Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui válhatnak?

Jehova tanui válhatnak?

Figyelt kérdés
Én azt hallottam hogy csak akkor válhatnak ha egyik fél megcsalja a másikat. Közben meg Jehova tanuja unomatesómék szülei úgy válnak hogy nem bírnak együtt élni mert állandóan veszekednek. Az unokatesom azon parázik hogy ezért mi lesz ha kiközösítik valamelyik szülejét , mert akkor nem szólhat hozzá vagy ilyesmi. Mondom neki hogy nem zudok erről sokat , de most megkérdezem hogy ha egyiknek sincs senki és válnak akkor maradhatna vallásuk tagjai? Mégegy: ha nem akkor nem zsarolás ez így ?

2015. aug. 10. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Ha nem történt házasság törés, de veszélyeztetve van az egyik vagy mindkét fél szellemi fizikai élete akkor nem elválhatnak hanem külön mehetnek egy időre, de nem szabad az újra házasságra egyikőjük sem.


egy idő után igyekezzenek rendezni a házasságukat a Teremtő elött, s ebben a testvérek is segíthetnek szellemiekben buzdítással.


Sajnos a tökélten világunkban mindenhol vannak súrlódások, de ha mind a két fél szereti a Teremtőjét, akkor meglehet oldani válás nélkül is.


Pál írta a szeretet himnuszában, hogy a szeretet soha nem vall kudarcot.

Ezért nem a Biblia tanácsaiban van a hiba, hanem az egyénekben akik nem alkalmazzák a leírtakat.


Szomorú hallani ilyet, mert igazból amikor esküt tettek ígéretet tettek azt most felrúgják ahelyett hogy helyes megoldást keresnének és alkalmaznák az életükben.


Hogy mi lesz a jövöben, azt a körülmények és a két fél hozzá állása határozza meg, a vének minden esetben úgy hoznak döntést, hogy a Bibliának, Istennek van igaza, nem a veszekedőknek

2015. aug. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én ebben nem annyira hiszek hogy a szeretet ne. Vall kudarcot ugyanis egyszer csak szerették egymást..szòval nem értettem hogy akkor most ezért kiközösítik vagy nem őket? Nem külön élnek hanem elválnak a sok balhé miatt.Szerintem nem lenne igazságod ha dzért kizárnának bárkit egy vallásbol is.Az nem bűn a válás nem? Nem magánügy?
2015. aug. 10. 08:48
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

a tanúk jó példák a rugalmasságban, miként az öntöttvas is az...


elmondanám neked, hogy a tanúk szerint ha egy férj megcsalja a feleségét egy másik férfival, a tanúk szerint NEM TÖRTÉNIK HÁZASSÁGTÖRÉS, mert ahhoz ellenkező neművel kellene megcsalni a férjnek a feleséget... Ergo a feleségnek NINCS JOGA ELVÁLLNI...


ugyanez a helyzet akkor is, ha a férj kutyával, kecskével, stb él nemi életet: NEM TÖRTÉNT HÁZASSÁGTÖRÉS... nincs joga elváln a feleségnek...


ésszerűség=nulla

rugalmasság=nulla

Jézus követése=nulla

zrt istenítése=csillagosötös

farizeusi gondolkodás=jeles

2015. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Òh ez durva, nem is tudtam hogy náluk így van. Szòval ha két tanus ember elválik ùgy hogy nincs bűn" akkor elveszik a vallásukat. Elèg kegyetlen ha ez is ilyen durvàn működik. Mostmàr tényleg nem értem.
2015. aug. 10. 09:09
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
ráadásul ha házasságtöréds nélkül válnak el, mindkettőnek TILOS újraházasodnia. ha a homoszekszuális férj elválik, a feleségnek TILOS újraházasodnia. Érzed-e ebben a krisztusi szeretetet? olymértékben megy szembe az írásokkal, hogy csak na...
2015. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

sajnálatos, hogy hiába írtam le első kézből a dolgokat, itt mások durván bele rondítanak az eseményekbe.

Nos ezért vannak a Tanúkkal kapcsolatos félre értések és ellenségeskedések.


Még egyszer írom,


A Teremtőnek van igaza, nem a veszekedőknek.

Ha elválnak akkor a Teremtő nagyon haragszik, és nem lesz áldásos az életük.


(Malakiás 2:15, 16) . . .Vigyázzatok azért szellemetekre, és senki se bánjon hűtlenül ifjúsága feleségével! 16 Mert gyűlölöm a válást — mondja Jehova, Izrael Istene . . .


az előttem szólók leírtak egy egy esetet, de ahogy írtam minden körülmény más, nem lehet elbírálni egy dolgot egy kaptafa alatt.

a nem érintett felek, vagy is mi nem ismerünk minden részletet, s nem is ránk tartozik, mert ez a Vének felhatalmazása, Biblia alapján eldönteni egy helytelenségben élőt.


