Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neo protestáns vallású emberek...

Neo protestáns vallású emberek között miért van ilyen sok hivő?

Figyelt kérdés

tehát olyan akinek a vallás az elsődleges, és apáca módjára él... én még eddig csak ilyet láttam.

Katolikus/reformátusoknál ez nem jellemző.



2015. nov. 5. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt választotta és kész.Próbál bűntelenül élni.Soha nem lesz tökéletes,de ezt nem rója fel senki.
2015. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

"Neo protestáns vallású emberek között miért van ilyen sok hivő?"

Te érted amit kérdezel?!

Tehát egy bizonyos vallású emberek között miért sok a hívő?

Azért, mert a vallásos emberek hívők. Kivétel nélkül.

2015. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eddig még csak ilyeneket láttam neoprotestánsoknál, de nem keveset:

https://www.youtube.com/watch?v=T99fUvuuYOg

Nekem ez egyáltalán nem tűnik apácásnak. :)

2015. nov. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15%

sokan nagyon felszínesek ők is :D


na de hogy miért van, a neoprotestánsok között sok a szektatag, a szekták vonzó ereje pont ebben van, radikális válasz az értékválságra, sokan nem elégednek meg a pénz és ego alapú filozófiával, még híres vallási alakok életében is gyakori ,hogy előtte hedonisták voltak ,de csalódtak abban za életmódban és annak radikális ellenkezőjét építették fel, pl Buddha vagy Assisi ferenc is ilyenek


sokaknak az Iszlám is azért olyan vonzó mert ellentétes az anyagias világlátással, nem mentegetőzik, nem kér elnézést, határozottan fogalmaz pl "tűzre való" és nem úgy mint a hagyományosk eresztény egyházak tagjai, akik mielőtt mondanak bármit is lefutják az n+1 polkorrekt kört, mert nem akarják hallgatni hogy "ikvizíció" csak mert azt merték mondani, hogy szerintük nem helyes az alkalmi szex


ez a fajta határozottság és radikalizmus teszi vonzóvá a szektákat, neoprotestáns egyházakat (és ezek között meglehetősen nagy az átfedés) de még a politikai szélsőségeket is


és nyilván ilyen helyzetben az ember teljesen beleveti magát, és nagyon jó érzés amikor valami képessé tesz arra, hogy ha 100 ember közül csak te gondolkozol másképp akkor ne mentegetőzz vagy csendben maradj hanem ki tudd mundani h "én gondolom jól" de ehhez ugye ilyen határozott eszmék kellenek

2015. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!