Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Te Jézus-képedbe bele fér...

A Te Jézus-képedbe bele fér Jézus azon kijelentése, szerencsétlen hasonlata, amit tett más nemzetekre, a pogányokra, hogy "Ebek, kutyák"?

Figyelt kérdés

Mát.15, 25-26

Az asszony pedig odaérvén, leborula előtte, mondván: Uram, légy segítségül nékem!

Ő pedig felelvén, monda: Nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni.


Lehet, hogy mesterségesen van Jézus szájába adva ily megfogalmazás?!

Én ezt nem tudom elfogadni, mert Ő legtöbbet Galiléában tartozkodott és szolgált, és köztudott, hogy ott mindenféle nemzetiségű emberek laktak, kisebbségben a zsidóság, akkor meg miért tünik úgy a történetben, hogy Jézus válogatta a hallgatóságát, és azokat, akik felé kívánt szolgálni, gyógyítani??

Ez nem volt így, és akár nevetséges is ez a fiak-kutyák hasonlat Jézustól, mikor szembe állítja az izraelitákat a pogány nemzetekkel épp galilea földjén!!



2015. nov. 21. 14:10
1 2 3
 21/22 szp72 ***** válasza:

A zsidók általában mélységesen megvetették a pogányokat, kutyáknak, disznóknak mindenféle sértő dolognak tartva és nevezve őket. Jézus viszont többször szembeállította a pogányok hitét a zsidók önteltségével szembe.


Ez a történet is erről szól. Jézus szándékosan utasítja vissza és vágja a pogány asszony fejéhez a szokásos zsidó sértéseket, mert így akarta megmutatni a tanítványainak a pogány asszony mintaértékű hitét:


- Nem gyógyítom meg a lányod, mert ti pogány kutyák vagytok, engem pedig a zsidók igaz Istene a saját népéhez küldött nem pedig a tévelygőkhöz. Ki hallott már olyat, hogy valaki a kutyákat s nem saját gyermekeit táplálja?

- Igen, igen pogány kutya vagyok, de azért a kutyáknak is vetnek valamit. Gyógyítsd meg a lányom!

- Asszony! Nagy a te hited.

2015. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
El kell olvasni a vonatkozó teológiai irodalmat, mit érünk tanulatlanok és önjelöltek 2000 évvel későbbi spekulációival egy olyan kultúráról, ami nagyon távol áll tőlünk? Egyesek örülhetnek, ha rosszat mondhatnak Jézus Krisztusra, aki érettük is ugyanúgy meghalt a keresztfán...
2017. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!