Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki vallásos le tudná írnineke...

Aki vallásos le tudná írninekem, hogy milyen a vallása és miben nyilvánul meg nála a vallásosság?

Figyelt kérdés
Személy szerint ateistának vallom magam, de tudom, hogy nem vagyok az. Nem tudok hinni Istenben, de közben mégis vágyom rá, hogy higyjek benne, vagy egy felsőbb hatalomban. Tudom, ez így furán hangzik, de tisztában vagyok vele, hogy így nem számítok ateistának, ezért is szeretnék kicsit foglalkozni a vallással. Emiatt érdekelne, hogy kinél hogy nyilvánul meg a vallásosság.

2015. nov. 28. 11:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

kicsit messzebb mennék a problémádban, az egyszerű válaszadásnál, mert én is nagyon a te cipődben jártam, már rég jártam templomba, megkeresztelkedtem, és teljesen azonosultam a dolog etikai oldalával, de nem igazán tudtam elhinni hogy van isten, mert ezt a világképet verték (néha szó szerint verték) belém a családomban


az amit mi "hit"-nek mondunk és ezért 2 különböző dolgot gyakran összemosunk, más nyelv a hűségből vagy a bizalomból képzni, pl az angolban sem "belive" a vallásos hit, hanem "faith"


ebből is látszik hogy a vallásos hitnek csak kis része, hogy elhiszed hogy van e isten vagy nem hiszed el


nekem is jóval előbb megvolt a "faith" oldala mint a "belive"


szerintem keress egy közösséget ahol jól érzed magad, nem fontos egyelőre a felekezet, csak olyan szinten, hogy történelmi egyház legyen, mert a szekták "vadásznak" az olyan emberekre mint te, és ha valaki nem néz utána nagyon de nagyon alaposan pillanatok alatt megtévesztik és bedarálják az egész személyiségét, ép elméjét, kapcsolatait ,vagyonát, mindent


kiemelt figyelmet érdemelnek jehova tanúi, amég nem tud róluk eleget az ember szerintem jobb eleve szóba sem állni velük, a tipikus módszerük, hogy arra számítanak nem nézel utána a forrásnak amit megneveznek, és a határozottságukkal "meggyőznek"


tehát mararadjunk a hagyományos egyházaknál, itt keress egy olyan közösséget ahol te jól érzed magad, nyugodtan mond meg teljesen nyíltan ,hogy mi a helyzet, nem fognak haragudni, bátran kérdőjelezz meg bármit, ha normálisak akkor nem fognak haragudni, persze azért ne kötekedve :D


járj el ott sokféle programra szerezz barátokat, ők majd fognak neked segíteni ebben és idővel minden frankón kialakul :) bár ez előre szólok akár évekig is eltarthat, én 6 éve vagyok keresztény, de nekem is évekig vissza-vissza tért az ateista gondolkodásom, de egy jó közösség ebben is megértő, mert sokan ugyan így vannak/voltak :)


én egyébként orthodox keresztény vagyok (görög-keleti ha így ismerősebb)

2015. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) A keresztény egyházaktól egy kicsit tartok, vagyis a Bibliát bizonyos szempontokból megvetem, így ezzel nem is nagyon próbélkoztam, mert mégis furán venné ki magát, hogy bemegyek és elmondom nekik, hogy érdekelne a vallás, de egyébként annak az alapját megvetem. :/
2015. nov. 28. 12:10
 3/17 anonim ***** válasza:
Melyik részét veted meg?
2015. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, nem is jól fogalmaztam. Úristen, teljesen bebonyolítottam ezt az egészet. Bocsánat, akkor most rendesen leírom, hogy mire gondoltam. Attól vagyok rosszul, hogy az egyház a Bibliát használja/használta fel arra, hogy embereket uszítson egymás ellen. Nem tudom, hogy ez mennyire aktuális még, de ahogy elnézem még mindig a vallás miatt akadnak problémák a világon. Most biztosan egy h*lye p*csának tűnök, aki azt se tudja mit beszéál. :/
2015. nov. 28. 12:48
 5/17 anonim ***** válasza:

" a Bibliát bizonyos szempontokból megvetem"


Engem is érdekelne, mi az, amit megvetsz benne.

2015. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

hát lehet, hogy pont azért veted meg mert még nem ismered, amúgy meg nem gáz, én is így kezdtem, és nem haragudtam, nem várják el ,hogy nemkeresztényként neked frankó legyen a biblia "mert csak"


ezért javasoltam, hogy keress magadnak egy közösséget, majd ott meglátod, hogy bejön e a dolog, csomó érdeklődő ateista szokott lenni egy-két jobb gyülekezetnél, pl fiatal srácok ifire járnak de templomba vasárnap nem, aztán van aki jobban belemegy és kipróbálja azt is, van akinek nem jön be az adott egyház ezért elmegy egy másikhoz vasárnap stb stb


persze tudom ,hogy eleve egy jó társaságot találni is nehéz


de ha elmész egy lelkészhez/paphoz a és elmondod neki mi a szitu döntő többségük nem fog haragudni vagy kiröhögni vagy akármi

2015. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A vallás nem ugyanaz, mint a hit.

