Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől ilyen sikeres a mormoniz...

Mitől ilyen sikeres a mormonizmus?

Figyelt kérdés

2015. nov. 8. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Mert sikeres?
2015. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen sikeres?
2015. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Az ingyenes angol nyelvtanfolyamaik minden bizonnyal nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy 25 év alatt nulla főről ötezer főre növelje a követői létszámát.

(Ha erre vonatkozott a kérdés.)

2015. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Olyan sikeresek, hogy már hallani se lehet róluk.
2015. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, a népességnövekedésre gondoltam országszerte és világszerte. Az lehetséges hogy a misszionáriusi munka is ennyire sokat nyom a latba?
2015. nov. 8. 17:36
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

A mormonizmus (pontosabban Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza) valóban robbanásszerűen növekszik világszerte megalapítása óta.


A sikernek sok oka van, néhányat meg tudok említeni, de teljességre ebben nem törekedhetünk:

-- Én azt hiszem, hogy a legfőbb ok, hogy az egyház Jézus Krisztus eredeti evangéliumának teljességét és magát az eredeti közvetlen apostoli vezetésű őskeresztény egyházat állította helyre, így az egyház életének minden mozzanatában jelen van a közvetlen és folyamatos kinyilatkoztatás, a Szentlélek inspirációja és magának az Igazságnak az az ereje, ami Krisztusban mindig is megvolt.

Ján. 14:6

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

-- A második ok talán abban rejlik, hogy az egyház nem végez csecsemőkereszteléseket, így az egyháztagok valamennyien átesnek egyfajta személyes megtérésen, ami erősebbé teszi hitüket és bizonyságukat.

-- A harmadik ok talán az önkéntességben van, hiszen minden aktív egyháztag önkéntes szolgálatokat végez az egyházban, a tanítástól, misszionáriusi szolgálattól, általános lelkipásztori teendőktől, a humanitárius segítségnyújtásig és az épületek fenntartásáig.

-- A negyedik ok, hogy az egyház hiteles, mert nem fogad el semmilyen állami támogatást, semmilyen külső adományt nem gyűjt, nem avatkozik pártpolitikai kérdésekbe, nem tör társadalmi befolyásra vagy politikai hatalomra, hanem az egyházat maguk az egyháztagok tartják el, tartják fenn és működtetik az evangélium alapelveinek megfelelően.

-- nyilván még sok más tényező is közrejátszik ebben, de ez nem fejthető ki ilyen terjedelmi keretek között.

2015. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

(Nem szándékom senkinek se meg sérteni a hitét ,de........)


Válasz :


Ha valóban így van ,akkor sok a birka/hülye. (Pardon! De valóban!)


Üdv!

2015. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!