Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények mit gondolnak...

A keresztények mit gondolnak a muzulmánokról?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék megsérteni senkit, csak kiváncsi vagyok, hogy mit gondolnak a keresztények a muzulmánokról. Több mint 1 milliárd muzulmán egy téves dologban hisz, vagy mi a helyzet? Úgy értem, hogy a keresztények Jézusban hisznek, de van 1 milliárd másik ember, aki másban hisz. Azt gondolják-e a keresztények, hogy: "ÚÚ, szegény emberek. Nem tudják, hogy mekkorát tévednek. Hogy meg fognak lepődni, mikor haláluk után nem Mohamed próféta fog találkozni velük, hanem Jézus."

Nem vagyok vallásos, és nem is nagyon érdekel a téma, csak ez az egy dologra nagyon kiváncsi lennék. Hogy mit gondol egy keresztény a muzulmánokról. Persze e két vallás helyett tetszőleges más vallást is irhattam volna, az elv a kérdés.


2014. máj. 20. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt gondolom a muzulmánokról, hogy a zsidókhoz hasonlóan, a törvényekre és szabályokra helyezik a hangsúlyt, a szeretet helyett, ami a legjobb módja Isten megismerésének. Ez az amiben tévednek, szerintem, ez meg abból fakad, hogy nem a krisztusi tanításra támaszkodnak.

Ez nem jelenti azt, hogy az Istenhez való közeledésük ne lenne őszinte, és méltányolandó, és ne kéne erőfeszítéseiket nagyra becsülni, de sosem kerülhetnek olyan közel Istenhez, mint azok akiknek Krisztus mutatta meg Őt.

Szóval úgy gondolok a muzulmánokra, mint akik ismerik Istent, és őszinte szívvel keresik őt, de bizonyos szempontból félreértik az akaratát.

2014. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Semmi ilyesmit nem gondolok, hogy tévednének. Isten őket is ugyanannyira szereti. Sok muszlim jobban szereti és tiszteli Istent, mint a keresztények jó része és ezért sokkal szigorúbbak a vallásuk előírásaiban.

Egyébként a világvallások közül ők állnak a legközelebb hozzánk, mert tisztelik Jézust, mint prófétát, csak nem tekintik Isten fiának. Számukra nem fér bele az, hogy az Istent mi emberek megöljük és szenvedjen. Itt tér el a gondolkodásunk, ezért kell imádkozni, hogy megértsék.

2014. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hasonlót gondolok, mint a kedves első válaszoló.

Nem ítélem el a muzulmánokat, sem pedig a hitüket.


Az erőszakoskodástól viszont undorodom. És nem tartom helyesnek, hogy jelentéktelen szabályok megsértése miatt valaki súlyos büntetést pl. halált vagy csonkítást kapjon.

Magával mindenki azt tesz, amit akar. A művészetben meg nincs bűn.

2014. máj. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Isten minden embert azonos módon szeret és azonos módon fog megítélni hite és tettei alapján. Én keresztény vagyok, tisztelek minden vallásos és nem vallásos embert, de nem fogadom el csak a saját nézetemet, amit Egynek és Igaznak tartok. Jézus megmondta, hogy vannak más aklok is akiknek szintén helyet készít a mennyben. Arról minket nem tájékoztatott, hogy melyek ezek, legalább is nincs benne konkrétan a Bibliába. Ezért mint keresztény a vallási nézetekkel kapcsolatban nem ítélem el a másik világnézetét. Annyi ítéletet engedek meg magamnak ezel kapcsolatban, hogy csak a keresztény vallás tanításához tartom magamat.
2014. máj. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kicsit google-ztam, hogy tudjak jól válaszolni. Sajnos nem sikerült teljesen jól leirnom a kérdésemet, ezért másképp kérdezek. Konkértan mit gondoltok erről a három isten létezéséről: Brahma, Siva, Visnu. Ők, ha jól olvastam a google-t a hinduizmus 3 istene. Milyen kapcsolatban állnak Jézussal? Egymás mellett ülnek és beszélgetnek a felhők fölött? Ezt azért kérdem, mert mind a 4 előttem szóló Jézust is emliti. Viszont a hinduizmusban nem Jézus az isten, hanem Brahma, Siva, Visnu. Szóval itt nem arról van szó, hogy mindkét vallásban van Jézus csak kicsit másképp viszonyulnak hozzá, hanem hogy a hinduizmusban egyáltalán nincs Jézus, ott Brahma, Siva, Visnu van. És ez 3 isten, de ha jól olvastam még több is van.

Szóval akkor most Jézus van VAGY Brahma, Siva, Visnu ? És nem igaz, hogy Brahma, Siva, Visnu másnéven Jézus, mert a hinduizmus szerintem ők 3 különböző istenek. Remélem értitek a problémát. Nem mondhatjátok azt, hogy Jézus a hinduizmus követőit is szereti, mert őket konkrétan nem érdekli Jézus, őket Brahma, Siva, Visnu érdekli. És az a kérdésem, hogy gondoljátok-e, hogy:"Szegények, Brahma, Siva, Visnu tekintik istenüknek, mikor Jézus a mi istenünk"

2014. máj. 21. 06:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez nem vitatandó kérdés. Abban hiszel, amit leginkább a szívedhez közelinek érzel. Egyébként a hindu vallás az egyetlen ( a keresztény vallások mellett) amelyik Jézust Istennek tekinti, csak nem Isten Fiának, hanem az előző három után a negyedik alkalommal megtestesült Egy Istennek, aki meglátogatta az embert a földön és tanította őket.