Én egyértelműen az utóbbival értek egyet, és hívőnek vallom magam, mint sem vallásosnak. Keresztény vagyok.


Choo Thomass: A Menny Valóság!-mindenképp olvasd el!

2015. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

vegyétek már észre, hogy a kérdező kívüláló, nem érti mit beszéltek :D


arra gondolt itt az iménti válaszoló, hogy a vallásosságnak sajnos néhány esetben van egy "üres vallásosság" változata, tehát az illető eljár templomba és más "vallásos cselekedeteket" tesz, megszokásból, vagy mert arra nevelték, vagy mert azt reméli ő ezzel már mindent meg is tett, hogy jó keresztény legyen, de mélyebb meggyőződés ami az életmódját, az erkölcseit, tehát a vallás lényegesebb oldalát jelentené, már nem igazítja hozzá


egyébként meg nem, nem a bibliát hazsnálták uszításhoz, kiragadott részleteket esetleg, de ugye bármilyen kiragadott mondat akár az ellenkezőjét is jelentheti látszólag az eredetinek


ahhoz, hogy látrejöjjön egy reformáció-ellenreformáció(ezt tuti tanultad suliban, most nem magyaráznám) már önmagában elég volt az, hogy széles rétegek el tudják olvasni a bibliát, vagy legalábbis annak a Jézus életéről szóló részét


ma már a katolikus egyház sem az ami egykor volt, bár nálunk Magyarországon sajnos még késni látszik a megújulás, de Pesten szerintem baromi jó lehet manapság katolikusnak lenni, kicsit irigylem is őket

2015. nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%

Én nem vallásos vagyok, hanem igyekszem keresztény életet élni


A Teremtő amikor megteremtette Ádámot, mit gondolsz milyen "vallású" volt? (semmilyen)

Jézus sem hozott létre vallást, és nem is mondta, hogy ilyen vagy olyan vallású legyél


Nemes egyszerűséggel példaként bemutatta mit jelent olyan életet élni amit a Teremtő látni szeretne,

mit jelent Istennek ön átadott életet élni


Ha valaki szeretne így élni, akkor első lépésként, meg kell ismernie az élet forrását, ezt Jézus a főpapi imájában el is mondta, hogy ez elengedhetetlen, ha tetszeni szeretnénk Istennek.


S amikor ismeretet szerzünk akkor az ismeretet átültetjük a gyakorlatba. s fokozatosan elhagyjuk a valamikori "Isten nélküli" életünket

Ez egy folyamat, egy egész élet van rá...


Kérj az ismeret szerzéshez lehetőséget, aminek sem anyagi vonzata, sem elkötelezettsége nincs.

Az ismeret szerzés után rá érsz eldönteni, mit szeretnél.


jw.org

2015. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az én vallásom? Szkíta keresztény.


Nagyon egyszerű a tanításának a magja.


[link]


Itt e kép, ezt tekintve jobban érteni fogod.


Mindkét embernek, ebben az esetben a két betyárnak, adott a kezében 1-1 puska. Ezekkel egymást meg is ölhetnék. De nem teszik! Minden embernek ott van a kezében a hatalom, hogy ártson a másiknak. Fizikailag vagy lelkileg, ebből a szempontból lényegtelen.


A két betyár a szent tárgyat, a fokost, mely nem volt soha fegyver, hanem szakrális eszköz volt, a fejük fölé emelik és fönt összeérintik. Így alakul ki kettejük által egy templom, melynek közepén megjelenik egy olyan entitás, amely rajtuk kívül is jelen van, de sokkal kisebb hatásfokkal, és kevésbé észrevehető módon. Ám két ember egymás közti viszonya megteremtheti azt a templomot, Isten templomát, ahol ő meg tud nyilvánulni.


Ha túl közel, vagy túl távol állnának egymástól ezek a betyárok, akkor a templom nem alakulhatna ki, és nem jelenhetne meg egy, mindkettejüknél fontosabb. És bár, mindkettejüknél fontosabb, mégsem képes nélkülük megnyilvánulni.


A mai világban nem azért nincs jelen észrevehetően Isten, mert nem létezik. Hisz ott van az ábrán is, mindenhol jelen van, csak megnyilvánulatlanul. Két (vagy több) ember egymáshoz való viszonya az, ami megteremti a lehetőséget, hogy megnyilvánuljon.


---


Anonymus

2015. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!