Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha elkövettem egy "bűnt", de...

Ha elkövettem egy "bűnt", de én nem érzem annak, attól még azt ugyanúgy meg kell gyónni?

Figyelt kérdés
Pl. ha esküvő előtt "úgy" együtt vagyok a vőlegényemmel. Én nem bánom, nem érzem bűnnek, de ugye ha templomi esküvőt szeretnék, akkor gyónni kell. Ilyenkor mi van? (Kérlek titeket, ne azon vitatkozzunk, hogy esküvő előtt szabad-e ilyet vagy sem. )
2015. nov. 9. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Hadd csámcsogjon rajta az atya.
2015. nov. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyónd meg. A pap úgyse mesélheti el az anyósnak. :D
2015. nov. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Clark Kent.. ***** válasza:
72%

Szigorúan a kérdésre válaszolva:


Tudomásom szerint az Egyház tanítása szerint meg kell gyónni. De nem szükséges egészen pontosan elmondani, hogy miről van szó, csak ha akarod. Elegendő, ha annyit mondasz, hogy paráználkodtál.


Én így tudom.

2015. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Anyósok tudnak róla :D


Köszönöm a válaszokat :)

2015. nov. 9. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Nem követtél el bűnt és nem kell megbánod egy természetes, egészséges, normális kapcsolatot a szerelmeddel.
2015. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ebben Clarknak van igaza. Meg kell gyónni, de nem kell részletezni.


Ami fontos, hogy gyónásnál bármiről is van szó, a bűntársat soha nem szabad megnevezni. Meg névtelenül sem lehet úgy beszélni róla, hogy beazonosítható legyen.


Ez jelen esetben persze elég nehezen kivitelezhető :)

2015. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Kell? Ki szerint kell? Az egyház szerint igen. Szerinted nem. Az Istennek meg rohadtul mindegy.
2015. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondold át, hogy mennyire megalapozott a véleményed:

[link]

2015. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szigoruan a kérdésre válaszolva:Igen


Indolkás: A bűn egy objektiv dolog. Trhát ami bűn az minden esetben bűn. Függetlenül attól h én vagy más annak tartom vagy tartja-e.


A bűn tényét az Isten a kinyilatkoztatásban meghatározta, és ez megmásithatatlan.

2019. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!