De mondom! Abban hiszel, amelyiket leginkább igaznak érzel. Nem fogom azt mondani, hogy ez, vagy az téves. Az igazságot csak a halálunk után ismerhetjük meg, mert az ember nem Isten, ha az lenne, akkor úgy gondolkozna és úgy viselkedne. Tehát a választ magadban kell megtalálnod a szabad akaratod által.

2014. máj. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Nem fogom azt mondani, hogy ez, vagy az téves."

Márpedig szükségszerűen csak 1 igazság van, az összes többi tévedés. Más szavakkal, ha van 100 vallás, márpedig annyi biztos van, akkor legalább 99 darab vallás nem igaz, és csak 1 darab vallás van, ami igaz. Ha félretesszük a vallási elvakultságot, akkor rájövünk, hogy ez igy van.

Más szavakkal: mennyi az idő?

1 óra? 2 óra? 10 óra? Éjfél?

Erre nem lehet azt mondani, hogy mindenkinek annyi az idő, amit szeretne, és magában kell megtalálnia a pontos időt :-)

A kereszténység szerint 1 óra.

A buddhizmus szerint 2 óra.

A hinduzizmus szerintem 3 óra.

Megint más vallás szerint 4 óra.

Most akkor mennyi az idő?

Mivel a vallások eltérnek, ezért nem lehet egyszerre 1,2,3 és 4 óra is, hanem vagy kapcsolat van közöttük. Vagy 1 vagy 2 óra vagy 3 óra vagy 4 óra van.

A keresztények határozottan állitják, hogy 1 óra.

De ekkor szükségszerűen nincs 2 óra sem 3 óra sem 4 óra.


Én mégis ebben hiszek:

"Tehát a választ magadban kell megtalálnod a szabad akaratod által."

Azaz mégis az a helyzet, hogy a pontos időt magadban kell megtalálnod. Ekkor persze az is igaz, hogy nem csak hogy nincs 2,3,4 óra, hanem hogy 1 óra sincs. Ha értitek, mire gondolok.

2014. máj. 21. 07:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha valamit állítok, ezzel még nem tagadok mást!

Ha valamit igaznak találok, azzal nem azt mondom, hogy a másiknak nincs igaza, legfeljebb én az ő állítását nem cáfolom meg, nem fogadom el. Tagadnám az állítást, ha küzdenék az állítás ellen, általam igaznak vélt érveket felsorakoztatva. Ha azt mondom, hogy 10 bolygó van, ezzel nem tagadom a 11. létét, de a 12. sem. Ha azt mondom, hogy CSAK 10 bolygó van, azzal már a többi létét kérdőjelezem meg. Általános megfogalmazás nem zárja ki az egyedi létét!

2014. máj. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Isten konkrét tervét és annak mechanizmusát nem ismerjük, mert nem nyilatkoztatta ki nekünk vagy azért mert jobb ha rejtve marad (vélhetőleg ez nem igaz, mert titkolózás kételyt szül), vagy azért nem mert az embert korlátok közé teremtette (ami igaz) és fel se tudnánk fogni emberi ésszel, hiszen a valóság más, mint amiben élünk (illúzió a legújabb kutatások is ezt látszik alátámasztani). Korlátoltak vagyunk a mindenséget tekintve.


Az ember is egy cél elérése érdekében több szálat futtat, ha a cél úgy kívánja és nem feltétlenül szükséges, hogy az egyik a másikról tudjon. Véleményem szerint az egyes vallási irányzatokkal kapcsolatban is ez a helyzet. Nem zárhatjuk ki egyetlen vallás igaz voltát, ami üdvösségre vezethet. Persze benne a rizikó, hogy egy adott világnézet a pokolba vezet. Vannak jelek, mozzanatok, gondolatok cselekedetek, amik a hitünket befolyásolják és amik a világnézetünket alakítják, de nem feltétlenül kell azokat tagadni, ha azzal nem értünk egyet.

2014. máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ejnye-bejnye Előttem Hozzászóló! Vannak dolgok, amik kizárják egymást (ha tanultál matekot, tudod).

Tedd félre a vallási fanatizmusodat és logikusan gondolkojd:

4 lehetőség van abban az esetben,ha A és B istenről beszélünk.

- A létezik, B nem

- B létezik, A nem

- A és B létezik

- egyik sem létezik.


Helyettesitsük be A helyére Jézust.

B helyére egy tetszőleges másik istent.

Akkor a 4 közül melyiket vallod?

Vagy csak becsukod a szemed és nem gondolsz semmire?

Nem ez viszi előre a világot.

Szóval mivel hiszel A-ban, ezért az 1-es és a 3-as számú válasz közül kell választanod.

A 3-ast nem választhatod, mert akkor az azt jelentené, hogy nem Jézus a legfőbb mindenség, hanem ott van pl Brahma is. Ez további kérdéseket vet föl. Milyen a viszon a 2 isten között? Alá-fölé? Egyforma hatalmúak? Kié az utolsó szó?

Vagy ez igy mégsem oké? Akkor mégis csak az 1. válasz a válaszod.

Ekkor már tagadsz minden más istenséget

2014. máj. 21. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!