idősebb hívek között. :)
2015. okt. 28. 18:16
 9/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, "taperolása".
2015. okt. 28. 18:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

a szenteltvízbe mártott ujj kötelező? na ezt meg én nem tudtam :D


majd meglátod, ha ortodox templomba mész ,hogy a nyugati kereszténységhez képest meglehetősen "szabad" mozgásteret ad, sokféle mozdulatot tesznek a hívők, nincsenek padok nem kell leülni, de leülhetssz ha akarsz (igaz nem illik, és egyes esetekben fel kell állni), a templom bármelyik pontján megállhatsz, stb stb


én mikor először láttam hogy aki késik is lazán végigmegy az egész épületen csak néztem egy nagyot, ahhoz voltam szokva, hogy aki késik szép csendben leül hátul


ez egyébként az adott ortodox egyháztól is függ, az oroszoknál és a románoknál kemény szigorúság van, nagyon érezhető a katolikus hatás, igaz ezek csak formai dolgok


a görögök sokkal lazábbak, és barátkozósabbak is

2015. okt. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!