Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint Noé hogy...

Jehova tanúi szerint Noé hogy kommunikált Istennel?

Figyelt kérdés
Csak az ő válaszaik érdekelnek.
2015. nov. 12. 21:14
 1/7 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


Jehova Tanúit szólítod meg a kérdéseddel, tehát Bibliát olvasó, hívő embereket. Csak arra támaszkodhatunk, amit a Szentírás ír. Tudományos magyarázatot nem fogsz kapni.


Hogy Noé hogyan kommunikált Istennel, arra az a válaszom ,hogy nyilván ugyanúgy, ahogy Ádám meg Éva. (Miért pont Noéára kérdeztél rá?)


A Biblia nem ad kifejezetten választ erre a kérdésre, de ez nem jelenti azt, hogy ez a felfoghatatlan dolgok kategóriájába tartozik. Az emberek ma is képesek sok-sok ezer kilométerre lévő társaikkal kapcsolatot létesíteni rádióhullámok révén - ami elképzelhetetlen (isteni) dolognak tűnhetett volna pár ezer évvel korábban.(Mobiltelefon, műholdas telefon, stb.) Mivel ráadásul "Istennél semmi sem lehetetlen" (Lukács 1:37,Károli) és "az Istennél minden lehetséges" (Márk 10:27,Károli) nem zárhatjuk ki, hogy Isten közvetlenül szólt az első emberekhez. Annyi bizonyos, hogy az első ember nem látott senkit, aki beszélt hozzá. A hang egy láthatatlan, nem látott (szellem)birodalomból jött, és őhozzá szólt. Az ember Alkotójának, Teremtőjének ugyan lehetett ez a hangja, hiszen az embernek (Ádámnak) nem volt szüksége egy modern, tudományos rádió-vevőkészülékre, hogy hallja az isteni hangot. Isten közvetlenül beszélhetett vele mint teremtményével. Lehet, hogy így volt valóban! Nem kívánunk dogmatikusak lenni ebben, de mi Jehova tanúiként inkább máshogy látjuk.


C. T. Russell (Bibliakutató, ahogy korábban Jehova Tanúit nevezték) pásztor ezt írta: "Talán Jézus volt Isten Képviselője az Édenkeretben Ádámnál” (Az Őrtorony 1915. február 1-jei száma) Isten elsőszülött Fia hosszú időn át szolgált Atyjának felmagasztalt „Szava” vagy Szóvívője minőségében angyalok és emberek számára (János 1:1; 12:49, 50; Jelenések 1:1, 2). Ezért mégha a Mózes első könyvének beszámolója azt a benyomást kelti is, hogy Isten közvetlenül szólt a magános Ádámhoz, az nem zárja ki, hogy egy angyal által, esetleg a Szó által, Jehova égi Fia által beszélt. (János 1:1) Szerintem ezt a kérdést nem lehet eldönteni egyértelműen csupán a Szentírás alapján.

2015. nov. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát ti azt teljes mértékben elvetitek, hogy maga a Teremtő közvetlenül szólt volna Noéhoz?
2015. nov. 14. 05:31
 3/7 A kérdező kommentje:

Igaz, a Biblia leírja, hogy Isten szólt hozzá és nem hagyja az embert kétségekben, hogy talán egy angyal, talán valami más által, hanem azt írja: szólt.

De ti ezt a lehetőséget, hogy közvetlenül kommunikált Noéval, elvetitek, szembemenve a Bibliával. Már nem is akarom megérteni, hogy miért.

2015. nov. 14. 06:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Isten. Jahve mindig is szólt és szólni fog.Hallható hangon is tud kommunikálni, hisz a fület is Ő teremtette, meg a hangkéző szervünket. Az másik kérdés, hogy kik hallják meg az Ő hangjá? Isten a bennünk lévő Szelleme által vezérli az Ővéit. A bennünk lévő Szent Szelleme által jelenti ki magát nekünk. Nem emberi hagyományok, felekezeti hovatartozások által, hanem a bennünk lévő Szent Szellem által. " Akiket a Szenz Szellem vezérel, azok Istennek Fiai ".

Szóval kérdésedre válaszolva, szerintem hallható hangon, úgy, ahogy Ádámánl és Évánál.

