Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a keresztények...

Mit gondolnak a keresztények a New Age-ről?

Figyelt kérdés
Nem a zenei stílusra, hanem a "vallási" mozgalomra gondolok.

2015. nov. 15. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Én speciel semmit nem tudok róla. Ezért ha van kedved írhatsz 1-2 fontos dolgot róla.


Szerintem a legtöbb keresztény így van. Bár a szektákban lehet hallani 1-2 dolgot az ördögről meg a bugyrokról a pokolban.

Habár lehet csak én vagyok műveletlen, de ez az alap koncepció szerintem, amiből érdemes kiindulni.

2015. nov. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

„ Akiknek túlságosan szigorú Isten és az ő szabályai . . . , azoknak [a New Age] angyalok elfogadható átmenetnek bizonyulnak . . . , hiszen ők kedvesek és nem ítélkeznek. Mindenkinek a rendelkezésére állnak, ugyanúgy, mint az aszpirin” (Time folyóirat).


Maga a Biblia csak két hűséges angyalnak fedi fel a nevét: Mihálynak és Gábrielnek (Dániel 12:1; Lukács 1:26). Ezeknek a neveknek a feltárásával a Biblia megmutatja, hogy az angyalok egyedülálló szellemszemélyek. Miért nem közli a Biblia több angyalnak is a nevét? Valószínűleg azért, hogy az emberek nehogy olyan pozícióba emeljék az angyalokat, amelyben őket meg nem illető tiszteletet kapnának, és amelyre maguk az angyalok nem is törekszenek. Így mikor Jákób megkérdezte egy angyalnak a nevét, az angyal nem mondta meg neki (1Mózes 32:29). Később az az angyal, aki megjelent Józsuénak, nem azonosította magát névvel, hanem azt mondta, hogy ő „az Úr seregének fejedelme” (Józsué 5:14). Ehhez hasonlóan, mikor Sámson édesapja megkérdezte egy angyal nevét, az angyal ezt mondta neki: „Miért kérdezősködöl nevem után, a mely olyan csodálatos?” (Bírák 13:17, 18). Isten hűséges angyalai azt szeretnék, ha Istent tisztelnénk, és őt hívnánk segítségül, nem pedig őket, angyalokat.

2015. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nos, én személy szerint ezt jelölném meg vallásnak. Bár ez nem lenne teljesen helyt álló, mert nem egy kimondott vallásról van szó. Ilyen életstílus szerű. Nincs egyháza, és nincs dogma rendszere, így nincs két egyforma hívő sem. A lényeg sokkal inkább az önmegváltáson van. Szinkretista révén elég sok vallásból merít, és összekeveri őket, úgy, hogy mindenhonnan csak a jót veszi ki. Kicsit ilyen utópisztikus mozgalomnak mondanám. Egyszerre vallásos és tudományos is, mert elfogadja az evolúcióelméletet, de hisz a kozmosz erejében. A Buddhizmus közel áll hozzánk, mert a béke és a tolerancia alapvető érték, mert mindenkit úgy kell elfogadni ahogy van.

A wikipédián egy 23 pontban felsorolják a legalapvetőbb dolgokat.

[link]

2015. nov. 15. 18:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Ted Peters író a The Cosmic Self—A Penetrating Look at Today’s New Age Movements című könyvében úgy utal a mozgalomra, mint „amely megfelel egy vallási hidrogénbomba folyamatos — most már közel három évtizede tartó — robbanásának”. Hozzáteszi, hogy „a new age-próféták térítik az embereket; és tanításaikat elfogadják . . . a protestánsok, a római katolikusok, a zsidók, az ateisták, valamint az Észak-Amerikában növekvő számú buddhisták és hinduk”.


New Age-tantétel szintén ellentétes a Biblia tanításaival. Vegyük például azt a New Age-eszmét, hogy az emberek képesek megoldást találni a föld problémáira. A Biblia világosan kijelenti a Jeremiás 10:23. versénél: „az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!” Egy másik írásszöveg ezt mondja: „Az Úré a szabadítás” (Zsoltárok 3:9).

A Biblia nem tanítja, hogy az embereknek halhatatlan lelkük van, amely független lényként él, a testtől külön. Az Írások szerint a lélek meghal, és a halál minden gondolatnak és tevékenységnek a végét jelzi (4Mózes 23:10; 35:11; Prédikátor 9:7, 12). Ez határozottan elveti a New Age-lélekvándorlás fogalmát.

Azonkívül lehetetlen kommunikálni a halottakkal. A Biblia szerint a halottakkal folytatott bármely állítólagos kommunikáció tulajdonképpen démonokkal — Isten és az emberek szellemi ellenségeivel — való kommunikáció. Ezért Isten Törvénye főbenjáró bűnné tette a spiritizmus gyakorlatát, beleértve a jövőbelátás, az asztrológia és a médiumi tevékenységek minden formáját (3Mózes 19:31; 20:6, 27; 5Mózes 18:10–12).

2015. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

vallásilag helytelennek tartok, mint álltalában a varázslást, jóslást, horoszkópot és egyéb kuruzslást


mint "átlag ember" nevetségesnek tartom, ez is csak egy termék, nem vallás és nem spiritualitás, nevetséges, felszínes és komolytalan az egész

2015. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

A New Age elsősorban egy jó biznisz. A piacképes keresletet az biztosítja, hogy az emberek jelentős része eltávolodott a hagyományos vallásoktól, ugyanakkor mégiscsak vannak spirituális igényei.


És aki nem talál rá a hiteles útra, az is inkább megveszi a gagyit, csak nehogy végképp semmi nélkül maradjon.

2015. nov. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A new age jelentése új kor, azaz az asztrológiát figyelembe véve, a Halak kora, amit a kereszténység fémjelzett lejárt, s az új kor, a Vízöntő kora következik. Kb. 2000 évenként vannak ciklusváltások. Innen a new age név.

A new age szerint Istenhez sok út vezet, összemixelik a vallásokat, reinkarnáció, jóga, meditáció, elsősorban keleti vallásból emelnek be tanokat, gyakorlatokt.

Az önfejlesztéshez okkult technikákat használnak, amelyekkel a transzcendentális világgal lehet kapcsolatot felvenni, ill. pszichés képességeket javítani. Meditáció, mantrázás, agykontroll, reiki, asztrológia, stb.


Ad 1. A kereszténység tilt bármilyen okkult praktikát, jóslást, halottak kérdezését, tűzön járást stb, mert bálványimádáshoz vezet.

Ad 2. Jézus azt mondta: ” Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.” Jn 14,6


A new age szellemiséggel a könyvesboltok ezoterikus polcain található könyvek garmadájából ismerkedhetsz meg. A bibliai Jézust átértelmezik. Ő csak egy „nagy erkölcsi tanító volt,” nem pedig a Megváltó. Egyes ezoterikus próféták, látnokok Jézustól kapnak kinyilatkoztatásokat, melyek ellentmondanak a Bibliából megismerhető Jézusnak.


A new age magasabb szintjein állnak a szabadkőműves, titkos társaságok vezetői, ők nyíltan luciferiánusok (néhány nagy név, akinek komoly hatása volt Blavatszky, Alice Bailey, Albert Pike). A „pórnépnek” csak alacsonyabb szintű „beavatást” adnak az ezoterikus irodalmakban. Cél a kereszténység (és zsidóság) megsemmisítése.

2015. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!