Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valójában létezik Isten!...

Ha valójában létezik Isten! Mért bocsályt ennyi szenvedést az emberiségre? Mikor hisz benne mindenki! Valamilyen szinten! Éheznek a gyerekek! Imádkozunk egy ember életért! Hol van ilyenkor!

Figyelt kérdés
Mit mond erre egy pap vagy egy lelkész?Olvassam el a bibliát?
2015. nov. 19. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Valamiben mind meghalunk. Előbb vagy utóbb. Szomorú, de tény.
2015. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ott van, ahol éhezik az ember, ahol szenved, ott van, akit bántanak,aláznak, gyilkolnak - Őt bántják. Mert az Isten szeretet. Ahol nincs szeretet, ott Őellene vannak.


Weöres Sándor:


Én is világot hódítani jöttem,

s magamat meg nem hódíthatom,


csak ostromolhatom nehéz kövekkel,

vagy ámíthatom és becsaphatom.


Valaha én is úr akartam lenni;

ó bár jó szolga lehetnék!


De jaj, szolga csak egy van: az Isten,

s uraktól nyüzsög a végtelenség.

2015. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Az embernek szabad akarata van s ő csinálja magának a bajt (már nem mindenki külön magának, hanem az emberiség)...Nem Isten bocsátja az emberre ezeket, csak nem avatkozik be, amit jól is tesz.
2015. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az Jó!Akkor én egy Isten vagyok!Hivő vagyok nem tagadom!Hiszek magamban!
2015. nov. 19. 19:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor teremts. Mondd meg a jövőt, vagy mondd a hajadnak, hogy legyen más színe és legyen így. Ja, hogy nem megy? Tudod, a válaszok jók voltak, de kell valami plusz amitől ezeket az ember megérti és úgy látszik benned nincs meg.
2015. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A rosszat nem Isten hozza a világra, hanem az emberek.

Isten meghallgat minket. Nem mindig adja meg azt, amit kérünk, viszont megadja azt, amire szükségünk van.

Mi nem ismerjük magunkat teljesen, de Isten mindent tud rólunk, azt is, amit magunk elől is eltitkolunk. Ki tudná jobban, mire van szükségünk, mint az, aki tökéletesen ismer minket, aki megalkotott?

2015. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Természetesen azért csinálja, mert élvezi. Mintha egy óvóbácsi lenne egy óvodában, ahol a gyerekek véresre ütik egymást és késekkel kergetőznek, ő pedig csak támaszkodik a falnak és mosolyog. Na, ilyen Isten.
2015. nov. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem Isten okozza a sok rosszat. A világot Sátán uralja, neki az a célja, hogy a legtöbb ember kegyetlen személynek gondolja Istent.

[link]

2015. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nem Isten okozza a sok rosszat. A világot Sátán uralja, neki az a célja, hogy a legtöbb ember kegyetlen személynek gondolja Istent."


Ha Isten mindenható és a Sátán ereje csak egy porszem az övéhez képest, akkor szerinted logikailag mégis hogy uralhatná a Sátán a világot?

Tudom, hogy nektek keresztényeknek nem túl erős oldalatok a logika, de kérlek fejtsd már ki nekem ezt az igencsak lényeges pontját a vallásodnak.

2015. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az éhezést az ember csinálja, mert még lenne elegendő táplálék, de nem osztja el úgy, hogy mindenki ehessen.

A háborúkat az emberek csinálják.


Ó, értem, Akkor a természeti katasztrófák vagy a betegségek is az ember művei?

2015. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!