Isten szuverén Úr. ha akar szól, ha akar nem. Bárhogyan tud szólni. Képekben, látomásokban is tud kommunikálni. Neki semmi sem lehetetlen

2015. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is így tudom és tapasztalom, de engem az érdekel, hogy ők miért nézik le Istent. Azért, mert hozzájuk nem szól, nem hallják, akkor máris képtelen erre?

Noét azért hoztam fel, mert ott még Tóra sem volt, márpedig azt írja a Biblia, hogy Isten szólt Noéhoz és engem nagyon is dühít, mikor az én Uramat és Teremtőmet olyannak állítják be, mint amit az ő szűk képzelő erejük képes elképzelni.

2015. nov. 14. 20:13
 6/7 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


Senki sem állítja, hogy Isten "képtelen" volt közvetlenül szólni az emberekhez, hiszen én is épp az ellenkezőjét írtam.


Mi úgy gondoljuk, hogy bár Isten közvetlenül is szólhatott Ádámhoz Édenben, vagy Noéhoz (lehetséges hogy így volt, nem zárjuk ki egyáltalán!), valószínű, hogy a Szó által, vagy egy angyal által kommunikált az emberekkel. Miért?


Bár a Biblia gyakran úgy beszél Istenről, mintha közvetlenül ő maga tenne meg valamit, kiderül, hogy ténylegesen egy vagy több angyal által teszi azt. Erre sok példa van a Szentírásban. Csak egy példa:. A Mózes második könyve 19:21–24 elmondja, hogy "„Jehova ekkor azt mondta Mózesnek . . . Mózes ekkor így szólt Jehovához . . . Jehova azonban ezt mondta neki.” Majd pedig a Tízparancsolat átadása így kezdődik: „Isten kezdte szólni mindezeket a szavakat” (2Mózes 20:1). Ezekből úgy hangzik, mintha Isten személyesen mondta volna el a Törvényt. Azonban más utalásokból tudjuk, hogy nem így történt a valóságban. Pál apostol ezt írta: "A törvényt angyalok közölték közbenjáró által" (Galata 3:19,ÚRB)Továbbá úgy utal a Törvényre, mint ami "az angyalok által közölt szó" (Héberek 2:2) Bár Mózes könyveiből úgy tűnik, Isten tehát mégsem a saját személyes hangjával szólta a Törvény szavait, hanem angyalok által beszélt. A Szentírásban számtalan példa van rá, hogy Isten angyalok révén kommunikált az emberekkel, akik őhelyette, vagy a nevében beszéltek (lásd pl 1Mózes 18:2, 3, 33; 19:1; 2Mózes 3:2–4; Bírák 6:11 12, 20–22. Az angyalnak fordított héber és görög szavak jelentése is az, hogy "követ, küldött" vagy "hírvivő") Jézusnak a Szóként ('logosz', János 1:1) való megjelölése is azt sejteti, hogy olyan valaki volt ő, akit Isten gyakran felhasznált, hogy más teremtményeivel beszéljen.


Ám amikor Jézus itt a földön volt, az Atya három ízben is hallható módon beszélt, amikor a közelben levő tökéletlen emberek is hallották Isten saját hangját. (Máté 3:16, 17; 17:1–5; János 12:28–30).


Semmi sem zárja ki tehát, hogy Isten közvetlenül ne beszélhetett volna Ádámmal vagy Nóéval, de a bibliai beszámolók inkább arra engednek következtetni, hogy inkább angyalok által kommunikált. Ez pedig az égvilágon semmilyen módon nem kisebbíti az Ő hatalmát és mindenhatóságát.

2015. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászoló azt írja, " úgy gondolja "....és ez a lényeg, vagyis egy teória a sok közül...én meg tapasztalatból írom. Isten tud szólni hallható hangon és ezáltal is közelebb kerül hozzánk. Életemben háromszorhallottam ilyen formában a hangját és amit mondott az mind beteljesült.

Tudod, kedves kérdező, a teológia, az okoskodás, az emberi agy az csak elválaszt Istentől, ellenben a vele való személyes közösség, mikor betölt az Ő Szellemével az a legontosabb dolog, mert bizonyságot tesz arról, h Ő melletted van és Isten Fia vagy. Isten tud szólni képeben, álmokban, látomásokban és halható hangon is. Figyelj, de törödj emberi vélekedésekkel, emberek agyszüleményeivel a legfontosabb, hogy a benned lévő Szent Szellem vezessen és formáljon

2015. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!