Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui válás-kiközösítés?

Jehova tanui válás-kiközösítés?

Figyelt kérdés
A barátomnak a családja Jehova tanuja ès mint ahogy az lenni szokott, meghallgatjuk egymás dolgait. Ez nem probléma. A szülei állandòan veszekednek, az apja szerintem nem teljesen normális. Az anyját sokszor láttam én magam is kisírt szemekkel. A haveromék mondják neki hogy váljon el , de az mev fél hogy akkor kiközösítik.( ezt haver mondta) Mindig mondom neki hogy kérdezze meg hogy van ez, de nem meri mert akkor az apja számonkérné. Igaz ez? Tényleg kiközösíthetnek valakit csak azért mert elválik? Írja már meg valaki a frankòt. Most komolyan , már engem is érdekel.

2015. nov. 21. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem, ha van oka a válàsra, akkor nem közösìtik ki!

De szerintem nem a vallás miatt marad a férjével.

Nagyon sokan inkább szenvednek egy rossz kapcsolatba mint sem, hogy egyedül maradjanak.

2015. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de sztem ha lenne oka" ami náluk csak a megcsalás, akkor már nem lenne vele. Azért érdekes ez nekem mert a haver szerint minden más játszik csak az nem. Mégsem számít..akkor most mi a válasz? Titok?
2015. nov. 21. 11:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nyilván nem csak azért mert csùnyàn nézett ràm a férjem. Nyilván az alapos indok van rá, akkor nincs kiközösítés.

De hát ìgy ismeretlenül nem tudok mit mondani. De lehet el sem akar válni, csak szar a hàzassága.

Ehez nem kell vallásosnak lenni.

Èn ùgy tudom az ok lehet hàzasságtörés, bàntalmazás, meg ha nem gondoskodik a családjáròl!

2015. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi a Bibliában leírtakat követik.

Persze ennek ellenére lehetnek sajnos olyanok akik nem teljesen élnek olyan életet, ami példa értékű mások számára.

Sajnos az ilyen embereknek a szellemiségével probléma van, és lehet hogy kihat a család többi tagjára,


A lényeg, hogy ha csak az egyik nem alkalmazza jól a Bibliában leírt alapelveket a családjában, akkor sajnos a vétlen felek megsínylik.

Jézus egyetlen alapot adott a válásra, és az, az egyik fél hűtlensége. Persze meg is bocsáthat, de ebben az esetben később nem használhatja fel válásként, mert a megbocsátás megtörtént.


Viszont lehetőség van arra, hogy ha az egyik fél veszélyezteti a másik félnek a szellemi, fizikai, és testi épségét, akkor elkülönülhet a házastársától, de nem alap a válásra

a későbbiekben együvé térhetnek újra, ha javítani szeretnének a kapcsolatukon,


Jézus azért említette meg ezt, mert szokás lett a zsidóknál, váló levelet adni, hogy fiatalabb, vagy másik házastársat találjanak.

De mi lenne ha minden apró tökéletlenségből adódó nézeteltérés miatt elválnának az emberek?


Az Isten által kimondott alapelv hiteltelen lenne:


(Máté 19:6–9) . . .Amit azért az Isten közös igába fogott, senki ember szét ne válassza.” 7 Azok így szóltak hozzá: „Akkor miért írta elő Mózes, hogy elbocsátólevelet kell adni, és úgy elválni?” 8 Ő ezt mondta nekik: „Mózes a keményszívűségetekre való tekintettel tette nektek azt az engedményt, hogy elválhattok feleségetektől, de ez kezdettől fogva nem így volt. 9 Mondom nektek, hogy aki elválik a feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörést követ el.”

2015. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

-a szeretet soha nem vall kudarcot, írja a Biblia.


ezért a két ember, mivel két különböző családból, neveltetésből, körülményekből jönnek és összekötik az életüket, dolgozniuk kell azon hogy békés, és harmonikus egységes családot alkossanak.


Nem véletlen íratta le Isten a férjnek, a feleségnek, és a gyermekeknek külön külön a dolgait, amit tenniük kell a keresztény életben

ha nincs olaj kialszik a tűz.

Ezért a szeretet azon munkálkodik, hogy békés megoldást keres egy problémára,

mert nem szócsatákat kell vívni, hanem a békét kell fenntartani.

2015. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor válhatnak el,ha az egyik fél paráználkodik,és ehez is kell két tanu.Ha más okböl válnak el akkor bizony kiközösitik.Sajnos a Jehova Tanuknál ez van
2015. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt a vének döntik el...

Ex J.T

2015. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Végre egy olyan ember aki igazat is ír, annak ellenére, hogy elhagyta Jehovát


A körülmények határozzák meg, hogy kit miért, vagy miért nem közösítenek ki.

2015. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószinű nem Jehovát hagyta el, hanem egy szervezetet......mert a 2 nem azonos
2015. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A jehova szó egy pár száz éve kitalált szó, vannak erről tanulmányok. Tehát elhagyott egy kitalált szót imádó szervezetet, ez így helyes és végre Isten gyermeke lett. Ez így pontos.
2015. nov. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!