Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez igy normális?

Ez igy normális?

Figyelt kérdés
Voltam 1 alkalommal gyülibe. Pasztor adott nekem aldast. De nem tertem meg barátom meg fére érthette. Mert csak ugy hip hop nem lehet. Megtérni! De ő meg azt mondja hogy meg tértem de nekem senki se mondta!! Csak a haverom. Tudom h nem tértem meg de akkor mé mondta???

#válás #hit #meg teres
2015. okt. 26. 09:04
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Akkor mondta volna a pásztor nem??? Vagy valmi nem tom. Hogy van mert 1 alkalomal mentem
2015. okt. 26. 09:09
 2/27 KZitus ***** válasza:

Szia


Jól érzed, ez így "nem normális":-)

Ez másként működik. A Bibliai elég részletesen leírja, de ez nem az a hely, és eszköz, ahol erről pontos és részletes tájékoztatást kaphatsz.

Megkérdezhetnéd a barátodtól is, azt, hogy: "de akkor mé mondta???"

2015. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Naaa ugye. Jol éreztem. Hát ő csak azt mondta h meg tértem mondom dehogy is. Ő meg csak az mondta enyi.
2015. okt. 26. 09:13
 4/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 15 éves koromban tértem meg egy református ifjúsági táborban. Ennek előzménye egy komoly vallásos nevelés volt.


A megtérés nem más, mint a teljes hit megszületése, kifejlődése az emberben. Ugyanezt a lelki eseményt újjászületésnek is nevezi a Szentírás.


Mindebből következik hogy ez egy folyamat, nem pedig pillanatnyi, élményszerű esemény. Nem valamiféle varázslatos átalakulás, amely valamely természetfölötti hatalom titokzatos érintésére, egy szempillantásban végbemenne az emberben, a saját választásától, belső magatartásától szinte függetlenül. Természetesen lehet, hogy egy különleges esemény, rendkívüli tapasztalat jelzi a hit megszületését, a megtérés vagy újjászületés teljes beérlelődését, de annak mindig előzménye, gyökere és háttere van. A hiteles hit kifejlődése mindenképpen időt igényel. Hogy milyen hosszú időt, az igen különböző lehet az egyéni adottságok szerint, de egy érlelődési folyamat az „újjászületés” előtt mindenkinél, mindenképpen szükséges.


A Biblia olyan igéket tartalmaz, amelyek igen alkalmasak arra, hogy elhomályosult elménk ajtaján „zörgessenek”: „Isten igéje élő és ható, élesebb minden kétélű fegyvernél, elhat az ízeknek és velőknek megoszlásáig, megítéli a gondolatokat és a szív indulatait.” (Zsidókhoz 4,12)


A Szentlélek pedig, ez a titokzatos, harmadik isteni személy, aki „belülről” tud beszélgetni az emberrel, mintegy „forgatja”, azaz ismét és ismét emlékezetünkbe idézi a már hallott igéket, hogy végül felfogjuk tényleges jelentésüket, s azok megszólító erővel hassanak ránk. Ezért nevezi a Szentírás az újjászületést „az Ige magvából”, azaz Isten beszédéből való születésnek (1Péter 1,23), és mondja azt, hogy Isten „az Ő igazságának Igéje által szüli újjá az embert” (Jakab 1,18).


Ha az ember nem utasítja vissza ezt a türelmes munkát, megvilágosítása előrehalad addig, míg tisztán szembesül az igazsággal és a megváltó kegyelem ajánlatával. Ekkor az emberé a döntés, hogy szövetségre lép-e Istennel szabadítása megvalósításának érdekében, vagy sem.


Ez a választás sorsdöntő. Az ember részéről azon múlik, hogy mit szeret jobban: önmagát vagy az igazságot. Szinte hihetetlen, hogy emberek visszautasítsák a bűn és halál fogságából való szabadítás lehetőségét. Mégis sokan teszik ezt. Olyan én- és kényelemszeretők, hogy inkább megmaradnak a rabszolgaságban, nem törődve azzal, mi lesz a vége. Semmi változást, önmagukkal való szembefordulást, küzdelmet nem vállalnak szabadulásukért.


Aki viszont elfogadja a szabadítás ajánlatát, abban Isten további megvilágosodást és tisztulást tud teremteni. Hatalmasan megerősíti akaratát, annyira, hogy határozottan a Megváltó követőjévé kíván lenni, és mindenáron el akarja nyerni a szabadulást. Így jut az ember „megbékélésre”, újbóli összhangra Istennel és törvényével. Értelmével és lelkiismeretével tisztán látja annak igazságát, s már egész életszemlélete, ízlése az igazság mértékéhez igazodik. Ezzel az átalakulással együtt jár a szabadulás nagy és csodálatos öröme, amely ekkor teljesen áthatja az embert.


Üdv. Péter

2015. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Aki ezt nem élte az, ahogy a jehovista válaszadó, vagy az adventista Péter, akik az egyházuk kitalált tettei megtartása alapján reménykednek az üdvösségben, azok adnak téves választ. Nagyon sokan tértünk már meg egyetlen pillanat alatt úgy, hogy előtte semmi ismeretünk nem volt. Ezekkel a szektákkal, mint az előbbi két válaszadó választott egyháza, vigyázni kell, mert nem Krisztushoz visz, hanem a törvényhez, az pedig nem tart meg. De a megtérését tudja az ember, bizony egyetlen pillanat műve. A tisztás pedig Isten dolga a saját akartunk segítségével, de ez már más téma.
2015. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
tisztás=tisztítás
2015. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
ezen a napon sem az.
2015. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igen ezeket nagyából értem, ém nem tértem meg! Ha a pásztor àldàst kér az mász ő nekem azt mondtaa imádkozik értem. Hogy érezem jézust de nem tértem meg!! Valamit nagyom fére értett a haverom, mert akkor mondjaak hogy meg tértél vagy nem?
2015. okt. 26. 10:59
 9/27 r.sentinel ***** válasza:

Kedves Peter !!!


Copy paste az irasod es oszinten sajat szavaidra lennek kivancsi es nem a teologiai oldalakon megjelent irasokra.

2015. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Most téleg nem tudom hogy meg tértem e vagy nem :o
2015. okt. 26. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!