Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységbe ki és mikor...

A kereszténységbe ki és mikor "vette be" a család fontosságát?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert Jézus maga sosem házasodott és az Újszövetségben sincs nagyon említve a család fontossága. Sőt pont az ellenkezőjére vannak példák:


Máté 8:


21 Egy másik pedig az õ tanítványai közül monda néki: Uram, engedd meg nékem, hogy elõbb elmenjek és eltemessem az én atyámat.


22 Jézus pedig monda néki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az õ halottaikat.



2015. nov. 16. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Rossz kategória.
2015. nov. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tiszteld atyadat es anyadat, hogy hosszu eleted legyen e Foldon.


Mar a tizparancsolatban is benne van.

2015. nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

csak a gyerekek ertik szo szerint az iget

Jezus sokat beszelt a hazassagrol a csaladrol a gyerekekrol keress ra

2015. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jézus elég sokat tanított a család fontosságól és a házasságról. Pl. idézte azt az ószövetségi részt, ami arról szól, hogy a férfi elhagyja apját, anyját, a feleségéhez csatlakozik és a kettő egy test lesz. Ezt a gondolatot egyébként Szent Pál is elemzi, és ez alapján levezetve a házasságot Jézus és az Egyház kapcsolatához hasonlítja és azt mondja, hogy a férfinek úgy kell szeretnie feleségét, ahogy Jézus szerette az Egyházat, hogy még az életét is odaadta érte.

Ezentúl Jézus azt tanította a zsidóknak, hogy nem bocsájthatják el csak úgy a feleségüket és ne törjenek házasságot. Ezek mind a családod védik.

2015. nov. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy vallás fanatikus, de nekem mindig azt mesélték, hogy Jézus az emberiségért halt meg és nem az Egyházért.
2015. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Az akkori kornak a szokásaival is tisztában kell lennünk az értelmezések miatt. "Uram, engedd meg nékem, hogy elõbb elmenjek és eltemessem az én atyámat." Nem arról van szó, hogy meghalt volna az apja, hanem megakarta várni, hogy elsőnek meghaljon (együtt éljen vele) és csak utána kövesse Jézust. Jézus erre nem mondta azt, hogy rendben majd gyere 30 év múlva, ha apád is halott lesz, addig meg csinálj, amit szeretné. Ezt most így hétköznapibbra fordítva. Egyébként a Bibliában sok rész arról szó
2015. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
arról szól, hogy szeresd a feleségedet, tiszteld a férjedet, ne kívánd más asszonyát.:) Szerintem ez érthetően azt fejezi ki, hogy tiszteljük egymást. A szülők tiszteletére is felhívja a figyelmét. Jézus is családban nevelkedett fel, ez is mutatja a család fontosságát és még sok-sok példát sorolhatnék, ha nem kéne vizsgára készülnöm ma.:D (bocs, véletlenül küldte 2 részletben).
2015. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok nagy vallás fanatikus, de nekem mindig azt mesélték, hogy Jézus az emberiségért halt meg és nem az Egyházért."


Igaz. De:

1) Jézus alapította az egyházat,

2) az egyház is az emberiség része (pontosabban a földi egyház a része).


És hogy még csavarjak egyet a történeten, Jézus pontosan azért alapította az egyházat, hogy legyen egy "testület" aki hírül adja az egész emberiségnek, hogy ő meghalt értük.

:)))

2015. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még mindig nem világos. Jézus az összes emberért áldozta föl magát és nem csak azokért, akik csatlakoztak az egyházába. Vagy rosszul tudom?
2015. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!