Ezért aztán sokszor látjuk, hogy míg az egyiket kiközösítik X dologért, lehet a másikat nem.

Rugalmasság:

soha nem a kiközösítés a cél, hanem a testvérek Istennel való jó kapcsolatának megtartása.

s ha nem mutatnak megbánást, és a körülmények is olyanok, a végső esetben közösítenek ki.

mit tudod Te egy laikus, mint ahogy Én is az vagyok, mert nem látunk bele történésekbe, mit miért hagynak jóvá, vagy nem.


S nem a vallásuktól fosztják meg, mert ugyan azt vallhatja, és gyakorolhatja, de a feddést nem kerülheti ki senki.

s ha rendezte az ügyét a Teremtőjével, akkor visszatérhet teljes imádóként Isten népe körében.


Ha egy helytelenséget követőnek nem hoznának Bibliai feddést, akkor nem lenne különbség az igazság és a hamis imádat között.


Isten elvárja hogy a népe körében tisztaság legyen, Ő mindig is ki hangsúlyozta ezt. különben nem adja áldását a népére és arra a gyülekezetre ahol megtűrik a vétkest.


emlékezz amikor az Izraeliták, amíg két három embert aki bűnöket követtek el, Jehova a teljes népről levette áldó kezét. és sokan meghaltak.

s ahogy Fineás Főpap megölte a vétkeseket, Isten sem bűntette a népet tovább


Isten komolyan veszi a neki szánt imádatot,



S ahogy írtam ha nem tudják megoldani, akkor kihült nem csak az egymás iránt érzett szeretetük, hanem Istent sem szeretik már, ahogy kezdetben. mert akkor rendeznék a Biblia tanácsainak fényében-

2015. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

így nem a szeretet vallt kudarcot, hanem Ők.


A Theological Wordbook of the Old Testament szerint a „hűtlenséget elkövetni” kifejezésnek fordított héber szó azt jelenti, hogy ’csalárd módon, hitszegő módon bánni’. A Zsoltárok 59:5-ben (K. f.) ennek az igének egy melléknévi igeneves formája „hűtlenekre [árulókra, NW]” utal.

ha valaki hűtlenül bánik házastársával, nem tartja tiszteletben a házassági szövetséget, az ilyeneket elítéli Jehova Isten; ezek megrontják az Életadóhoz fűződő viszonyukat.


(1Péter 3:7) 7 Ti férjek, hasonló módon továbbra is az ismeretnek megfelelően lakjatok velük, tiszteletet adva nekik mint gyengébb edénynek — a női nemnek —, mivel velük együtt örökösei is vagytok az élet ki nem érdemelt kegyének; hogy imáitok akadályba ne ütközzenek.


Azok akik nem az írásoknak megfelelően élnek akár házasságban akár más erkölcsi értékben, azoknak az imái akadályba ütköznek,

vagy is Isten nem hallgatja meg Őket, mondhatnak akár egy millió imát is egy nap.

2015. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

mibe rondítottam bele???


mi a félreértés???


a valóságot írtam, nem valótlanságot...


még ilyet... szokásoddá vált, hogyha olyat is leírok, amit te szégyelsz, akkor kicsit meghurcolsz...


ezt miért csinálod?

2015. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. A válasz tehát az hogy minden eset más így csak a vének döntik el ki megy ès ki marad. Nem érzem fairnek ezt a dolgot. Ha valakinek csak annyi a bűne hogy nem bìr egy helyzetet az ugyanazt a büntetést kapja mint aki sùlyos bűnt követ el. Nekem zsarolásnak tűnik. Nem elég büntetés egy ilyen élethelyzet? Az Isten ha szeretet, akkor átérzi a történéseket elvileg . Ìrtatok hideget meleget. A vallás mellett írt válasz érthető ha törvény de nem ha mindenhol más dönti el. Nem èsszerű büntetni egy nem elkövetett bűnért akárhogy is nézem.
2015. aug. 10. 15:34
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
nézd meg a katolikusokat: Ferenc pápa kiállt amellett, hogy aki elválik, és újranősűl, még mindíg az egyházhoz tartozik. elnézést kért egy csomó mindenért, elismerte, hogy vannak közöttük pedofilok. a tanúk...amit leírtam, + csak arra telik nekik, hogy bizonygassák, ők mindent megtesznek a pedofília ellen, és ócsárolják őket. az, hogy beismerjék, hogy volt ilyen a szervezetükben, és hogy hibás a belső előírásuk, vagy hogy változtassanak, azt már nem!!!!!
2015. aug. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!